Téma: vejškáč Videoton

Zdravím

díky předešlému támatu jsem si uvědomil, že mám doma taky dva kousky beden Videoton DC 2580 a tak jsem je šel okouknout a z hrůzou jsem zjistil, že basáky v horším stavu než jsem doufal, ty už jsou skutečně neoprvitelný! A středy maj votrhaný závěsy! Jediný co je funkční jsou vejšky! A tak mě napadlo koupit dvě ARN 150 a s těmahle vejškáčema (HG 1,9/1308) postavit malý budky k počítači. Co Vy na to?  Jen nevim, kde mam zjistit parametry těch vejšek, nevíte někdo o nějakým odkazu či tak něco kde bych vyčet co ty vejšky jsou zač????? Díky


Vojta

Re: vejškáč Videoton

vejškáč roll

Web

Re: vejškáč Videoton

jj, vejškáč smile

Re: vejškáč Videoton

nechápu proč zakládáš new vlákno kvůli šrotům.....

Re: vejškáč Videoton

tak sorry......

(upravil BlackRider 22. 7. 2007 21:16)

Re: vejškáč Videoton

Hej, běž do toho. Ten výškáč je slušnej. Ale pozor, je 19mm kalota, neděl ho nízko... Jo, jakej má tvar příruby?

Web

Re: vejškáč Videoton

no ta příruba je obdélnéková smile
a co je k tomu lepší, ARN 150 nebo 188?

Re: vejškáč Videoton

http://hangszoro.net/tweet/hg19-443.JPG 
Spíš ARN 150.

Web

(upravil dawsoo 22. 7. 2007 22:56)

Re: vejškáč Videoton

Vojta.
Na prostou výměnu repro zapomeň bez nový vyhýbky...
Střeďák tam je menší hodně mizernej lacinej s uzavřeným košem Fs kolem 450Hz dělenej na nějakejch 750-800Hz vejškáč je plast kalota bez kloudnýho závěsu na papírovým formeru takže snese tak 3W s děličkou nad 4,5kHz ale hrál poměrně čistě...vyhýbka co pamatuju je podivnej hybrid sérioparalel 2x 1,5mH v séri k basáku s odbočkou přes 4u7 nebo 10uF (znám dva podtypy) pro střeďák a na vejškáč normál vyhýbka s 2u2 a cívku malou si už nepamatuju (kolem 0,15-0,22mH)  ...jedinnej reprák co za něco stál byl ten 25cm basák Fs=24Hz Qts kolem 0,4... ale zatlučenej malým CC objemem bedny bez výtlumu....plus ty strašidelný rámečky brrr když si na ně vzpomenu tak tenkrát se mi zvukově líbily....... měl jsem je někdy v letech 1986-90....

Blackrider:
kam na ty odkazy chodíš slušná práce.. smile

Není co dodávat...

Re: vejškáč Videoton

BlackRider:

Jasně, to je von smile  Díky moc smile
Až něco zplácám, tak to sem třeba šoupnu....

Re: vejškáč Videoton

Ještě maličkost: je mi jasný, že ta 150-ka se naváže líp, ale je ta 188 takovej prů..r ?? že bych ji nacpal do uzavřený 16l bedny a dělil to třeba nějak takhle : http://audioweb.cz/tp-vyhybky2.htm

PS: kde jsi spalšil tu dokumentaci k tomu vejškáči? já jn že já mam 8-ohmovej a na tom papíře to je 4-ohmovej. maj stejnou citlivost a tak dál???

Re: vejškáč Videoton

Dawsoo> Narazil jsem na ten web, když jsem hledal parametry k DCR2520A, co mám doma. Jo, toho 10" je  mě líto, litej koš, cívka na hliníku, slušná X-max. Jo a ty moje jsou vytlumený smile

Vojto, asi by šly i ty 188ky. Bohužel zrovna k tomuto výškáči tam nemaj FRD do LSP... sad

Web