Téma: Basovky 15"

Zdravím Vás pánové,

měl bych na Vás zase dotaz,  mám aparát na zvučení vršky jsou 15+2 (Beyma) ty hrajou pěkně a k tomu osm spodků BC 15SUB osazenejch BC 15TBX100 a světe div se, ale když se to nakrmí, tak jenom dvě ty 15-ky na stranu v sále hrajou dobře i vostřejší muziku, ale venku se s osmi nechytám i když to krmím celý 8kW. Neporadili by jste mi do jakejch beden by ty 15TBX100 šli dát aby ta bedna měla větší citlivost? vím že do horen to není a ani horny nechci, ale napadlo mě třaba tohle (SB15) http://data.dexon.cz/navrhy_ozvucnic_beyma_1.pdf , to není tak uplně klasická horna je to maličký, což se mi líbí a citlivý taky. šel by v tom použít ten BC 15TBX100? a nebo mě napadá ještě nějakej bandpas, dokázali by jste mi poradit případně jakej, nebo jak se to ladí. přiznám se, že s bandpasama nemám zkušenost. díky

Vojta

Re: Basovky 15"

Na ven potřebuješ pořádnou plochu co bude "hýbat" vzduchem..to 15tkama nenahoníš, i když záleží co přesně potřebuješ. Ale pokud do toho valíš 8kW tak máš jiný nároky než běžná "vesnická liga".:)) Ono přeci jen na větších koncertech je to všechno alespon 2x18", ne-li někdy  2x21"(3x21",okolo 140-143db na basovku) takže to je pak člověk zvyklý že jde na bigbít s takovou kadencí a pak mu to na akci "nehraje".

Ale abych jen nekecal, čím to krmíš a jak máš ty basovky rozestavěné? Dá se s tím snad něco dělat. Jaký máš počet beden atd..

(upravil ondra Ch 3. 3. 2011 8:03)

Re: Basovky 15"

Sakra! 3 x 21" to už je pořádná plachta.Třeba PD.2150 má Fs 22 Hz ..... to musí být pocit jak když tě někdo mlátí fošnou po hlavě smile

Web

Re: Basovky 15"

Děkuju za odpověď. krmim to nejsilnějšíma omnitronicama, ale moment, nechytejte se hned za hlavu, ono to skutečně hraje. QSC 5050 či 4050HD to hravě strčí do kapsy. mám dva kousky a do 4ohmů dávaj 1900 na kanál. no a těch basovek mám osm. a když to stavim, tak většinou na sebe, bo tim podkládám satelity. dík. vojta

(upravil hot.shot 4. 3. 2011 1:37)

Re: Basovky 15"

PD.2150 je dobré leda tak do domácího kina. Pro PA jsou se svým příkonem nepoužitelné, 21" mají poměrně nízkou citlivost a je třeba do nich valit nejméně 2,5kW, jinak nemá smysl o nich uvažovat. PD bohužel jsou spíš taková "garážovka" a nové technologie prostě nezvládají.

Jinak fošnou po hlavně mnohem lépe majzne třeba takový RCF LF15N451 než 21".