Téma: Šnek s Kappou 15 LF PRO

Zdravím, občas potřebuju ozvučit takové menší akce cca. 50 lidí většinou venku. Středovýšky jsou tvořeny kombinací Seleniem D 210Ti a Beymou SM 112/N (2ks repobeden). Zesilovače VAHL (zatím dva moduly, postupem času postavím další zesy k subům). Problém je v tom že jsem postavil sub s Kappou 15LF PRO v bassrelflexu (95l; 38Hz ) ZKUŠEBNĚ JEN JEDEN a nijak mě nepřekvapil, mám namysli tlak ve spodcích samozřejmě na venku se to ztratí. Nevidím moc velký přínos ve stavbě druhého bassreflexu na druhou stranu, a proto jsem se rozhodl prodat současnou ozvučnici a postavit dva šneky s těmito reproduktory. Ptám se, zda "jde" osadit ozvučnice EM 15 BASS těmito měniči????
Popř. nějaké linky na vhodné návody pro tennto rep. Dííky

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

je to takový bouchátko smile podle mě to tam pude.

(upravil wolf 19. 7. 2007 22:02)

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

proste potřebujem nějaký kvalitní návth šneku na tu PRO verzi,jestli něco znáte,tak šup s tím sem.Jinak není občas zhoubná ta nevýhoda,že když nejde vidět na výchylku,tak občas se repro zničí??A je to dobré repro do šneku?

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

Já nechcu bouchátko ale bouchadlo ( v rámci možnosti...)

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

Jestli můžu doplnit,tak šnekem si moc nepomůžeš a EM 15 Basem už vůbec ne,ten ti bude sice silně "hnát basy do těla,ale tak cca od 70-80 hz učině,dolů to bude hodně klesat,a z tvého příspěvku jsem usoudil že chceš něco co bude mlátit na 40-50 hz pěkně ostře,i velké horny jako je 186 nebo 1850 tlačí s přimhoučeným okem od 40 hz pořádně,sám mám jednu 186 doma,a je to síla,ale opravdové spodky,tak trošku chybí smile
Jinak tu máš link na jednu z návodů http://www.repromania.net/stavebni-navo … 5-bass.php

(upravil wolf 19. 7. 2007 22:10)

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

chce to vyrobit dělo co to bude rubat od 40hz,proste nejaky kanon

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

Budu si muset zajet někde poslechnout něco v tomhle stylu. Teď na akci jsem slyšel 4Ks šneku (a to dost malých-menších než EM15 BASS)
no a zvuk byl parádní, osazení neznám, ale možná to bylo tím že tam byly ještě 4 kompakty (3 pásma) a ty mohly hrát full-range - měl jsem ten pocit.

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

jeden je fakt malo, jestli chces sneky tak tech to chce mit tak 3 a vic na stranu. postav dalsi bassreflex, pripadne jeste dalsi dva...

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

Spíš bych pro tebe uvažoval jít do BP,Halen je na to odborník,a tlak a zvuk tě mile překvapí,a myslím že Kappa lf pro se i do BP hodí

(upravil wolf 20. 7. 2007 13:48)

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

band pass ozvučnice???bude to dobre pro profi aplikace,nebo hraje to nízko?

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

Nepočítej u EM15BASS,že ti půjde nízko a jeden kus na stranu je málo.Udělej raději band-pass.

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

TIM: kappa 15LF je celkem vhodna do Em15basskit (kdyby nebyla, tak by to tam asi  prodencu na ten planek nepsali...) a je take pravda, ze pri poctu jeden-dva kusy na stranu to opravdu dolu moc nehraje, dava to ty tvrde rany na 80-90Hz, ale dolu to rychle pada, neumi to ty "mekci" vibrujici basy... Mozna by to slo dohnat eqvalizaci... S bandpassy ja zkusenost nemam, dela to malo firem a ja nikoho neznam kdo je ma...

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

Dá se někde poslechnout víc Em15Bass venku v plné palbě?

