Téma: kabely centronics

Mládenci, neznáte nějakou firmu, která prodává hotové kabely Centronics-Centronics? Nejlépe stíněné a kvalitní. Všude mají jenom LPT-Centronics, a to já nechci.
Dík

(upravil petr 23. 7. 2007 20:35)

Re: kabely centronics

Kolika pinové? 24 pinové by měly být k sehnání u firem, zabývajících se měřicí technikou (GPIB). 36p se asi moc nepoužívají, takže nevim.

Re: kabely centronics

To su ake? Centronics-centronics? Ako maju byt prepojene? Pokial staci prepoj jedna k jednej, tak to predava kazda normalna pocitacova firma, bud ako predlzovacku 25M/25F, alebo prepojovacka k prepinacom 25M/25M.

Re: kabely centronics

Měly by být 24-pinové MALE-MALE. Některé jiné (14-pin a 36-pin) budou taky potřeba, ale není jich tolik, takže si je uděláme sami. Měly by být stíněné. Málokterá firma (zatím jsem takovou nenašel), která se zabývá prodejem počítačových věcí, je má. Většinou jen Centronics-Dsub(25pin) na propojení PC s tiskárnou. Kabely pro GPIB jsou zase drahé a málo ohebné.
V RSu (co jsem si tak všiml) mají zase jen 36pin.
Možná by pomohla i nějaká firma, která se zabývá výrobou kabelů a (i / nebo) lisováním konektorů.
Například v GESu mají konektroy Centronics i odpovídající 25pinový (1 stínění) kabel. Jenže na to, abychom to pájeli sami jaksi nezbývá čas - navíc by to takto vyšlo ještě dráž než kupované, lisované.

(upravil Hop377 23. 7. 2007 22:02)

Re: kabely centronics

36 a 24 a 14 pinovy centronics?

Edit:
Sorry beriem spat, pomylim som si ich s canon konetormi. sad

Re: kabely centronics

Možno poviem hluposť, ale nepomohol by Bitronics? podľa popisu by to aj sedelo.

Re: kabely centronics

Hm, stále samá voda. Bitronics je zase propojka PC s tiskárnou (CANON-Centronics).