Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » nesymetricky zdroj

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: nesymetricky zdroj

Potrebuju nesymetricky zdroj cca 70V ss a mam toroid 2x24V sek. Muzu vzajemne spojit stredy, dostat tak "jeden" sekundar 48V stř. a jeden konec tohoto sekundaru spojit se zemi? Pro vas je to jiste banalita.. ale ja sem si pokazde vystacil se symetrickym zdrojem, kde sem spojoval se zemi prave "stred" sekundaru... nerad bych neco pos....

Re: nesymetricky zdroj

Jasne, ze mozes. Na trafe spojis, koniec prveho vinutia so zaciatkom druheho vinutia. A keby si nahodou nevedel, co je koniec a co zaciatok, tak spoj hociktore dva draty a na tych volnych zmeraj napatie. Ked tam nebude dvojnasobok, teda 48V, tak prehod draty jedneho z vinuti.

Re: nesymetricky zdroj

Dobrá poznámka. Já si nedávno spojil do série dvě 12V trafa. Bylo mi divný, když jsem na jednom dostal 12V a na obou 2 volty lol Pak jsem jedno otočil a vylezlo 22. Kam se ty dva podělali? Žeby blbý trafo? smile

(upravil Dingo 16. 7. 2007 21:08)

Re: nesymetricky zdroj

Ne to není blbý trafo, napětí na vinutí se může odečítat nebo sčítat smile
(opraveno, aby nevznikl nějaký flame)

Např. pokud máš trafo a se dvěma vinutími 12V a 3V, tak z něj dostaneš 15V a i 9V, v případě 9V má ale vinutí velký odpor, ale to tě asi napadne.

A pokud si vzpomínám, tak existují nějaké trafa na vyrovnávání napětí v síti a ty fungujou přesně na metodě odečítá a přičítání.

Re: nesymetricky zdroj

Prostě mi šlo jen o to, že má druhý trafo místo 12V jen 10. Už blik?

Re: nesymetricky zdroj

Výrobní rozprach vole smile

Web

Re: nesymetricky zdroj

To je na hovno!!! Takový prachy jsem za ně dal. Dvacku za kus.

Re: nesymetricky zdroj

Výrobní tolerance? To tam snad zapoměli vrstvu nebo co?

Re: nesymetricky zdroj

Frank: jo jasný, to mi došlo hned, že se tímto způsobem dají porovnat dvě vinutí zda jsou či nejsou napěťově totožná smile

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » nesymetricky zdroj

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£