Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » poradte se zesilovacem Crunch gtx 240

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: poradte se zesilovacem Crunch gtx 240

mam ho pripojenej na radiu alpine ida x305 a na jeho konci je sony xs- l106p5.. problem je v tom ze nevim jak to nastavit. a hraje to hodne potichu. takze muj dotaz je  jak nastavit level input, bass boost, low pas a high pass. muzete mi nekdo poradit prosim.. v radiu uz sem taky neco nastavil, ale porad to neni nic moc na to ze to ma 330w rms

Re: poradte se zesilovacem Crunch gtx 240

na to neexistuje univešrsální odpověď. Ale pokud ji chceš, vypni loudnes, vypni bassboost, dej korekce do nuly, stahni gain na zesiku, dej volume na radiu tak na 3/4 a gainem na zesu přidávej tak, aby to ještě nekrteslilo. na repráky si muzes nastavit hipass. Vzhledem k tomu, že nevim co máš, 50hz bych považoval za universální hodnotu. Na ten basak zase lowpass v hodnotě 50-80 hz. Záleží na spoustě věcí. Nikde nepíšeš nic o zesilovači, jestli je to zase nějakej dotaz typu napojil sem woofer na rádio v můstku nebo podobnej nesmysl, tak škoda cokoliv radit.

Web

Re: poradte se zesilovacem Crunch gtx 240

Spíš záleží na výkonu zesilovače, než na "výkonu" (správně příkonu) toho basáku. Jestli chápu, máš repro ve dveřích připojený na rádiu a jeden zesilovač se subem. Já bych volil nastavit na rádiu HPF cca 80Hz (horní propust) na repra ve dveřích, LPF cca 80Hz na zesilovači pro sub, vypnul bassboosty, Loudnesy, basy atd. a Gain nastavil na max. Pak si to poslechneš, gain případně polevíš, pošteluješ propusti (HPF, LPF), aby ti zvuk byl příjemný a je to... smile

(upravil Lecolero 14. 10. 2010 22:36)

Re: poradte se zesilovacem Crunch gtx 240

loudness mam nastaveny jen na radiu. a bez nej by to moc nehralo.. na zesiku mambassboost na pulce - 6db , level input na 0,2 V, LP na 80 HZ a HP  ztlumeny na 10HZ(min), cinče mam pripojeny do RCA vystupu primo pro woofer. a a steluju to teda v radiu tam mam audio nastaveni woofer na 12 z 15cti, loudnes pusteny. a pak este pridany basy\ na klasickym "jakoby" ekvalizeru.., tak jestli je to takhle oukej..jo a  gain to je ten level input ze jo??

(upravil Mathes 16. 10. 2010 20:31)

Re: poradte se zesilovacem Crunch gtx 240

JE TO ÚPLNĚ NAPROSTO A TOTÁLNĚ ŠPATNĚ... Přečti si ještě jednou co jsem psal výš. Máš to naprosto srozumitelně napsaný. Takže pokud  bych měl odpovědět, zdali je to oukej, tak NE, NENÍ TO OUKEJ...

(upravil Lecolero 17. 10. 2010 21:02)

Re: poradte se zesilovacem Crunch gtx 240

a muzes mi este prosimte rict co je na tom spatne?? a ten vykon zesilovace je 400w RMS, nemuze se stat ze se to zpali??  proc vypnout loudness? chci aby to hralo co nejvic bassy, aby to fakt dunelo.

ted sem to byl predelat v radiu sem nastavil hpf na 80hz a ztlumil sem ty loudness. ale rad bych vedel, co kazda ta funkce znamena.. muzes mi to vysvetlit. to loudnes, a proz ztlumit i bassy?

Re: poradte se zesilovacem Crunch gtx 240

Protože přidáním zesilovače a subwooferu nejde jen o naprostý bezuzdný vodunění auta! Přidáním těchhle komponentů ulevíš reproduktorům ve dveřích od basů, který stejně nejsou schopný zahrát, dostaneš nižší frekvence než by ti zahrály repra ve dveřích a celkově vzroste dynamika tý hudby. Není záměrem slyšet jen dunění. Hudba musí být vyrovnaná, nelze přece slyšet jen dunění subwooferu v kufru a cinkání výšek. Jenže právě tohle se stane, když zapneš Loudness a basy (případně i výšky). Navíc se ochuzuješ o požitek z basů tím, že zvýrazníš jen určitý frekvence basů a ty zbylý zaniknou.

Re: poradte se zesilovacem Crunch gtx 240

aha, tak děkuju, já už sem to udělal jak si radil, akorát mi příde že to moc nerozpoznam. ale kdyz to slysela pritelkyne tak rikala ze je to takovy cistčí. tak jeste jednou dik..

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » poradte se zesilovacem Crunch gtx 240

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£