Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Ozvučení klubu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Ozvučení klubu

Zabraňme neštěstí, dozvěděl jsem se, že jakýsi ignorat se chystá nazvučit tento klub na náčrtku slovy dvanacti kusy bedýnek roll
http://img255.imageshack.us/img255/4057/infinity001.th.jpg
Mě se to zdá blbost, pochopitelně týpek ještě k tomu 6 ks zesilovacu, jakejch nevím.
Co na to zdejší liga? hmm ))

Re: Ozvučení klubu

12 jakých bedýnek? Ozvučení k jakému účelu...

Re: Ozvučení klubu

naroky jsou ozvucit klub pevnym hlubokym sytym zvukem, hlavne platno na uzsi strane, podle me sloupy po 15" v paru na bednu. Pak necim vykrejt zbytek, ale mraky bidibedynek je blbost, nevim jaky ale prej prodava jednu bedynku za 2.500, jakou nevim

(upravil babakus 21. 2. 2011 8:53)

Re: Ozvučení klubu

Dělá se běžně to, že se "hlavní prostor" (parket, plátno....) vykreje velkými bednami a zbytek se dokreje menšími ve větším počtu. To je naprosto běžná aplikace.
Na parketu 2-4 plnohodnotných beden a po zbytku objektu menší bedničky vhodně rozmístěné tak, aby zvuk nikde nechyběl. Ono ozvučit plnohodnotně celý bar jenom z jednoho místa fakt nejde, protože stačí pár metrů od parketu/plátna a přes kupu lidí pomalu nic neslyšíš...proto je dobrý vetší počet bedniček po celém objektu. Ale zase ozvučit celý objekt jenom malými bedničkami v každém rohu taky není košér.
Je to pár let, co jsme dělali jeden bar/klub/disko ve sklepních prostorách o více místnostech. Hlavní pidi parket s plátnem je ozvučen klasicky 4 satelity + 2x sub. A další místnosti ozvučené pomocí malých 8"+ malej tweeter (2-4ks na místnost). Ty prckové nemusí umět žádné basy, ty jsou všude díky ozvučení parketu. Pak je slyšet všude krásně a v případě sledování fotbalu/hokeje na plátně je zvuk všude. To samé při muzice...

Viděl bych to takhle wink

http://s4.postimg.cc/grsv3ddtl/6_infinity001.jpg

Re: Ozvučení klubu

teď mu ješte poraďte procesor a nastavení, aby se mu to nehádalo ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Ozvučení klubu

To už by bylo moc. Zbytek je výrobní tajemství wink

(upravil dokken 22. 2. 2011 12:44)

Re: Ozvučení klubu

Dík kluci za nápady, bohužel majitel klubu se dohodl na původní koncepci, 12ks jakýchsi bedniček po 2.500 za kus, krmených pro mě zatím neznámými zesilovači. Až budu vědět víc, hodím sem ten zločin. Opět přibude další klub s otravným a seroucím zvukem z pidibedýnek. sad
Jinak kdyby se mi ho povedlo přesvědčit aspoň na ty dvě hlavní s 15", máte nějakej tip na slušnou dvoupásmovku?

Re: Ozvučení klubu

Na "denní kulisu" se to takhle často dělá.

Web

Re: Ozvučení klubu

To souhlasím, ale je tam pořád puštěnej projektor v jednom kuse, cca 3m uhlopříčka a mám za to, že ten zvuk z pidibedýnek (asi 6.5") bude prostě neadekvátní, zbytek prostoru klidně.

Re: Ozvučení klubu

Rozhodl se, že bude mít sociál audio, tak nemá cenu vymýšlet cokoliv jinýho, protože to vždycky bude o kousek dražší. Zbytečný úsilí. Je to stejný jak se špatným jídlem a pivem za nepatrně nižší peníze než v lepším podniku. Vždycky se najde dost lidí, kterým to nevadí a myslí si, že to tak je normální.
Na 12ks 6,5" chcípáků stačí 6ks stereo chipampů. Srozumitelnost i hlasitost při přenosech bude mizerná, ale co by chtěl za ty prachy.

Re: Ozvučení klubu

Ty jo to už mu doporuč aspoň tohle  http://www.rh-sound.cz/cz/pp-0315a_akti … hd.492.htm a když jich veme 6ks, tak ušetří i za zesilovače big_smile

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Ozvučení klubu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£