(upravil Karlos 20. 7. 2007 19:06)

Re: STK4151V

No to já taky smile Ale co teď ?
Ok dám poťák uvidíme..

Re: STK4151V

Kolik stránek "Cyberprostoru" se musí popsat, aby se vyřešila taková píčovina, jako pot na volume. To člověk jen žasne:-))

Re: STK4151V

Takže, potenciometr to zlepšil. I přesto bych rád zmenšil zesílení toho zesilovače. Zdá se mi zbytečně velké. Jinak pokud mohu porovnat například AZS223 tak tento bastl s STK je zvukově mnohem lepší. Více basové složky, zvuk je pevný ale není suchý. Není to žádný zázrak ale zvukově je to velice příjemné. Tímto děkuji všem za pomoct. A hlavně děkuji lotrovi za jeho námahu a čas.
Fotky dodám až udělám až přidělám chladič k desce, a udělám nové cívky ( ty co tam teď jsou nejsou moc pěkné)
BTW oravdu jsem překaven co umí zahrát ARN738 v kombinaci s tímto STK i při malé hlasitosti, toto jsem ještě neslyšel.

Re: STK4151V

Ono se to z toho lotrova schématu dá celkem blbě poznat (holt mám blbou představivost smile ), ale odpory v NFB budou asi ty 56k (R8 a R10) resp.560R v sérii s koďanem 100u (R7+C4 a R5+C5)...  tak bych zkusil zmenšit ty R8 a R10 a uvidíš smile
Nicméně za své rady neručím, raději smile)

(upravil sinclair 21. 7. 2007 13:45)

Re: STK4151V

To bych nedělal, raději zvětšit ty odpůrky 560R na /zkušebně/ 1k. A pozor, některé /zvláště pomalejší/ konce mají při hodně "utažené" nfb sklony k nestabilitě.
Bodejť by to nešumělo, když to vlastní vysokou vstupní citlivostí zesiluje šum Tvé sračkové zvukovky. Při daných součástkách má ten konec zesílení asi 100, takže pro 30W výkonu na 8R vychází vstupní citlivost nějakých 150-160mV.
Zvukovky mívají nominální výstupní napětí buď 775mV /0dB/, nebo 1V, jak která a podle přístupu výrobce.
To si takovou píčovinu nedokážeš srovnat v palici?

Web

Re: STK4151V

sinclair: můžu se jenom zeptat? Je to ze stejného důvodu jako třeba u některých opampů? Vím, že tam, pokud se nastaví A=1, tak některé kmitají...

Re: STK4151V

Jo díky sinclaire, no dal sem tam ten potenciometr a šumí to když otočím víc jak na polovinu toho pot. Zítra to zkusím, a taky si měl pravdu s tím R28 palí jak čert, nedá se na něm udržet ruka. Dám tam místo 1W tak 2W

(upravil sinclair 21. 7. 2007 13:36)

Re: STK4151V

Nahoře edit
Nemusíš tam mít poťák, stačily by děliče 5:1 z odporů. Třeba 4k7-5k6 podélně a 1k příčně.

Jiřík: ano, je.

Web

Re: STK4151V

Základní výcvik:
Vem jacka s kouskem kablíku, na něj připoj multimetr přeplý na střídavinu kolem 2VAC, na ovladači zvukovky dej master naplno, třeba CD vstup vybuď nějakým signálem, třeba 1kHz, přičemž regulátor CD je ve čtyř pětinách nahoře. A hned budeš vědět, kolik zvukovka dává.

Web

(upravil Karlos 21. 7. 2007 14:00)

Re: STK4151V

Sínus 1kHz na plno  1,4V na 4/5 1V

Re: STK4151V

Tož to vidíš, Ty blboňu smile
Dej tam na vstup děliče 6:1 /6k8 podélně a 1k příčně/ a s odporama u STK radši nejebej.

Web