Téma: Posudenie kompatibility

Zakupil som si AV RECEIVER Samsung HW-C500 a chcem si k nemu zakupit tieto rep. http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- … id=1002687 - JAMO S 606 DARK APPLE. Som uplny zaciatocnik v ohlade zapojenia repro preto by som chcel vediet ci sa daju prepojit s mojim AV REC. Na nete som cital ze tato sústava umožňuje ako zapojenie bi-wiring tak aj bi-Amp - ked som hladal na nete co to znamena tak som tomu moc neporozumel.
Mohol by mi niekto poradit ci to s mojim AV REC pojde, a ako to zapojit, aby bol zvuk co najkvalitnejsi.
Dakujem

(upravil Peto77 7. 1. 2011 23:52)

Re: Posudenie kompatibility

Na zosilňovač by si nemal pripojiť reprosústavy s nižšou impedanciou ako dovoluje výrobca, inak si môžeš poškodiť zosilňovač.  Dovolenú impedanciu nájdeš napísanú na zadnej strane prístroja,t.j ak tam je minimálne 6 až x ohm pre tvoj Samsung je Jamo S606 v pohode tie sú 6 ohmové .
Bi-Wiring je také pripojenie keď jednu reprosústavu pripojíš tak, že od zosiľňovača privedieš dva dvojvodičové káble, jeden pripojíš na basovú časť a druhý na stredovýškovú časť, musíš ale odstrániť prepojku na terminály na reprosústave. 
Na Bi-Amping potrebuješ dva stereo zosilňovače z jedného pripojíš basovú časť a zdruhého stredovýškovú časť, signál musíš rozdvojiť ešte pred zosilňovačmi.
V tvojom prípade prichádza do úvahy pripojenie Bi-Wiring , či má však zmysel Ti neporadím skús a posúdiš sám smile