(upravil iMartin 17. 7. 2007 23:09)

Téma: OnBoard VIA AC'97

Lidi, vím že integrovaný zvukovky jsou sračky, a už brzo si koupim lepší (třeba tu Juli@i), ale do tý doby bych potřeboval vědět, jak zprovoznit tohle, mám základku MSI KT3 Ultra MS 6380E 1.0, chipset VIA VT8233A, v BIOSu mám povolený OnBoard Audio VIA AC'97 (žádný jiný zvukový zařízení tam taky není) a ovladač taky nainstalovanej, a všechno se tváří že je naprosto v pořádku, až na jeden malej problém, a to že zvuk vůbec nejde.
Aktualizovat ovladač z automaticky z internetu jsem zkoušel, ale nic to samo nenajde a já taky nevim.
Nevěděli byste někdo co s tím?
Předem díky za rady, pokud nějaký budou wink.

P.S.: Vím že můžu zkusit ten nějakej správnej driver vygooglit, ale to ještě nemusí bejt řešení.

(upravil check 17. 7. 2007 23:13)

Re: OnBoard VIA AC'97

Když instaluješ drivery zvukovky jako poslední, zbývá ve správci zařízení nějaké neznámé?
Jestli nemáš ztlumený výstup ses předpokládám koukal. Podívej se do manuálu, jestli na desce není jumper, který by zvukovku ovládal.

Web

Re: OnBoard VIA AC'97

MSI nemal nikdy problemy s ovladacmi. A na stranke ma rozdelene ovladace prehladne, podla modelu dosky. Ak to mas korektne naistalovane, tak potom uz jedine odpalena zvukovka. Este moze byt jeden problem, niektore dosky museli mat dvomi prepojkami na audio pinoch dosky spojene audio IN a OUT. Pozri si manual, tiez ho maju na webe.

Re: OnBoard VIA AC'97

Podívám se, díky, normální manuál totiž k tý desce nemám.
Nastavení hlasitosti je to poslední, co by mohlo dělat problémy.

Re: OnBoard VIA AC'97

No manuál bude na netu smile Nechce to na desce něco "presvičovat"? Jak jsem měl ještě stolní pc, tak tam byla zvukovka která se svičovala. A když se vyndali všechny jumpery tak byl pc potichu.

Re: OnBoard VIA AC'97

Tak jsem si stáhnul novej driver (v 6.6) a už to běhá. wink
Díky za pomoc.

Re: OnBoard VIA AC'97

mno... uz sa mi stala aj takato prihoda tongue
-lubo lubo pod mi pls rozchodit zvukovku
-a co s nou mas?
-no neviem neide proste zvuk
-a ovladace a podobne veci si si postahoval?
-hej setko co som nasiel
dobehnem k nemu a prva otazka..
-mas to dobre zapojene?
-no jasne sak nesom blby
po 10 minutach neuspechu v softwareovom rieseni som sa pozrel do zadu a co nevidim? repraky v mikrofonovom jacku zapojene tongue
A co z toho vyplyva? ze veci su niekedy jednoduchsie ako sa na prvy pohlad zdaju wink

Re: OnBoard VIA AC'97

To jistě jsou, ale tím to u mě fakt nebylo wink