Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » žádost o radu se satelity

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: žádost o radu se satelity

dobrý den, mám dva tlakový soby EM15 bass a používám k nim satelity s eminence delta 12" a výšky beyma cp-16 , vše doma dělaný, ty delata 12 sou už hodně starý, jedné se už stářím utrhla membrána, a stejně to nehrálo moc kvalitně, potřeboval bych poradit jaké dva satelity k tem subum vyrobit, a jakou vybrat značku středového reproduktoru, používá se to na menší venkovní akce s kámošema tak kolem 50lidí dekuji

Re: žádost o radu se satelity

Přesunuto do sekce kam to patří wink

Pokud chceš nějaké lowcost satelity, tak si kup na prodancu stavebnici EM121. Za tu cenu je to dobrá koupě.

Web

Re: žádost o radu se satelity

No, přesně ty reproduktory co nechce tam ale v EM121 jsou smile

První problém je, že zrovna delta12" není moc povedený reproduktor (zvukově). Druhý problém bude ve vyhybce a použitém výškovém reproduktoru. Ten tam skoro bych řekl nemá co dělat. Je to levný tweeter s velmi krátkou hornou a doporučenou dělící frekvencí 6000Hz, což s deltou nemůže být nic jiného než průser, a nakonec opět ta delta - ač mám reproduktory Eminence rád právě kvůli zvuku, kvalita zpracování je nižší, a mechanické poškození je u ní pravděpodobnější...

Pokud tedy codexi chceš něco normálního, co hraje i vydrží, asi bych si připlatil na B&C 12HPL64 či 12HPL76 s nějakým schopným driverem jako je B&C DE160/DE250. Je to dražší, ale zprincipu kvůli lepším parametrů to tak musí být.

Re: žádost o radu se satelity

díky, a ješte se zeptám, jaké středové repro od eminence by se ješte dalo použít?

(upravil Crashpc 20. 8. 2010 10:48)

Re: žádost o radu se satelity

Ač ne závratně, znatelně lepší je už Delta12LF a Delta15, a pak nové neodymy deltalite, ale hlavně Kappalite. Ty reproduktory jsou ale levnější právem, a zde můžeš podle ceny orientačně vybrat i kvalitu. Nijak od problému neutečeš, když koupíš jiný, stejně drahý reproduktor.

Re: žádost o radu se satelity

Ve spěchu jsem ten příspěvek nedotáhl do chtěné formy smile
Ty emka mám a mám neustálý problém s překračování xmax u delty, s D12LF by to mohlo být značně lepší a šli by použít na menší akce i jako fullrange smile

Web

Re: žádost o radu se satelity

na to 12lf sem taky koukal, to vypadá dobře....jak to poznám na zvuku když ta delta co mám ted má 54Hz-5kHz a ta 12lf má 44Hz-3kHz bude to znatelný rozdíl?? a driver také od eminence třeba ASD1001 je to vhodná kombinace? jestly ano doporučíte mi zde nejakou víhybku ? děkuji

Re: žádost o radu se satelity

Ne, nikam daleko od problemu neutecete, jen ho premistite trochu jinam. Delta12LF ma tez plno problemu, jen to zni prijemneji a pri pouziti silnejsiho driveru s nizsim delenim to zkratka zni na ucho lepe, a problem s vychylkou tez zmizi.

codex: ne, takto napsane parametry jsou uplne k nicemu. Podstatne je sladeni pouzitych komponent a mereni. Muzes treba pokoukat na mereni na prodance a popremejslet co ty ruzne krivky opravdu znamenaji.... Jsou tam odladene slusnejsi kombinace, i se schematy vyhybek.

