(upravil cyberspy 4. 7. 2010 17:20)

Téma: Marantz 2270

tak stal som sa šťastným majiteľom receiver-u MARANTZ 2270, prosím chcel by som sa spitat ohľadom vstupov do zosiku kde co môžem pripojiť napr. na vstup PHONO1-2 alebo TAPE by sa dalo pripojiť napr. CD-player, TV či Počítač alebo len na AUX. ( Prepáčte možno sa pitam hovadiny ale radšej sa spýtam než by som na nom niečo pokazil stál ma totiž množstvo potu)

vedel by niekto vysvetliť co má byt na zosíku výstup "FM Quadradial Output"

chcel by som aj vyčistiť poťáky ale neviem co nato použiť mam doma sprej na kontakty ale neviem ci sa dá použit tento :
http://s3.postimg.cc/Tc6VJ.jpg

Re: Marantz 2270

vymenil som vnom filtračné kondy 9000 uF/55V ELNA boli vytečené dal som tam 2x SAMhWA 10000uF/63 V knim som pripojil paralelne kondy wima MKS4 100 nF / 1000 V ale zosík po pripojení hrozne šumel ako staré rádio big_smile to môže byť že tie svitky sú nejaké čínske smejdy ? keď som ich vybral tak už je zosík v pohode yikes

Re: Marantz 2270

Jsi si jisty ze jsi ty svitky pripojil tak jak pises? WIMA je totiz vicemene to z nejlepsiho co muzes sehat..

Co se tyce tech vstupu tak zjednodusene vse jde pripojit kamkoliv krom phono vstupu, ty muzou mit vyssi citlivost a byt korekcne uzpusobene pro prenosky gramofonu.To ale vyctes z manualu.Pokud ho nemas pohledej trochu,google ti urcite poradi.

(upravil cyberspy 7. 7. 2010 12:49)

Re: Marantz 2270

chcel by som vnom vymeniť žiarovky neviete mi poradiť odkiaľ by som ich vedel zohnať niečo podobné : http://www.amkproducts.com/Marantz_1/Picture_449.jpg

Re: Marantz 2270

Nejlépe v servisu výhradního dovozce Marantzu na Slovensko. Počítej ale s tím, že pokud vůbec budou ochotni ND prodat, tak jedna žárovka může klidně stát i dvě eura.

Web

Re: Marantz 2270

oplatilo by sa vnom zvyšovať kapacitu filtračných kondenzátorov ? boli tam 9000 / 55V ELNA som ich vymenil na 10000 uF/63

Re: Marantz 2270

Zvýšení o 1mF je nic, u starších strojů je repase skoro nutností...

Web

(upravil cyberspy 21. 7. 2010 11:15)

Re: Marantz 2270

ale myslím keby tam dám 15000 uF a či nebudem musieť vymeniť potom diodový mostík alebo co ja viem čo

Re: Marantz 2270

Já bych to nepřeháněl, můžeš zkomplikovat život koncovým trandům. Jaký výkon ten stroj má?

Web

Re: Marantz 2270

no má to 2x70 W koncové trandy sú tam J2517 a J2518 od Motoroly,, keby sa u niekoho našiel datasheet trandov tak by sem mohol nahodiť prípadne poslať na majl

Re: Marantz 2270

2x 10G je OK. Kondenzátoromanie je občas k ničemu.

Web

Re: Marantz 2270

k #6: tolerance kondů je běžně +-20%(M), ale taky může být -10% +50%.... Takže 9G nebo 10G je cca to samé, nebo těch 9G může mít i větší kapacitu....

Re: Marantz 2270

mením vnom všetky kondenzátory ale najprv by som sa rád spýtal na kondy JAMICON (TM series)-tie modré ... ci sú vôbec dobré ??? alebo mam nakúpit radšej SAMWHA ?

(upravil sinclair 5. 8. 2010 5:15)

Re: Marantz 2270

Obecný trend u značek jako je Jamicon a podobné je pravidelná tolerance kapacity do mínusu. Jde o nenápadné okrádání zákazníka, který platí za 10G, ale dostane nanejvýš 8,5-9G.
Samwha HC, nebo SD či SG /RD či RG na 105°/ jsou dobré kondenzátory, akorát nevím, komu se podaří Samwhu, Nippon, Nichicon nebo Panasonic splašit v hodnotě 15.000uF/63V. Kondenzátory na 63V a nad 10G jsou obecně problém sehnat.
U Farnella cosi měli, ale tak škaredě předražené, že jsem tam odsud radši vypadl.
Shánět značkové kondnzátory vyšších kapacit nad napětí cca 50V je dneska problém, jde o poměrně drahé záležitosti, které nikdo nechce držet skladem, balicí jednotka je obvykle 200 až 500ks...
A dejte si majzla na podezřele levné kondenzátory na Aukru. Nebudu to rozepisovat, ale ve většině jsou to pajcy.

Web

Re: Marantz 2270

Dají se třeba sehnat v Semicu Kendeily 15G/63V po jednotlivých kusech. Myslím ale, že cena je 190kč/ks

Web

(upravil Benazi 5. 8. 2010 13:10)

Re: Marantz 2270

napiš meil BV AUDIO pán Bunta,tuším že má velké kapacity,ale šroubovací které používá do svých zesíků..Jednou mi posílal nabídku ,ale už nevím jake hodnoty.
už jsem našel jeho meil:
Napr.
22G/63 v priemyselnom prevedení (životnosť 50tis. hodín pri 80stupňoch,
vývody na skrutky) mám k dispozícii,ale majú rozmer cca 55 x 90mm a jeden
stojí asi 450 Sk.

(upravil cyberspy 5. 8. 2010 16:29)

Re: Marantz 2270

no pichol som tam 2x10 mF/63 SAMWHA , možno časom ešte na niečo lepšie natrafím ale mňa trápia viac maličké elektrolyty v tunery a v koncáku, predzosíku to ma trápi taká dilema neviem na aké kondiky ich mám všetky pomeniť. zohnal som si z gme-čka tie modro-zelené kondy Jamicon TM ale neviem ci by sa oplatilo ich vymeniť za tie sivé ELNA predsa ten tuner by si zaslúžilo to najlepšie
alebo mam tu este aj tieto na LOW ESR http://www.yageo.com/pdf/yageo/E-Cap_2009_rev1.pdf