Téma: Muzu takto ladit??

Ahoj,nevim zda to uz nekdo resil,ale zeptam se.kdyz klasicky ladim zesilovac pro subwoofer tak mam auto (u)zavrene,ale neslysim nic,nemam sanci slyset zda subwoofer uz zkresluje ci ne.tak jsem otevrel zadni pate dvere a slysel jsem krasne kdy subwoofer uz zacal zkreslovat a chrcet.Ale jdemi o to zda kdyz to naladim takto otervene tak zda se neznemi nejaka ta frekvencni a vykonova charakteristika,protoze ten subwoofer jakoby hraje do prostoru a kdyz pote zavru dvere tak jestli se to nejak nemuze zmenit jak ve zvuku tak i vykonu.Snad jsem to napsal aspon trochu srozumitelne .o)Dekuji vsem za rady.

Re: Muzu takto ladit??

keď to chrčí tak to bude zosilňovačom a tomu je jedno či máš otvorené kufrové dvere, takže ano, možeš takto "ladiť"

Re: Muzu takto ladit??

zesilovac je cca 2x vykonejsi nez subwoofer takze to uz opravdu asi subwoofer nestiha

Re: Muzu takto ladit??

no tak ono zálezí co je to zač - zes a repro ( výrobci si napíšou to ale přitom je to trošku jinak smile )

Re: Muzu takto ladit??

subwoofer je 2x rainbow hammer,tedy dohromady na 2ohmy 800wrms,a zesilovas Kicker s vykonem 1500w rms na 2ohmy ale skutecne namereno nejakych 1650w rms.

(upravil mat00 4. 5. 2011 7:23)

Re: Muzu takto ladit??

Čo ja viem, možno ma za tento koment sprdnete, ale tie Rainbowy by si zaslúžili kvalitnejší zosiľňovač. Ja nie som veľmi zástanca Auto-Hifi komponentov. Skôr niečo kvalitné, menej výkonné, ale nech mi to "nerozoberie" auto, ale doplľňa spodné pásmo. Ale to je len môj skromný názor. Ja mám v aute kompenty Rainbow SAX 230.20, subwoofer Visaton TIW 200 a zosiľňovač Rodek R480i,   ktorý je momentálne v rukách Sinclaira na tuning a opravu, autorádio ALPINE iDA-X301 a nepotrebujem viac. Tých basov by mohlo byť viac, ale to postrádam asi viac subwoofer s väčším priemerom ako výkonnejší kúsok(možno je to aj zato, že kanál na subwoofer mi nehral dobre, podľa "majstra" (Sinclaira)tam je problém vo vstupných obvodoch, takže mi subwoofer len chrčal a nehral ako mal). Kto myslí a je zo Slovenska, môže sa prísť pozrieť ako to hrá. Najbližšie to má asi DeadMan, ale aj ostatný členovia sú vítaní smile Aj keď som momentálne nepojazdný, keď bude čas, by som sa skočil pozrieť aj na nejaký zraz a mohli by posúdiť "kvalitu" aj iní smile