Re: žádost o radu se satelity

koukám ted nato, díky

Re: žádost o radu se satelity

tyto reproduktory už moc nepoužívám ale chtěl bych se zeptat co se změní když tam dám víškáč EMINENCE APT150 http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=934
a výhybku tady: http://www.prodance.cz/download/EM121_vyhybka.pdf
je to vhodná kombinace ? vydrží to ta apt150 nebo je pro ni vhodná jiná výhybka ? mě se zdá že takto ten víškáč moc nehraje, dík

Re: žádost o radu se satelity

Každé dva repráky mají jinou výhybku. Ne KAŽDÉ si k sobě sednou. Výhybky se liší  nejen hodnotami součástek, ale mnohdy i zapojením. APT 150 je asi nejhorší výškáč, co jde použít na na hodně laciné odposlechy.. Studuj schémata výhybek u Měření na Prodance a uvidíš. Výhybka není jen na to, aby basy lezly z basáku a ne z výškáče.. Docela ZÁSADNĚ jí lze dohnat měniče na vrchol svých možností, ale taky celou sestavu pohřbít, pak je škoda peněz a práce.

Web

Re: žádost o radu se satelity

dík, tak jaký levnější driwer by ste mi doporučil k em delta lf ?

Re: žádost o radu se satelity

Selenium D220Ti nebo tak nějak je ten driver smile

Web

Re: žádost o radu se satelity

Nedílnou součástí driveru je horna. Jsou jich spousty, podle úhlu vyzařování, druhu..
Ne KAŽDÝ driver si sedne s libovolnou hornou. Celá výhybka se ladí jako hotový celek: Driver, horna, basák, bedna (vzdálenost horna-basák se taky uplatňuje). Studuj ta měření. Najdi si SESTAVY s 12 (15) a jejich frekvenční charakteristiky. Čím menší vlnobití a poklesy, tím lépe. Dost podstatný vliv mají i směrové charakteristiky a další... Navštiv i odkaz "horrory" a pochopíš.  Neení to vůbec tak jednoduché, ani bedna s výbornou frekvenční charakteristikou nemusí nýt uchem vnímána jako dobrá. Potichu hrají slušné bedny všechny docela hezky, poo osolení v místnosti ještě lépe. Až to pak vyneseš někam na louku, osolíš a půjdeš dost daleko, abys nebyl ohlušen kraválem, zjistíš, že že ta bedna je nějaká uječená... A to je ta alchymie..

Web

Re: žádost o radu se satelity

Nešlo by to udělat taky tak že když mám doma další crossover s aktivní výhybkou tak že bych do repra vedl dva kabely jeden pro středy a druhý pro výškáč, pak bych si nastavil podle ucha jak to bude znít dobře, šlo by to tak ? nevím že by to tak někdo dělal tak se ptám jestli to není blbost

Re: žádost o radu se satelity

potreboval by si druhy zosilnovac na tie vysky(kedze maju obrovsku citlivost aku maju stacil by aj nejaky co ma len 25W alebo tak nejak), a ak by si chcel pouzit cisty aktiv(ziadna vyhybka dnu v bedni) chcelo by to nejaky DSP procesor, alebo fakt festovne kvalitnu vyhybku. Inak zvuk by si mohol vylepsit este viac tak, ze by si do basaku viedol signal obyc. hrubou dvojlinkou, a do vyskaca cez koaxial.

(upravil antonio 28. 4. 2011 16:04)

Re: žádost o radu se satelity

Jak to tu tak ctu, tak bych taky chtel neco zrealizovat, jako vysky bych chtel pouzit D220Ti s hornou 25-25, ale vaham nad vhodnym 15" basakem, premyslel jsem o nejakym Seleniu nebo B&C Speakers. Ctu, ze ty EM na tom nejsou kvalitativne nejlepe.

//polidštěno, antonio

(upravil codex 23. 4. 2011 14:45)

Re: žádost o radu se satelity

tak vhodný k výškáči di210ti nebo 220ti je Selenium 15PW5 cenově jsou skoro nastejno wink

(upravil danda 25. 4. 2011 22:59)

Re: žádost o radu se satelity

Eminence.. Ono to NĚJAK hraje, ale je to opravdu ten nejhorší šunt, co je jetě v PROFI použitelný... Velké výhrady bych měl.

Web

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » žádost o radu se satelity

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£