Téma: ARN 738 -aku subwooferovu ozvucnicu?

Dobryy den,

-Chcel by som sa vas spitat aku ozvucnicu, by som mal pouzit k 2 tymto reproduktorom-nesla by nieaka z uz overenych projektov na fore-iba by sa vymenil/i reproduktor/y.

-Rad by som to pouzil k 2 stlpovym reprobedniam.

-A hralo by to dobre na zosik JPA100-mam jeden zvysny.

dakuujeeeem

Re: ARN 738 -aku subwooferovu ozvucnicu?

ARN738 není vhodný na použití v subwooferu. Ne že by nehrál dost hluboko, ale pro svou malou zatížitelnost. Pokud chceš subwoofer, tak si vyber jiné reproduktory. Tyhle bys mohl lehce zničit.

Re: ARN 738 -aku subwooferovu ozvucnicu?

aj v pripade, ze by so pouzil slabsi zosik?

Re: ARN 738 -aku subwooferovu ozvucnicu?

I v tom případě....

Opravdu s tím radši nic nedělej. To je radši prodej a kup si jiné reproduktory, které budou mít větší zatížitelnost. Tyhle mají cívku na papíře a v subwooferové aplikaci bys je mohl spálit raz dva...

(upravil millano 11. 9. 2010 18:35)

Re: ARN 738 -aku subwooferovu ozvucnicu?

Nicméně k počítači na film a muziku fajn, řekněme uzavřená ozvucniče o objemu 50L bude tak akorát, zesilovač o výkonu 100W/4R ideální, lze použít i 100W/8R ale musíš dávat pozor  a nebýt pako. ARN 738 není na žádné home párty.

EDIT: když jsem si pořádně přečetl 1. post, zjjistil jsem že máš ARN 738 dva kusy, v tomto případě doporučuji postavit plnohodnotné 3pásma s těmito měniči ( inspirace: http://repromania.net/tesla/ruzne-repro … 067-08.php  ), tedy za předpokladu že máš dostatek místa, troufám si říct, že pokud by si postavil 3pásma, tak by si víceméně nepotrřeboval sub.

pokud trváš na tom, že chceš suby, tak platí mé 1. doporučení, pro jeden reproduktor- 50L čistého objemu. Pokud by si je chtěl dát oba do jedné ozvučnice, tak udělej uvnitř přepážku, aby každý měl svých 50L !

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: ARN 738 -aku subwooferovu ozvucnicu?

Ja mam prave tie dve reprosustavy 1PF 067 08, ale v izbe to nechcem vyuzivat a preto som si povedal, ze by som to rozobral a basaky pouzil do nieakeho subwooferu.

Re: ARN 738 -aku subwooferovu ozvucnicu?

Milane, prosimtě.... To ARNko má 20W a cívku na papíře. Co s tím dokáže provést zesilovač se 100W snad ani nemusím říkat a dost pochybuju, že někdo nepoužije takovou hrom bednu se dvěma 11" na nějakou párty. Vždyť to bude bedna jako kráva, repráky taky, tak to musí ozvučit i stadion. Ano, možná to trochu přeháním, ale prostě a jednoduše na to ty repráky nejsou dělaný. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam.

Nerad vidím, jak někdo huntuje takové reproduktory. Je to už kousek historie....

(upravil millano 11. 9. 2010 20:32)

Re: ARN 738 -aku subwooferovu ozvucnicu?

jak sem psal, ty reproduktory jsou nejideálnější do  3 pásma, ale do subu se dá taky použít! Já jsem ho tak používal, zesilovač  dal 100W/8R a bez problému!  pokud to používáš jako normální běloch, tak se nemáš čeho bát, ale pokuď si trotl, kterej to žene na krev, tak se nemůžeš divit, že ten reproň pude kukat ...


TRXsummit : CHRAŇ  TĚ  RUKA PÁNĚ TY BEDNY ROZEBRAT !!!  jsou  to suprový bedny, ani nevíš co máš doma za skvosty ! doporučuju udělat menší "tuning" - výměnu krabicových kondů za klasické svitkové typy ( TC205 bude ok )
- viz. http://www.benroth.eu/42.64.0.0.1.0.phtml

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: ARN 738 -aku subwooferovu ozvucnicu?

ok smile , tak ich rozoberat nebudem smile , ale tak skus mi poradit co by sa mi hodilo do izby 15m2-myslim subwoofer.

-nieaky aktiv subwoofer - napr. YAMAHA YST-SW 030 .

(upravil millano 12. 9. 2010 10:38)

Re: ARN 738 -aku subwooferovu ozvucnicu?

spíš nám prozraď, jakým zesilovačem živíš ty 1PF-ky ?

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: ARN 738 -aku subwooferovu ozvucnicu?

zatial este nicim. Tie 1pf-ky mi dal dedo asi pred cca mesiacom a doteraz som to pustal len cez moju hifivezu GRUNDIG 2x35rms -2x60max.

-stihol som ju z casti zreparovat - vymena terminalu, otapetovat, vymena vyskoveho repra, foto:http://beetport.rajce.idnes.cz/Tesla_1PF_067_08/ .

-ale ten zvuk sa mi stale moc nepaci mozno je to tym ze to pustam cez hifi vezu, alebo som osadil zly vyskac ( http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=1480 )......... NEVIEM. Jednoducho sa mi ten zvuk nepaci.

Re: ARN 738 -aku subwooferovu ozvucnicu?

Já ten ARN 738 používám již nějakou dobu v autě v podomácku udělané ozvučnici 32l a řeknu vám, naprostá paráda. Měl jsem tam nová ARN226 - různé druhy,230 a vždycky tomu něco chybělo, až s tímto reprákem to má tu správnou štávu smile Samozřejmě to chce přidávat volume s rozumem, ale na běžný poslech naprosto dostačující. Zesilovač má 4x75W do 4ohm, ale ten výkon beru s rezervou..