Téma: Sháním starej foťák

Nazdar pánové, sice je to téma skoro do bazaru, ale na smeťáku mu bude taky dobře. Neválí se vám po šuplíkách pár starejch kompaktů? Rád bych si trochu pohrál s intervalovým snímáním a sháním kompakt či dva. Nebo libovolné vyšší množství wink na hraní a bastlení.
Moje představa je nějakej kompakt kdysi střední třídy, dnes již mírně prehistorickej. Značka víceméně libovolná. Rozlišení jakýkoliv řekněme od 5MPix. Vzhled a jiné nepodstatnosti nerozhodují. Každopádně však musí :

1) Umět manuální nastavení expozice. Což jak zjišťuju dneska téměř nic pod sedm tisíc neumí - holt pokrok
2) Používat a podporovat existující paměťové karty smysluplných kapacit. Deset let starou godzillu co umí max 64MB smartmedie mám doma taky smile

No a za třetí to samozřejmě musí být za pár šupů, jak jinak. Pochopitelně nedoufám, že mi někdo nabídne G9 za pětikilo, ale snad byste mohli pár funkčních, byť morálně mrtvých krámů mít. Já jsem ochoten na tohle hraní uvolnit tak tisícovku. Co vy na to?

Re: Sháním starej foťák

Měl bych Minoltu S414, bere CF karty a to i 2GB (ověřeno), 4MPix 1/1.8" čip, 35-140 mm F3.0 - 3.6. Manuální nastavení expozice má.

Včetně tištěného manuálu, USB i video kabelu a CD se softem, kdyby sis chtěl zapráskat komp smile smile smile Jo a taky včetně 128MB a 16MB karet smile

Problém - s alkalickými články i NiMH aku po pár snímcích ohlásí vybitou baterii a vypne se. Ale lze to napájet z 6V zdroje. Taky moje NiMHy už pamatují Šemíka jako hříbě a žravost tohoto stroje je zmiňována ve všech recenzích. Možná to s Eneloopy bude makat bez potíží.

http://digineff.cz/fotaky/03/minolta414/minolta414.html
http://www.digimanie.cz/art_doc-DC25BD2 … 69FF2.html

Pokud toho veterána chceš, navrhni nějakou sumičku a věřím, že se dohodneme.

Web

(upravil reeb 7. 6. 2011 20:09)

Re: Sháním starej foťák

Měl bych velmi zachovalý, plně funkční Sony DSC-W1   5,1MPix  3x optický zoom

http://digineff.cz/fotaky/04/sony_w1/sony_w1.html

Je k tomu nabíječka, manuál, CD, kábl, brašna, nějaké karty. Na ceně by jsme se nějak dohodli...

Web

Re: Sháním starej foťák

Zkoušel jsem se dobrat nějakých reálných cen, tedy krom toho, že to nový stálo patnáct litrů smile Našel jsem nějaké staré inzeráty, kde se ta minolta prodávala předloni za sedm stovek a ta sony za osm stovek minulý rok. Takže snad neurazím nabídkou 400,- + pošta za minoltu a 550,- + pošta za sony, pokud je k ní nějaká paměťová karta. Co vy na to? Peníze bych poslal na účet, dotovat poštu dobírkou je blbost.

Re: Sháním starej foťák

Já vřele souhlasím.

Pokud máš někoho, kdo to je ochoten vyzvednout v Praze a dovézt Ti to, budu ještě radši, nebudu to muset balit a bát se, co s tím poštěváci provedou.

BTW Je smutné, o kolik lepší fotky tyhle staré foťáky umí ve srovnání s dnešními sráči s 16MPix na čipu velikosti nehtu malíku. SHIT!

Web

Re: Sháním starej foťák

Bohužel o nikom nevím. Sám do Prahy cestu nemám, takže to bude muset být naše oblíbená Česká pošta s.p. Vezmeš prostě krabici od pračky, vycpeš, obalíš, zajistíš proti všemu přírodním pohromám a poštovnímu slonovi. Do středu pak umístíš foťák. A to by bylo! Máš na mne ještě někde adresu?

Re: Sháním starej foťák

Asi už nemám, mailni mi ji, díky.

Web