Téma: Nero 8 špatně vypaluje

Zdravím, mám problémy s Nero express essentials. Když zadám kopírování obraz, projekt, kopie vypálí mi to paskvil, 32min./99 skladeb a to nezávisle na délce CD.Kupodivu 911 to přežvýká, ale jiný přehrávač(kromě PC)ne.Nero jsem přeinstaloval, ale po vypálení 3 cd je to stejné.Nevíte v čem je chyba?Moc dík za radu.

Re: Nero 8 špatně vypaluje

dělámi to to samé taky mi to pálí paskvily! skoto nejde nic vypálit ! proto už nepálím big_smile

Re: Nero 8 špatně vypaluje

špíš uvažuj o nové vypalovačce, nero asi néé.

Re: Nero 8 špatně vypaluje

Ahoj, jak píše Benazi, myslím že šla kukat vypalovačka. Pokud jsi Nero přeinstaloval a je to stále špatné, tak jedině ta mechanika.

Re: Nero 8 špatně vypaluje

Presne nerozumim tomu co vlastne delas. Audio cd si nakopiroval na hdd do Image a z nej potom tvoril kopii?
Mechanikou to byt muze, drive to fungovalo normalne?

Re: Nero 8 špatně vypaluje

nechytrá vypalovačka, čo sa nevie učiť nové mediá. nový firmware alebo vypalovačka.

Web

Re: Nero 8 špatně vypaluje

Ne, je to přímé kopírování, dřív to jelo normálně. Vypalovačka má 1,5roku a je málo používaná.V Neru start smart nebo když vyberu skladby ze zmršeného CD a vypálím, je to v pořádku, takže na vypalovačku to nevypadá.

Re: Nero 8 špatně vypaluje

Na kopírování a vypalování hudebních CD používej jedině toto : http://www.exactaudiocopy.de/en/. Po důkladném nastavení nemá konkurenci.

Re: Nero 8 špatně vypaluje

EAC je vybornej, nicmene prime kopirovani neni optimalni zpusob.
Kdyz uz tak zdroj pomalym ctenim ulozit do Image a z nej potom vytvorit kopii.
Zapis na cdr bych volil 8x nebo 16x na slusny medium.
Myslim, ze ucel by splnilo i takove CloneCD

Re: Nero 8 špatně vypaluje

Nemá to CD náhodou ochranu CDS? (Cactus data shield)?

Re: Nero 8 špatně vypaluje

Ono stačí starforce nebo ochrana audio CD od sony. Pak se z toho systém, vypalovačky a vypalovací sw může doslova posrat a nezřídka kdy to končí reinstalem systému. Často za to může taky nero samotné, na mé cca 2 roky staré sestavě osmička nefunguje, "jenom" šestka.

Doporučuji zkusit nero 6, to je ještě vypalovací sw bez zbytečného balastu. A k němu koupit nebo "sehnat" UltraIiso, je to prg na práci s obrazy disků, umí je převádět, vypalovat(pomocí jádra nero) a taky vytvářet. Je to hlavně malý a nenáročný program.

Re: Nero 8 špatně vypaluje

nahraj tam nový firmware alebo si kúp novú mechaniku. proste tá mechanika nevie napalovať kvalitne na nové médiá, čo na tom nechápeš

Web

Re: Nero 8 špatně vypaluje

ROB_525, Fox_25:CD nebyly chráněné, šlo o CD 14,15let staré
rediuri:jsem bez práce, tak novou vypalovačku rozhodně pořizovat nebudu.PC zas tolik nerozumím, abych tam nahrával firmware, CD mám ještě ze stejné krabice jako před chybou takže zádná nová média, PC je 1,5 roku a pokud vypálím v Neru start smart je to OK, jen nevím jakou rychlostí pálím.

Re: Nero 8 špatně vypaluje

Tak vypaluj v Neru Start Smart kdyz to v nem jede. Zkusit muzes taky uplne jinou verzi Nera.
A palis rychlosti kterou si nastavis (musis to najit) vede te to krok za krokem a v jednom z nich nekde bude i ta rychlost.

Re: Nero 8 špatně vypaluje

Jestli je to fakt v software, tak proč ho používáš?
Někdy ještě používám pod XP čkama Nero 6, s novější nemám zkušenost a ani nechápu, proč bych ji měl používat. Pod sedmičkama vypaluju s ImgBurn, nebo CDBurnerXP - je to free software a dělá co má, intuitivní ovládání.

Re: Nero 8 špatně vypaluje

CDBurnerXP, DeepBurner, Ashampoo Burning studio - ten používám v poslední době..... Nero je v nových verzích pěkný paskvil a hlavně někdy jde, někdy nejde. U některých verzí jsem se setkal s tím, že Nero vytvářelo prapodivnou zaváděcí stopu, kterou ne každý přehrávač či CD mechanika vzali.

(upravil ROB_525 3. 2. 2011 17:33)

Re: Nero 8 špatně vypaluje

Michelin1: To že jsou ty CD starý 14-15let neznamená že tam ty ochrany nejsou. CDS je hodně starej typ ochrany. Jestli si dobře vzpomínam je multisession. V první session je reálná hudba, v druhý 99 falešnejch audiosouborů s nulovou velikostí. Klasickej CDplayer (třeba 911) z principu čte jenom první session takže hudbu vezme, počítače apod. čtou poslední session takže neni šnce to přehrát.
Každopádně když už to ničim jinym nešlo vypálit tak pomohlo pomocí softu ISO Buster vyextrahovat audio soubory z první session na disk a v neru je vypálit jako audio CD. A vznikne klasický CD bez ochran..

Re: Nero 8 špatně vypaluje

Jak jsem psal na začátku na displeji se zobrazí 32 min./99 skladeb. 911 to přehraje, ale Philips 371 nebo ETA ne.Na PC a diskmenu s MP3 se zobrazí správný počet skladeb i délka CD. Dřív nero překopírovalo CD i s ochranou ani nemrklo a kopie fungovala normálně.No nic přejdu asi na Ashampoo.
Všem moc díky za názory a rady.

Re: Nero 8 špatně vypaluje

imgburn nemá konkurenci, nastavíš první poslední, nezabírá skoro nic a šlape jako hodinky. Jen rozhraní není úplně user-friendly, ale taky už se to drobet zlepšilo. Vypálil jsem s posledními verzemi i korektní DVD-Audio, což byl vždycky oser.