Téma: Xpress magnat 10 a jeho umiestnenie do ozvučnice v Renault 19 hatchbak

Zdravím,

viem, že už tu bolo niekoľko rozpracovaných riešení na túto tému, ale rád by som poznal Váš názor na túto ozvučnicu, ktorú by som chcel použiť na tento subík. Ide mi hlavne o zvýraznenie basov v aute a nie "rozmontovanie" zadnej časti auta na prach smile. Zosik mám k nemu Sony XM SD14X. Tu je link: http://www.bsacoustic.sk/boxy-pre-subwoofery-mdf/1-10c/

Ďakujem za každú dobrú radu, či odpoveď.

Re: Xpress magnat 10 a jeho umiestnenie do ozvučnice v Renault 19 hatchbak

A co chceš slyšet, když neuvádějí vnitřní objem...? Pokud chceš hodně basů, udělej ozvučnici podle výrobce, pokud chceš basy umírněnější, přesnější, použij asi 20-25 litrovou uzavřenou.

(upravil antonio 29. 4. 2011 11:48)

Re: Xpress magnat 10 a jeho umiestnenie do ozvučnice v Renault 19 hatchbak

Za včerajšok som prezrel tiež zopár webbazárov a objavil som tam tento "zázrak". Čo poviete, mohla by to byť dobrá voľba? Aj rozmery sú v pohode, čo sa týka montáže do auta. Dokonca by mi presne navrch naň sedel aj ten moj zosilovač, čo k nemu chcem pripojiť. Len dúfam, že má dobre zvládnutú akustiku a nebude moc prebasovaný sad.

http://auto.bazos.sk/inzerat/7160621/Pr … Magnat.php

Re: Xpress magnat 10 a jeho umiestnenie do ozvučnice v Renault 19 hatchbak

Takovouhle hrůzu bych si do auta nedával ani kdybych musel... A co se týče zesilovače, radši bych ho umístil někam po autě. Je pak jednodušší vyndat bednu v případě převozu nákladu.

(upravil Maisner 8. 5. 2011 16:00)

Re: Xpress magnat 10 a jeho umiestnenie do ozvučnice v Renault 19 hatchbak

Ahoj, no to jé síce pravda, že je to dosti veľké "monštrum"...no ja mám ale aj velký kufor a za 45 eur, čo to chlapík ponúka to nevyzerá zle...navyše si ju sám skladal. Pred asi dvomi dňami, mi kamarát povedal, že má voľakde v pivnici ešte odložené dva použité subáče. Po mojej "obhliadke" som zistil že sa jedná uzatvorený systém s BR po stranách v tvare nápadne pripomínajúcy tubu od Pioneeru model TS-WX160. Každý s výkonom 50 W rms s maximom 150 W. Sakra nikde sa nemôžem na nete dopátrať po nejakých podrobnejších informáciách ohľadne citlivosti, presného výkonu, veľkosti repra, atď. Jedná sa o hodne starý typ asi. Pravdepodobne by mi ich dal tiež za "facku". Skúšal ich vmontované vo svojich predných dverách v aute a basovalo to, že až moc. big_smile Tak neviem teda pre ktorú z alternatív sa definitívne rozhodnúť. Poradí niekto?