Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Impedance zátěže při dělící frekvenci

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil Thomas 11. 2. 2011 18:24)

Téma: Impedance zátěže při dělící frekvenci

Zdravím
Ať čtu jak čtu, prostě nevím co si pod tímto pojmem mám představit. Chce to po mě ten program na vyhybky ve slovenštině. Netuším, co tam mám dosadit? Reprák má 4 Ohmy. Nevěděl by někdo? smile

http://reproduktory.tvm-valmez.cz/downl … n-6684.pdf

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

Rozumím tomu tak, že máš dosadit, jakou má reprák na dělící frekvenci impedanci .... čili 4 Ohmy.
btw. co je to za program?

(upravil Thomas 11. 2. 2011 16:59)

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

Hippo :  Jo? Je to tak? On má na sobě napsáno 4 Ohmy, ale pak v přesném popisu je to tři celé a něco. Tak nevím který z údajů tam dosadit.  A program je to tady odsud, " Vyhybky" a je to ve slovenštině.

Je to TVM ARN 6684

3,486 Ohm

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

Na dělíci frekvenci sotva bude impedance 4 Ohmy. S frekvencí obvzkle impedance roste, lepší výrobci reproduktorů uvádějí příslušný graf. http://www.eminence.com/pdf/Kappalite_3012HO.pdf

(upravil Thomas 11. 2. 2011 17:09)

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

PBO 305 : Nu dobrá. A jaká by teda měla být dělící frekvence pro woofer, již zmiňovaného ARN 6684 a následně tedy jeho impedance?
U něj v popisu tedy impedanční křivka je, ale v tom se nevyznám hmm

http://reproduktory.tvm-valmez.cz/downl … n-6684.pdf

Že by z tohoto tam něco dosadit?

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

Příliš málo informací. Neřekls, co je to za program, jaké tam zadáváš všechny parametry, kolikapásmová bedna, jaký je navazující reproduktor na woofer.
Jinak, impedance reproduktoru nemá čistě odporový charakter. Výsledek z toho programu bude nejspíš dobrý jen na první nástřel výhybky.

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

Hippo : No vida, to jsem zapomněl. No co to je za program nevím, sebral jsem ho tady. Chtěl jsem zjistit, jakou cívku a kondík mám dát na můj reprák k wooferu. Jiné repro k tomu nebudou. Mám zesík a ten woofer o jednom repru. Ale nevím co tam zadat. Je tam jen "dělící frekvence a impendace zátěže při dělící frekvenci. Ale asi zjištuji, že můj problém je v tom KDE zvolit dělící frekvenci?

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

Aha, takhle to je. Chceš shora ořezat přenášené frekvence pro subwoofer. Záleží na tom, k jakým bednám budeš subwoofer používat, jak hluboko dokážou zahrát. Co jsem viděl, volí se dělící frekvence mezi 80 a 120Hz, ale možná mne zkušenější opraví.

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

Hippo : No, já se asi dost blbě vyjadřuju, nerozumim tomu. Už jsem udělal zkušební vyhybku a je to znát, hraje to pěkně, ale ještě tam pořád proniká dost středů. Chtěl bych to vyloženě jen na ty basy.
K bednám tak po různu, co se zrovna namane. Budu to brát tak, co se mi bude poslechově nejvíc líbit. A jak říkám, k tomu wooferu mám jeden extra zesilovač jen pro něj.

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

Celá cesta je zcestná. Pokud je k dispozici samostatný zesilovač pro sub, je nejlepší použít aktivní výhybku. A to tak, aby zase naopak ořezala nízké kmitočty pro satelity. Je nesmysl je honit celopásmově a navrch k nim přidat "nějak" ořezaný subbas. "NĚCO" to samozřejmě dělat bude, ale je možné z toho kvalitativně dostat mnohem víc. A další věc je, v případě extra zesilovače, dávat pasivní výhybku jen pro sub. I když i to už jsem viděl....
Postav si aktivní výhybku třeba z Aldaxu. Výsledky budou o několik řádů lepší, než laicky zbastlená pasivní výhybka. Apropos: Signál pro ten zesilovač pro sub hodláš brát jak? Z levého či pravého kanálu nebo to nějak slučovat....???! Takhle fakt nee.

Web

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

danda : No však, já mám extra zesik pro ten sub a extra pro reproduktory. Tak pro mne je to jednoduchá cesta, víc bych se svými znalostmi nezvládl.Např. nějakou aktivní vyhybku.  No a signál do basáku. Oba kanály ne? Stejně je ten zesík mono big_smile

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

Zesilovač je mono, to jsi psal, ale signály máme L a R. Ptal jsem se na to, jak ten "mono" signál získáš, na sečtení.
Výhybky u Aldaxu jsou stavebnice. Všechny součástky i DPS. Pokud umíš pájet a rozzeznáš součástky od sebe, asi tu nejjednodušší zvládneš osadit.

Web

(upravil Thomas 11. 2. 2011 20:36)

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

danda : No já nevim, ale hraje to. Když tam dám L hraje půlka, když R hraje druhá půlka. Je do něj vstup na dva sinče, pravej a levej, ale leze z toho jen mono big_smile

Jinak pájet umim, některé součástky rozeznám a když ne, tak se zeptám, ale to bych stejně nedal dohromady.Proto jsem chtěl právě začít něčím jednoduchým, jako je pasivní vyhybka.Potřebuji ten jediný údaj, který nevím co to je a během této diskuze jsem zas úplně na začátku a nevím zbla nic! big_smile

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

Tak toto bude zpráva pro admina, moderátora? Můžete to smáznout asi nejspíš. Ať to tu nestraší.

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

2 Thomas:  todle vlákno si prostuduj: http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=152043#p152043

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Impedance zátěže při dělící frekvenci

millano: Díky. Koukal jsem na to, ale ztrácim se. Je to na mě dost odborný a chvílema vůbec nevim, která bije big_smile

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Impedance zátěže při dělící frekvenci

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£