Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » funkce optického výstupu aneb existuje redukce na RCA ?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: funkce optického výstupu aneb existuje redukce na RCA ?

čau něco jsem googlil ale moc jsem toho nenašel chci se hlavně zeptat jestli funguje nějaká redukce něco jako je jack - 2x RCA tak i optický výstup - 2 x RCA? nebo jinak jak funguje optický výstup?

(upravil Xhibit 1. 8. 2010 10:24)

Re: funkce optického výstupu aneb existuje redukce na RCA ?

Pokud to spravne chapu ptas se na redukci z optickeho vystupu na dva analogove vystupy L a R kanalu? Potrebujes DAC. Optika je digitalni vystup a ty ho musis prevest na analogovy,tak ze zadna redukce ale DA prevodnik.. Recievery,nektere repro k pc maji opticke popr. koax. vstupy kam tento vystup pripojis.Dekoduje to pak tohle zarizeni.Protlacis tim od dvou kanalu stereo po 5.1, AC3, DTS..

Re: funkce optického výstupu aneb existuje redukce na RCA ?

tak tak, takže DAC převodník. smile Jde mi přesně o to že na TV mám jak říkáš dva analogové výstupy ( L+R ) a pak ještě toten optický. Když zapojím zesilovač na ten analog tak musím přepnout na TV externí zařízení a tím pádem musím zesilovat na zesilovači, na V to nejde. Tak mě napadlo kdybych to skusil připojit přes optický výstup jestli to bude to samé nebo budu moc hlasitost ovládat televizí a na zesilovači si nastavím pouze hlasitost ...
Podle toho jak říkáš xhibite tak to je stejné jak analogem tak i s tím optickým výstupem.. ( čili přepnout v TV ext.zař. a  volume potom štelovat zesilovačem.)

Re: funkce optického výstupu aneb existuje redukce na RCA ?

Asi to tak nejspis bude ze vzdy budes muset ovladat hlasitost na externim zarizeni.

Ja mam treba FullHD HDDprehravac propojeny s preampem optikou,kdyz pustim divx s mp3 zvukem funguje me regulace hlasitosti i na prehravaci,stejne je to se samotnymi mp3. Ovsem pokud ma film AC3 nebo DTS zvuk menu prehravace me sice ukazuje zmenu hlasitosti nicmene zadna se nedeje,musim regulovat na zesilovaci. Tak ze ono to asi bude i na schopnostech kazdeho zarizeni..

Re: funkce optického výstupu aneb existuje redukce na RCA ?

je to možné, díky

Re: funkce optického výstupu aneb existuje redukce na RCA ?

to píchni do sluchátek, ne?

Re: funkce optického výstupu aneb existuje redukce na RCA ?

kurnik to mě nenapadlo big_smile
// ee výstup na sluchátka ta TV nemá //
                   lol

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » funkce optického výstupu aneb existuje redukce na RCA ?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£