Téma: AKG K701

Čaute,

Má tady někdo zkušenost s těmato sluchadlama? Právě je mám na hlavě a můžu vám říct, že jsem snad i čekal trošku víc. Takhle - jsou to skvělý sluchátka, co hrajou od nižších středů až do vejšek dost slušně, ale na basech je to podle mě slabota.. Co vy ostatní na to?

Web

Re: AKG K701

S jakým zdrojem signálu a sluch. zesíkem jsi je poslouchal?

Web

(upravil BlackRider 26. 10. 2009 22:16)

Re: AKG K701

No nějákej headamp by se hodil.. Poslouchám je normálně píchlý do externí SB zvukovky.. Nic extra, ale nemyslím si, že použitím sluchátkovýho zesliovače by basy přibyly...

Edit: Maj vysokou impedanci, ta zvukovka je i naplno docela slabá.. Jinak poslouchám .flac hudbu z Foobaru.

Web

Re: AKG K701

Jako for to fakt nebylo spatne...

Re: AKG K701

Mám AKG 601 + BV Headamp, subjektivně žádný nedostatek nižším pásmu nepociťuju. Nicméně AKG mají obecně lehce světlejší výškovější charakter. Pokud čekáš, že to bude "basovat jako supvolfer alá Logitech woe" tak to opravdu ne   cool

(upravil BlackRider 27. 10. 2009 23:59)

Re: AKG K701

Tak to opravdu nečekám. wink 
Odkud vlastně jsi? Ty šestsetjedničky by mě zajímaly. Totiž zdá se mi, že by mezi 701 a 601 mohl být docela rozdíl v hloubce basů.. Viz obrázek:
http://s4.postimg.cc/gxy5j44l5/108_graphcomparephp.jpg

Web

Re: AKG K701

701ky jsem na hlavě neměl, tak nemůžu hodnotit. Každopádně konstrukčně jde o dost podobné modely, tak bych očekával i podobný charakter zvuku. Ve sluchátkách určitě probém není, připoj to na pořádnej zdroj zvuku a uvidíš. Já jedu klasicky cdp + sluchátkáč. Jsem z Prahy, škoda, mě by zase zajímaly ty 701 wink

Re: AKG K701

701-čky mám několik měsíců (nyní připojené na BVA Hedamp a NAD 521BEE) a je pravda, že mají oproti Sennheiserům méně výrazné basy (zato ale subjektivně přesnější). Impedanci nemají vysokou (okolo 60 ohmů), jsou však hodně citlivé na zdroj signálu a kvalitu nahrávky. Hodně nahrávek přes ně zní blbě, s tím se musí počítat.

Re: AKG K701

Sháním nějaká kvalitní uzavřená sluchátka s dynamickým mikrofonem - nemáte někdo nějaký vhodný tip? To, co se prodává k PC a používá třeba ke Skypu má zaprvé elektretové mikrofony a zadruhé ty sluchátka za moc nestojí. Zkoušel jsem nějaká sluchátka Genius s elektretem a bylo to otřesný...

Web

Re: AKG K701

701 mám nějaký ten pátek, jejich zvuk je analytický, studiový, přesný. Odhalí nekompromisně i blbě nagrabovanou nahrávku, i když EAC tvrdí 100%, jsou slyšet lupance v nahrávce (na bednách ani Sennech je neuslyšíte).

Pokud tohle někdo píchne do SBčka, je to jako přimontovat raketový motor na babetu smile

Komu vadí jejich studeně analytický projev, nechť pořídí hřejivý lampáč.

Re: AKG K701

TO sinclair:
http://www.sennheiser.sk/produkty/produ … &pop=1

Re: AKG K701

No jo, jenže to jsou sluchátka s "komunikační" kvalitou...

Web

Re: AKG K701

BlackRider napsal:

No nějákej headamp by se hodil.. Poslouchám je normálně píchlý do externí SB zvukovky.. Nic extra, ale nemyslím si, že použitím sluchátkovýho zesliovače by basy přibyly...

Edit: Maj vysokou impedanci, ta zvukovka je i naplno docela slabá.. Jinak poslouchám .flac hudbu z Foobaru.

tondo: sorry ale musim citovat.

blacku: to sa celkom pleties. svoje som pocuval cez zvukovku na doske, potom pribudol dispre II a zvuk sa uplne zmenil. ked som si kupil zvukovku julku, zacal som byt stastny. dac od tomasa mam este v sufliku. ocakavam od neho iba dalsi prinos. tymto som chcel povedat, ze kvalitne sluchadla su nerozoznatelne od obycajnych sluchadiel na obycajnej zvukovke. pokracuj s nakupom a stavbou. tvoje ocakavania budu iba narastat.

Re: AKG K701

vlastnim AKG 701 zapojene na marantz cd 5000 a sluchatkovy predzosilovac creek obh 11 a mam pocit ze jeden kanal hraje slabsie.je to vobec teoreticky mozne pri tak kvalitnych sluchatkach?

Re: AKG K701

Nahrávka je jinak v pořádku (na jiných sluchátkách)? Taky pozor na padělky 701...

Re: AKG K701

Přiznám se že souhlasím s Tomášem. Pokud v kterékoliv zvukovce od soundblasteru alespoň nevyměníte OPA tak zvuk je hrozný a porazí ji téměř jakýkoliv CD přehrávač. Natož na ní napíchnout sluchátka za bezmála 10 000.

Re: AKG K701

marty226 napsal:

Nahrávka je jinak v pořádku (na jiných sluchátkách)? Taky pozor na padělky 701...

O padělcích AKG K701 jsem ještě neslyšel. Můžeš dát nějaký odkaz? Zatím jsem zaregistroval pouze sérii s nekvalitně vyrobenými měniči.