Téma: Vysokoimpedancni buffer

Dobry den, mam postaveny tento buffer
http://www.muzique.com/images/buff8.gif

mozem v nom pouzit "rychly" vysokofrekvencny operak (LME49720 a pod.) alebo mi sposobi oscilacie? Viete mi nejaky odporucit? Mam tam teraz TL072 a ten sumi.

Zapojam ho rovno do zvukovej karty. Vstupna uroven je idealna.

Re: Vysokoimpedancni buffer

Otázka je dost nejednoznačně postavená.

Takže takhle - LMEčko klidně.

Ale, do serie s výstupem vrazit odpor 100 - 220R pro oddělení kapacity kabelu. To platí ovšem pro skoro každý operák.

Na vstup by to chtělo integrační článek, jinak může být operák v dynamické saturaci díky vf smetí lezoucímu z kompu. To není tak kritické, ale odpor 1k v serii se vstupem a kond 220p mezi + vstupem a zemí to až tak neprodraží smile

Nezapomenout na blokování napájení - kond 100n co nejblíž příslušným nožičkám operáku.

Mezi výstup operáku a -vstup dát odpor s hodnotou rovnou výstupnímu odporu zvukárny + odporu výše doporučeného integračního článku. Tedy cca 1k2. Důležité hlavně při použití JFETových operáků.

Mezi IN a zem, OUT a zem dát odpory, které zajistí definované (nulové) ss napětí na vstupu a výstupu.

P.S. Opravdu slyšíš šum toho TLka? smile

Web

Re: Vysokoimpedancni buffer

opamp napsal:

P.S. Opravdu slyšíš šum toho TLka? smile

Urcite. Mal som tam zapojeny mix Soundcraft ktory ma vysokoimpedancny vstup a s tym to nesumelo vobec. Vstup na zvukovke viem s tymto bufferom prebudit bez problemov takze to nebude ani nedostatocny odstup sumu od signalu u zvukovky. Nema to byt co ine ako to TLko... Ibaze by sumeli odpory a kondenzatory ale to sa mi zda trosku za vlasy pritiahnue...