(upravil Dorien 5. 5. 2011 16:17)

Téma: Em151 univerzal woofer

Zdravím.
Doufám ,že mi hnedka nevynadáte co vymejšlím za blbosti.
Mám doma 4 em151 s deltou lf a d220ti.
Chtěl bych se zeptat,zda se dají tyto bedny použít jako subwoofery.
Chtěl bych 2 bedny použít jako sateltity a 2 bedny jako subwoofery.
Otázka je:co to provede s driverem a výhybkou,když tam půjde signál od 40hz do 150hz?
Bedny jsou lazeny na 50hz.
Pujde z toho lepší zvuk,nežli pojedou 4 bedny fullrange,nebo to takhle rozdělit přez aktivní výhybku.
Výšek a středů z toho leze až moc,ale basů malo.
Předem se omlouvám,zda kecám blbosti.
Díky.

Re: Em151 univerzal woofer

Víš proč se jim říká satelity, nebo středovrchy? Protože jsou určené úplně na něco jiného a ty nízké frekvence ti to prostě nezahraje a když, tak málo.
Od toho jsou suby.
Podle mě je to opravdu blbost. Ale pokud tam máš pasivní výhybku od prodance, tak by se ničemu nemělo nic stát.

Web

Re: Em151 univerzal woofer

Přínos bude minimální. Pokud použiješ dostatečně výkonný zesilovač tak ti basáky vyskáčou.

Re: Em151 univerzal woofer

Dorien: delta, ať už lf nebo normální, moc nebasuje, místo "4 takových basovek" použij dvě 18" a bude to hrát lépe a více. EM151 je prostě satelit nebo monitor, pro plnohodnotné basy ji musíš něčím podložit - kdybys chtěl zůstat u značky, tak třeba MTSUBem nebo ND215 smile

Re: Em151 univerzal woofer

Kluci mají pravdu, je to hovadina. Pokud to ale jinak nejde, trochu to tomu pomoct může, v nějakých malých prostorech, venku je to holý nesmysl. Pokud je to ale originál skelet EM151, kde jsou jako bassreflexy jen ty dvě malé díry v překližce, tak to nemá ani cenu zkoušet.