Téma: Dotykové tlačítko

Čus... Potřebuju s něčim poradit... Chci si vyrobit past na myši, ale tu myš tim nechci zabít. Chci tu past přes noc nastražit a ráno z ní vyndat živou myš (konkr. myšici lesní), vyfotit jí a pustit. Ale zatim nevím, jak to udělat, aby ta myš když vejde dovnitř, tak by zapadly dvířka. Původní jsem to chtěl udělat tak, ža bych zvenku připevnil takovou páčku, která funguje jako spínač. na tu bych připevnil semínko za provázek a když ho myš bude chtít ukrást, tak spustí motorek a ten zavře dvířka. Ale zdá se mi to jako blbost, tak sem tam chtěl udělat to dotykový tlačítko. Jako že by ta myš přišla, dole v tý pasti by byly dva plíšky a když ně ta myš šlápne tak jakoby ten proud projde jejím tělem a spustí ten motorek, ale tý myši to nic neudělá. Tak mi kamarád elektrikář řikal, že před ty plíšky mám dát sériově rezistor. Ale existuje nějakej vztah mezi napětim a odporem? Kdyžtak jsou tam dvě baterie na 6 voltů, takže 12 voltů. Motorek je taky na 12 voltů. Moc prosim o pomoc, všechny už mám vyrobený jenom potřebuju vědět jakej rezistor mám koupit. Díky moc.

(upravil Tipi 27. 6. 2011 21:09)

Re: Dotykové tlačítko

Jééj smile
Toto som mal ako prácu SOČ cca pred 15 rokmi... Ja som to mal riešené "fotobunkou". Celé to začalo, tak že som si (ani neviem prečo - vtedy postavil kde-čo keď to bolo jednoduché smile )  postavil jednoduchý svetelný spínač. Potom som zistil, že úplne bežná fotodióda reaguje aj na infračervené svetlo... No a hneď som pre to našiel využitie. Prototyp bol z lega - dvierka odistil malý elektromagnet pri prerušení lúča. A keď som do toho chytil jednu myš za druhou, som to spravil na "fest". A reku keď to už mám a funguje to, tak skúsim tú SOČku... Ale podrobnejší návod ti k tomu neviem dať, lebo dokumentáciu som nikdy nedokončil (inak pre to ma aj diskvalifikovali, ale každý môj výtvor obdivoval smile )  Ale ako inšpiráciu ti to môže poslúžiť wink

Edit:

Keď tak čítam tvoj post ešte raz , tak som dostal dojem, že si myslíš, že to spravíš jedným odporom. Tak to  teda nepôjde - nejaká elektronika tam bude musieť byť wink

Edit2:

Keď to tak čítam už po tretí krát, tak si začínam reálne myslieť, že bude najlepšie ak o výrobu "logiky" poprosíš niekoho iného... hmm

Ostatným, sorry za dosť nezmyselný príspevok  (asi som nemal vôbec odpovedať), ale chytila ma silne nostalgická nálada... smile

Re: Dotykové tlačítko

Tipi: díky, aspoň trošku mi to pomohlo... 16 jedu na ten tábor... A mám 200... Asi smůla co? sad

Re: Dotykové tlačítko

Na to nepotřebuješ elektroniku, stačí obyčejnej sklopec.

Re: Dotykové tlačítko

Jo, mám dvě kila, ani ne 20 dní času... Tak nevim no....