Téma: Delic na vstupe NAD T751

Asi bol tento problem uz rieseny, ale neviem to najst.. kupil som receiver NAD T751 a v manuale som sa docital, ze vstupna citlivost je 200mV.. moja zvukovka dava nejake 2.1V RMS (@1000Hz sin) co je ak dobre ratam nejakych cca 20dB viac.. Otazka je, je to pre vstupne obvody problem? Je treba pouzit na vstupe delic (ak ano ake by mali byt hodnoty rezistorov) alebo staci davat pozor pri toceni volume? smile (silu signalu samozrejme nechcem ovladat softwarovo koli znizeniu rozlisenia..)

dik
m

Re: Delic na vstupe NAD T751

Máš nějaký důvod nepoužít digital in?

Re: Delic na vstupe NAD T751

mam dva:
1. nemam digital out (m-audio delta 44) smile
2. budem robit softwarovu vyhybku a zo zvukovky mi teda polezu 4 nezavisle kanaly (dve dvojpasmovky) do multichannel in..

Re: Delic na vstupe NAD T751

poradi mi niekto? hodte sem dve hodnoty rezistorov niekto kto sa v tom vyznate.. jo este, zabudol som, vstupna impedancia je 50KOhm.. http://nadelectronics.com/content/10042 … D_T751.pdf

Re: Delic na vstupe NAD T751

Odpoviem na tvoju prvú otázku, problém by to nemal byť. Je bežné, že citlivosť CD vstupu na zosilňovači je 200mV a výstup playera je 2V. H/K ani starší Denon čo mám, nemajú problém s E-MU, ktorá má výstup vyše 2,3Vrms a to Denon má citlivosť 150mV. Vyskúšaj, uvidíš.

Re: Delic na vstupe NAD T751

ja som to vyskusal - hra to vpohode smile len ma zaujima ci niesu obvody na vstupe nejako pretazovane - ci je to OK ako dlhodobe riesenie..