Téma: Povrchovka na môj sub

Zdravím, mám rozrobený jeden subwoofer na doma:
http://picasaweb.google.com/tomkocur/31 … 2565847778
základ je už v podstate hotový, už chcem len pretmeliť hrany a všetko to prebrúsiť nejakým jemnejším šmirgľom.

Chcem vás ale poprosiť o radu, čo s povrchovou úpravou. Ja som totiž robil zatiaľ len kobercovanie a raz samolepiacu tapetu (čo je teraz dosť des). Koberec ale na domáci subwoofer nedám a takýto tvar tapetou (a asi ničím) neoblepím.
Rozmýšľal som, že by som to celé niekoľkokrát nalakoval, vyhladil a potom nastriekal (farbou v spreji), alebo to mám natrieť nejakou základnou farbou a potom s tým niečo robiť?

Budem vďačný za každý jeden návrh.

(upravil zuki 17. 11. 2010 12:52)

Re: Povrchovka na môj sub

Někde zde na audiowebu je nebo byl postup  pro povrchovku. Já jsem naposledy postupoval tak, že jsem MDF přelakoval hodně ředěným nitrolakem, nerovnosti zatmelil polyesterem, pak jsem to stříknul nitroakrylovým filerem (plnič neboli jemný tmel), pak levnějším akrylovým lakem s podobnou barvou jako finál a pak vrchním lakem (jemná metalíza). Všechny mezivrstvy brousil a brousil jemným smirkem...cca jeden rok vypadají pořád stejně.

http://s4.postimg.cc/cey6c4yih/3167_dsc05607.jpg

ps.:   Po vytmelení (případně prvním nátěru lakem) bude dobré nespěchat a nechat  je chvíli (nejlépe pár týdnú a víc) odpočinout a pak to znovu finálně přebrousit. Jinak se ti mohou objevit spáry (spoje) mezi deskama. Přecejenom je to "dřevo" a to s časem, vlhkostí atd. pracuje...

Re: Povrchovka na môj sub

No len môj problém je v tom, že na to aby som to striekal nemám veľmi výbavu...
Ale snáď by som na to niekoho splašil. Každopádne vďaka za radu

Re: Povrchovka na môj sub

Můžeš to vzít i válečkem, ale musíš mít povrch napuštěnej, jinak ti ta dřevotříska bude hodně sát a nebude rovná. Já používal vodouředitelnej Eternal a kombinoval jsem jak stříkací pistoli, tak i váleček a výsledek byl porovnatelnej. Měl jsem doma ten klasickej malířskej a tak jsem musel jemně břebrousit, ale když použiješ takovej ten pěnovej, tak musí být výsledek dokonalej..
Samozřejmě že úprava povrchu před barvením byla stejná jako u zukiho

(upravil KocuR 20. 11. 2010 10:56)

Re: Povrchovka na môj sub

Tak ja to teda niekedy po novom roku nalakujem "hodně ředěným nitrolakem", polyesterový tmel som našiel u oca, tak si ho "požičiam". Dovtedy sa mi snáď ešte vyjasní čo, ako a poprípade u koho budem robiť ďalej. Vďaka chlapi.

A ešte niečo, ako jemným šmirgľom to mám brúsiť po nalakovaní a vytmelení polyesterom? Na plechovke od tmelu píše 60-80, čo sa mi zdá trochu drsné. Či to potom vyhladí ten plnič?

(upravil zuki 24. 11. 2010 23:39)

Re: Povrchovka na môj sub

Tmel můžeš brousit 80-150 (řekl bych, že dnes si ty čísla vymýšlí každý výrobce asi dle počasí nebo nálady, kolikrát je 150 hrubší než 80 a naopak..)Moc hrubý smirek ti udělá zbytečně rýhy... 
Pokud chci rovný a pěkný povrch, tak pod povrchovku to brousím "pod vodou" tzn. namokro s trochou vody a oplachuji smirek (který je pro tohle použití - vyznačeno na zadní straně plátna, nikoli na papíru - i když i na něm existují  kvalitní za sucha "nezanášející se smirky") uchycený na prkýnku nebo na držáku na smirky či brusné mřížky a otírám "binec" z broušeného povrchu hadrem... Stříkat lze i větším balením spreje (0,6L)...

Re: Povrchovka na môj sub

Tak jsem po přečtení " dílna/lepení ozvučnice/ šel zkontrolovat synovi mnou před rokem lakované bedničky k PC (lepené natupo) a skutečně při blízkém osvitu lampou je spára vidět (při denním světle je to téměř nepostřehnutelné) a došlo po roce k "přiznání spáry". Spíše bych řekl, k seschnutí desek neb plocha je o malilinko níže než 1,8cm bok (18mm MDF). Normálně si toho nikdo nevšimne, ale zblízka to vidět je... Je fakt, že jsem s lakováním po slepení zas tak moc nečekal, ale asi bych musel čekat nejlépe ten rok...  Takže buďto se s tím do budoucna smířit, nebo přiště lepit napokos - kde to bude asi o něco lepší, nebo to "kritické místo (spáru) fréznout nebo zbrousit před lepením hrany a pak vzniklé V přetmelit, případně přelaminovat, aby se to "rozneslo" na větší plochu...