Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Basový korektor

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Basový korektor

Našel sem zajímavý schéma a myslim, že by třeba někomu mohlo hodit    http://www.stavebnice.net/st/a328.html
Co to dělá tu nebudu rozepisovat, protože je to popsaný v tom článku. Tuhle výhybku mám doma postavenou, jen místo toho subsoniku (dílky okolo IC4a) sem udělal řeladitelnej a myslim, že to funguje slušně, na to jak je to jednoduchý.

Re: Basový korektor

jako levnější náhrada subseniora, proč ne smile

Web

Re: Basový korektor

Tiež uvažujem nad stavbou tohto zapojenia, tak si dovolím oživiť toto staré vlákno.

Ale mám zopár otázok. Prvá bola, či to zapojenie vôbec robí to čo má, ale to si už potvrdil.
Druhá je, že aké potenciometre tam vlastne treba použiť? Lebo som pozeral že tie TP-čká sú lineárnom, ale aj logaritmickom prevedení.
Tretiu otázku si mi vlastne "vnútil" ty smile. A to či by si mi prosím ťa neposlal popis zmien tvojich úprav okolo subsonicu?
Prípadne sa ešte chcem spýtať, či neviete o nejakom podobnom zapojení korekcií pre SW čo by sa (možno) oplatilo viac, s tým že o nejakú mega kvalitu mi neide.

Re: Basový korektor

Na rozumné přelaďování propusti a subsoniku potřebujete exponenciální potenciometry, to, že tam Kraus narval lineáry je způsobeno tím, že prostě exponenciální neměl a ani ty čínský kurvy exponenciály bez zakázky na tisíc kusů nedělají. Vadí mi tam malá strmost subsoniku i propusti, v přímovyzařujícím subwooferu to bude vadit, budou tam bezpečně prolejzat dolní středy. Je to fakt nenáročné a očesané zapojení "low cost" pro ty, co mají sakra hluboko do kapsy, jsou opravdu nenároční a nevadí jim výše uvedené nectnosti. V Aldaxu bychom se neodvážili něco takového prodávat, to spíš možná EZK, viz FNL7031....

Web

Re: Basový korektor

Ďakujem za odpoveď.

No ako si napísal, mám "hluboko do kapsy" resp. ako som už písal v druhom vlákne celé to u mňa začalo s tým, že sa mi tu už roky povaľujú prakticky nové súčiastky a sem tam sa u mňa dačo zomelie (grilovačky, silvester a pod) tak som si povedal, že z toho dám dačo dokopy.  Ak by som do toho mal vrážať prachy, tak by to bolo určite niečo iné ako ARN + 3886 + tento zázrak. Čiže od toho neočakávam žiadny zázrak.
Ale aspoň už viem, že pôvodne tam sú lineárne poťáky , ešte ak by mi niekto povedal ako by som mohol to zapojenie upraviť aby sa dal preľadovať  aj ten subsonic - veď tlačiť do 6614-rky hocičo pod 35-40Hz je dosť kontraproduktívne... ale to už asi chcem veľa wink

Re: Basový korektor

Jestli je ta ARNka v uzavřence, tak jí to až tak vadit nebude. Ona vydrží strašně moc.

Web

(upravil millano 4. 1. 2011 9:53)

Re: Basový korektor

já nevim jak Vám, ale mě odkaz z 1. příspěvku blokuje antivir ( avast )  jako nebezpečnou stránku a i google mi řek , že ta stránka je nebezpečná ...

Edit.: nakonec jsem se podíval ve virtualnim stroji, ve kterém zkouším veškerý software, než ho nainstaluju do OS v PC.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Basový korektor

mě to taky šuškal antivir. Brrrr.

Re: Basový korektor

NOD varuje..

Web

(upravil Tipi 29. 6. 2012 12:26)

Re: Basový korektor

Hej mne to tiež vykrikuje... zabudol som na to upozorniť...  sorry... Ale ja som to zapojenie mal z AR (tuším 7/2000). Toto som len dodatočne otváral (tiež radšej virtuálne). Prípadne by som sem ten článok mohol zavesiť, aby ste na to mohli hodiť očkom. Prípadne (pre istotu) ten odkaz by sa mohol zrušiť, aby to neodplašilo potencionálnych radcov wink

Edit: Takže pridávam svoj odkaz na článok z AR7/2000 "Korektor pro subwoofer"  . Dúfam, že ma nezavrú za porušenie autorských zákonov... hmm

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Basový korektor

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£