Téma: Páčkové přepínače do TW

Dobrý den, nevíte někdo kde sehnat ty páčkové přepínače co byly např. v TW, ale nety bakelitové, ty mají všude, chtěl bych ty kovové.
Díky

Web

Re: Páčkové přepínače do TW

Třeba tady www.tipa.eu

(upravil sinclair 25. 7. 2010 16:15)

Re: Páčkové přepínače do TW

Jo, a kdepak jsi je tam viděl ty chytrej? Viděls někdy vůbec, co v Transiwattech bylo?

Zkusit prolézt eshop http://www.drbal.cz , tam jsem je naposledy kupoval. Myslím, že jde o typ 3337.
U Drbala je to položka 697 v sekci Přepínače, bohužel momentálně vyprodaná.

Ten čínskej šrot z Tipy bych do TW vůbec nedával. Je to všecko nikl a bůhvíjaké slitiny, přes které nf signál ani nemusí projít. České přepínače mají postříbřené kontakty a pokud jsou dlouho skladované, vyplatí se je vykoupat celé, tak jak jsou, v trichloretylenu nebo tetrachloretylenu, smradlavý a těžce se odpařující perchloretylen je nevhodný. První dva přípravky po několikerém procvaknutí odstraní začernání stříbra. Dobrý je na to i Kontox 5, ten už ale asi neseženete.

Mimochodem, trichloretylen a tetrachloretylen jsou vynikající rozpouštěcí přípravky na většinu tavidel a kalafun, smyjí je zcela bezezbytku, přičemž se odpaří do dvou minut. Pozor je třeba jen dávat na plastové díly /konektory, trimry/, které by ty dva přípravky mohly naleptat. Nepájivé masky se ani nedotknou a po vyschnutí ji dokonce vyleští, pokud je lesklá či polomatná. Trichloretylen i tetrachloretylen se už běžně koupit nedá, dá se ale objednat v 0,5L a 1L lahvích u firmy Dr. Kulich. Byly to jedny z nejlepších průmyslových rozpouštědel, bohužel díky jejich těkavosti a omamným účinkům zaúřadovali zelení zmrdi a EU a tak se volně v obchodě koupit nedají.

Dotazem u firmy Denkl jsem zjistil, že je mají asi za 24Kč/ks, je třeba ale tam zavolat a říci přesně, co potřebujete, tzn. přepínač s šesti vývody /nikoli vypínač se čtyřmi/ a s kovovým krčkem a závitem M12x1 české výroby.

Web

(upravil redyuri 25. 7. 2010 21:03)

Re: Páčkové přepínače do TW

sinclair, perchlóretylén = tetrachlóretylén

Web

Re: Páčkové přepínače do TW

Sinclair: Skvělý, díky... už mi prošlo rukama pár TW40 které někdo tvořil sám doma a dal tam ty pravděpodobně v té době levnější bakeliťáky... samozřejmě, všechny ty přepínače měly vylámané závity.... Bylo mi tedy trapné dávat tam znova ty (dnes už myslím plastové) šmejdy.

Web

Re: Páčkové přepínače do TW

odkedy sa nedá kúpiť ? to aby som šiel rýchlo pre zásoby. Naozaj na zaschnutú kolofóniu pôsobí skvele ,a hlavne nerozpúšta a neničí farby. Niektoré plasty ho nemajú radi,niektoré to prežijú. Kondenzátory a pôzdra (a patice ) na IO a NSL konektory to prežijú. Používam ho stále a zatial sa mi zo súčiastkami nič nestalo


aby ste nepovedali že tlachám do vetra tu je dôkaz , s bločkom a dátumom

http://i80.photobucket.com/albums/j177/ … 040289.jpg

Web

(upravil voltik 26. 1. 2011 16:45)

Re: Páčkové přepínače do TW

Toto chceš cpát do TWčka ? lol

Web

Re: Páčkové přepínače do TW

To asi fakt ne neuvědomil jsem si rozměry big_smile.