(upravil KocuR 25. 7. 2010 10:08)

Téma: Vyplatí sa toto dávať dokopy?

Známemu prestal hrať reproduktor (RTO XP-12x), tak mi ho dal čo s tým je, zistil som že je cievka spálená a rozmotaná, tak som mu ho dal rozobraný, že keď chce tak ho môže dať niekomu previnúť (s poznámkou že sa to nemusí vyplatiť), tak ho dal previnúť človeku čo motá elektromotory. A tak to aj teraz vyzerá. Moja otázka je: Vyplatí sa mi to skladať dokopy?

Re je zhruba 3,3Ohm, takže po tejto stránke to až také strašné nie je...

http://img9.imageshack.us/img9/5391/dsc03482s.jpg

Re: Vyplatí sa toto dávať dokopy?

fuj... to už môže prevíjať každý, trebárs doma v obývačke.

Re: Vyplatí sa toto dávať dokopy?

Je potřeba bejt soudnej, a jako převíječ motorů si hned nemyslet, že snad můžu převinout reproduktor, nebo nedejbože děcko do zavinovačky. To se taky dá převinout, ale ne jako motor big_smile Pán asi přecenil své schopnosti...
Ještě že ten reproduktor neměl i vnitřní vinutí, to by teprve byl rachot žížal...

Re: Vyplatí sa toto dávať dokopy?

...a nenabídnul ti, že ti ještě převrtá díru v magnetu aby to tam vlezlo?

Re: Vyplatí sa toto dávať dokopy?

To rovnou zahoď, to nemá cenu skládat dokupy. Jednak by to do mezery nevešlo a jednak bys to ani nevycentroval.

Web

(upravil KocuR 25. 7. 2010 14:59)

Re: Vyplatí sa toto dávať dokopy?

bobobrod: ja s tým nemám nič, ja som ten reprák len rozobral aby som mu ukázal že to je spálené a teraz by som ho mal poskladať... lenže keby som to poskladal tak to nevycentrujem tak aby to nedrhlo a keďže to bude drhnúť tak tá cievka dlho nevydrží...
No, tak to vyzerá že bude použitý ako pasív k druhému reproduktoru a magnet sa tiež použije na ten druhý...

a ešte jedna perlička... Bolo to namotávané STROJOVO

(upravil Michelin1 25. 7. 2010 15:09)

Re: Vyplatí sa toto dávať dokopy?

Strojově to bylo motáno, ale jako na motor a ne cívka repráku.Ručně bych to namotal líp...

Re: Vyplatí sa toto dávať dokopy?

To by mě zajímalo kde a na čem to motal, když i na 50 let staré navíječce se to dá udělat krásně rovnoměrně, jenom člověk nesmí být totální lempl. Pár spálených repráků už jsem ve fabrice v elektroúdržbě převinul a i když to nebylo jako od výrobce, taková prasárna to ani z daleka nebyla...