Téma: Prerabka stereofonneho "zosilovaca"

Doma som nasiel jednu starsiu "vezu" noname znacky. Ma dva sirokopasmove repraky(stereo) Dorobil som k nej jeden subwoofer s podobnymi parametrami ako maju povodne repraky. Vzadu ma klasicke dva vystupy na jack. Chcem sa spytat ci neviete ako sa da upravit aby hrali vsetky tri repraky naraz ? (stacilo by mi ak by "subwoofer" hral zvuk z obidvoch kanalov naraz a kazda z bedni by hrala to co ma.

(upravil Thales 15. 7. 2007 16:01)

Re: Prerabka stereofonneho "zosilovaca"

V tomhle případě máš jedině dvě řešení:

1. - aktivní řešení
přidat k tomu další samostatný zesilovač, filtr a vytáhnout odněkud z věže signál (nejlépe před koncákem)

2 - pasivní řešení
někdy v 80. letech vyšel v Amatérském Radiu řada B návod na pasivní subwoofer s 2x ARN8608 tak bys na to mohl mrknout jak to řeší (pomocí velkých cívek). Vřele bych ti to ale nedoporučoval vzhledem k výsledným vlastnostem celku. Ten zesík ve věži bude nějaká srágora sama o sobě a když si k tomu připočteme co s tím dál udělají ty velké cívky tak ten sub bude akorát huhňat a plácat se a ne hrát. Navíc je to pro ten zes další zátěž kterou by nemusel zas až tak úplně přežít. Pokud bys ale přesto měl zájem tak to někde vylovím.

A ten jack k subu pokud není aktivní je fakt humus.

(upravil Josifek 15. 7. 2007 16:07)

Re: Prerabka stereofonneho "zosilovaca"

Hmmm skusim sa zatial pozriet po tom a radiu, mam doma skoro vsetky casti od 77 do nejak 93 rocnika. Podla toho co pises sa zda vhodnejsia prva alternativa, teda sa skusim pozriet ci doma nenajdem schemu od tej veze a schemu na stavbu zosika v amaterskom radiu... Zatial diki moc smile

(upravil Shade 16. 7. 2007 19:31)

Re: Prerabka stereofonneho "zosilovaca"

tu mas to pasivne.. ale aktiv by bol asi lepsie riesenie
http://imageupload.com/out.php/i9975_tesla2.1.JPG

Re: Prerabka stereofonneho "zosilovaca"

Diki moc, nejak som to nevedel doma najst :-/ Kazdopadne uvidim ci sa mi to oplati z hladiska zvukoveho, kedze ani jeden z reprakov nieje z tych lepsich, a investicia by sa asi nevyplatila.