Web

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

No ten band pass mě láká, ale bylo by lepší kdybych to někde slyšel. Není tady někdo z okolí Frýdku-Místku se šnekama  nebo BP ? Jak nízko by ten BP šel? Je pravda že bych radši "měkký vibrující" bass, ale s dostatečnou razancí. Tomu bassreflexu moc nevěřím a raši bych menší počet kusů beden- max. dva na stranu, ale při ozvučování akcí do 100 lidí přece musí V RÁMCI MOŽNOSTI stačit jedna patnáctka na stranu, když vezmu v úvahu že na parketu je tak průměrně 30-70 lidí . Samozřejmě plocha reproduktorů je nenahraditelná, ale peněz není nazbyt... Kdyby ses tu HALENE objevil, prosím nadhoď nějaké přesnější info o tom BP

Problém vidím v rozměrech ozvučnice ( BP ). Je tak? Jde zkonstruovat něco kompaktního v BP s čím by jsem se moc nenadřel?

(upravil hot.shot 20. 7. 2007 18:05)

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

jestli 2 na stranu tak šneky určitě ne, to je málo. BP nevim... zůstal bych u BR, když budeš mít 2 br na stranu tak už to bude myslim dost slušný. Ale s největší pravděpodobností by to chtělo jiný lazení

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

Konkrétně?
Ladění na cca 50Hz???

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

Zkus udělat tenhle BP, existuje a je odzkoušenej

BP-Kapa pro 15LF
Ma to ladeny na zisk +3dB. Objemy jsou celkem velky, 120+50 litru

Natrubky oba dva prumer 220, diky umisteni hodne nizko nad podlahou tam je mozna jeste nejaky dalsi zist
Natrubek zadni komory 220x250 se zaoblenymi okraji

natrubek predni komory 220x125 se zaoblenymi okraji

Jsou to ty typy natrubku, co prodava Dexon, takovy ty hodne zaobleny, jenze takovyhle prumer nedodaj

(upravil Halen 20. 7. 2007 19:03)

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

Jestli muzes, skoc si poslechnout do Prodance RCF ART 705-AS. Je to aktivni, 800W bandpass s rozsahem od 40Hz. Netroufnu si navrhnout 6th BP - to uz je kapku slozitejsi odladit, nez 4th. Nez se rozhodnes stavet opravdu vykonny BP, zkus si udelat do prodance vylet a poslechnout ... Osobne  jsem slysel v akci BP s Kappa-15PROLF2,  ty jdou od 50Hz a maj maximalni SPL 127dB. Pri hrabnuti do baskytary na spodnim E to rve streva, obzvlast kdyz jsi u toho blizko.

Postak me predbehl ...

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

BR bednu bych ladil na cca 110-125l a br 40Hz ale pořádnej stěrbinovej a né ty piditrubičky...
ten BP co píše Pošták bude mít pod 50Hz hodně strmej pokles, což je to co ty nechceš, takže bych zůstal u BR ale skus lazení jak píšu a chce to tak 2 na stranu, někdy může stačit třeba jen 1 na stanu... záleží co zvučíš a pro kolik lidí...

(upravil wolf 20. 7. 2007 22:41)

Re: Šnek s Kappou 15 LF PRO

hot shot:proč by měly byt dva bassreflexy na každé straně lepší než dva šneky n.k.s.??pořád nějak netuším,která ozvučnice je nejvhodnější,ale musíme to navrhnout tak,že na každé straně bude jeden satelit a jedna kappa,víc jich na stranu stavět nehodlám.vždyt šnek je přece dobrý ne??jedna místní kapela používa po jednom šneku na každé straně na uzavřený parket v hospodě,typuji tak 25 na 15m a ozvučí to uplně krásně,a má to dobrý přenos basu z bicí.Na tom parketu bývá určitě min 100 lidí a de to slyšet s přehledem.Tak která ozvučnice je tedy nej???Jo tedy počítejme pouze s jedním subem na jedné straně.....