Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » pomoc ,vyroba bedne

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: pomoc ,vyroba bedne

zdravym
ako tak som hladal na tomto fore ,ale aj ked som nasiel cosi, tak sa radsej opytam presne ,lebo som fakt v tomto noob.
Takze dostal som sa lacno (nevybral som si to sam), ku 65w zosilovacu do auta a reproduktoru Alphard LW 800.(8palcov,120w max,nominalny vykon60w
4ohm,40-4000hz, a sam si nato chcem vyrobit bednu ale vobec neviem ake rozmery , ci nexistuje nejaky vzorec nato , ci tam mam dat nejake bass reflexi (take tie vyfuky smile,alebo ci mam dat do vnutra nejaku tlmiacu penu. Chcem aby to bolo prepracovane (ked uz to nema moc vykon). Pouzitie by malo byt do maleho auta na pocuvanie normalnej hudby (nemyslim tak aby mlatilo celym autom ,cisto len na skvalitnenie zvuku ked uz to mam .

Re: pomoc ,vyroba bedne

Šlo by to aj s výfukmi, 30l objem, 8cm priemer rúrky a dľžka čo najviac (vrámci normy), aspoň 25cm. Uzavretá dá rýchlejšie basy a vôbec zvolil by som ju radšej, objem 25l.
Rozmery si vie každý kto vychodil základku spočítať sám (ach, len keby sa ľuďom občas chcelo pohnúť trošku rozumom) a na zvyšok nemám chuť odpovedať lebo už som na to odpovedal mnohokrát a na stránkach čo sa tomu venujú (napríklad táto) boli tie otázky zodpovedané minimálne kvadrilión krát, len sa trošku posnaž a pohľadaj si to.
Auto s tým ale nejak veľmi nenazvučíš, 86dB citlivosť v spojení s 60W príkonom je celkom dosť málo. A to nielen pre extrémistov.

Re: pomoc ,vyroba bedne

su na to vzorce a aj aplikacie tu na webe ktore ti to vyrataju same. Bednu si vyratas tych 30l ako vravi KocuR to musis vediet a rozmery si das tak aby ti zaberala co najmenej miesta .... pokial to zas nebude nejaky extremny tvar tak to bude ok big_smile a tych 60W by mne do auta staccilo na frajerovanie ako ti to hraje je to malo ale ak chces normalne pocuvat tak je to dost

(upravil Mathes 9. 1. 2011 13:47)

Re: pomoc ,vyroba bedne

Spíš jde asi o to, že ten levný 8" bude mít malou výchylku. Co tím budeš ozvučovat, Milanne? Já jsem kdysi provizorně ozvučoval Sunnyho sedan bednou viz. dole zapojenou na Sencor 100W rms a při rozumný hlasitosti stačila. Segra má v hatchbacku na tom samým zesíku tubičku s Visatonem W 170S a taky to stačí. Jde jen o to, co člověk očekává a do jaký má auto. Do malýho hatchbacku stačí i malý basák s nevelkou výchylkou.
http://www.hifi-wiki.de/index.php/Heco_Professional_550

Re: pomoc ,vyroba bedne

je to opel astra g hatchback 3dvere, cize by som povedal ze dost male auto

Re: pomoc ,vyroba bedne

To by asi mohlo fungovat. A co se týče bedny, volil bych 20-25 litrů bez "výfuků"... Uvnitř bednu vytlum alespoň molitanem, lepší vatelínem třeba ze starých peřin. Co se týče množství tlumení, volil bych jen tak lehce, žádný pěchování.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » pomoc ,vyroba bedne

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£