Téma: výmena basov za RCF MB15N351

Zdravím všetkých,
v 3pásmovej zostave osadenej GDWT 9/70/1;  8´´ stred od AC a 15,8´´ prerábaný bas od AC (staručký regent)
a adekvátnej výhybke, všetko od AC (mimochodom - malo to neuveriteľné gule, krásne kreslil, len po rokoch už pošiel) som vymenil basy za RCF-MB15N351 (fungláče) a ono to prestalo hrať... Ten bas sa chová ako keby bola priskrutkovaná membrána, takmer sa nehýbe. Vyslovene hluché basy. Neviete mi niekto povedať, prečo? Všetko ostatné je pôvodné, tlačím to pôvodným aparátom mix numark 200fx mkll a konec AM audio VLP 1500.
Vopred díky za rady  Drobec

Re: výmena basov za RCF MB15N351

Na to, aby si zistil, co je na pikacu staci pozriet parametre basu RCF. Je to stredobas a nejde to dobre pouzit v 3pasme. Potrebujes lenivejsi basak, ktory zahra viac basov.
O.i., ten bas ti nehra hlasnejsie ako zvysok osadenia?

Jednoducho si si zvolil nevhodny reprak pre svoje pouzitie.

Re: výmena basov za RCF MB15N351

Hmmm... to nie je potešujúca správa, podľa parametrov, ktoré som našiel a podľa viacero informácií to mal byť seriózny ekvivalent. Sákriš. Ako by to fungovalo, keby som ho tlačil samotný. Resp. je možnosť ako ho použiť?
Ono on bol jediný, ktorý som našiel s rozmerom pasujúcim po tom 15,8´´ regente.
teoreticky ak to nejde, boli by na predaj.
Drobec

Re: výmena basov za RCF MB15N351

Ešte ma napadlo, ako by fungoval v repráku pre basovú gitaru?

Re: výmena basov za RCF MB15N351

Bohužel ,jsi si zvolil ,ten nejnevhodnější reproduktor jaký jsi mohl. Eminence Kappa 15LF nebo Deltalite, by tam hrál líp.
Vzít jen tak nějaký reproduktor, taky nejde , zvláš´t u třípásma.
Ten MB15N351 , je dost specifický středobas.

(upravil KomarD-Jeay 19. 7. 2010 13:47)

Re: výmena basov za RCF MB15N351

Hladaj si reprak, ktory bude mat Qts viac ako 0.38 a Fs do 45Hz. Mozu to byt uz spomenute Eminence, ale aj nieco ine od RCF ci BC, kandidati sa najdu.

RCF MB ide pouzit napr. v stredobasovej horne, kde hra od 120-150 do 350-400Hz, v kombinacii nad nim je stred v horne do 1.2-1.5kHz a nad tym 1.4" driver. Pod tym by tlacil velky BR sub s 21" alebo 18"opat v horne.

Ten bas je, ako pise aj vyrobca, urceny do viacpasmoveho systemu, lenze tym sa nemysli 3pas. fullrange, ale 3pasmo aktiv, kde pod tym je este 18-21" subwoofer, pripadne do 4pasmoveho systemu.
Pod 100Hz to nic mimoriadne nevykuzli ani ked sa to bude ekvalizovat.

Ako gitarak opat nie, gitarove repra su zvycajne v otvorenej ozvucnici a maju Qts az nad 0.7, niektore dokonca 1.2. Su to lenive repra, avsak maju velmi lahku membranu a specificke skreslenie, ktore sa od nich priamo ocakava.

Vsetky 15" maju +-daky milimeter rovnake rozmery a hladat repro podla rozmeru je nezmysel. Urobit vacsiu dieru do bedne je minimum roboty, niekedy staci len zapilit okraj, kedze repro nie je valec, ale ma kuzelovy kos a pojde osadit hocico.

Ak by si ho zivil samostatne, myslim, ze by si len prekrical cely zvysok bedne a basov by nebolo ovela viac, resp. by si musel  reprak ekvalizovat.

Re: výmena basov za RCF MB15N351

tam to nebolo o urobiť väčšiu dieru ale práve naopak - diera bola väčšia ( 15,8´´ regent ) a z tej ponuky mi to kuááá utieklo. Ale tá úvaha nad samostatným basom s výhybkou na cca 2000Hz ma stále drží...

Re: výmena basov za RCF MB15N351

keby to niekto potreboval, dohodneme sa...

Re: výmena basov za RCF MB15N351

Ked je diera vacsia, riesi sa to tak, ze navrch nalepis dalsiu dosku a vyrezes novy otvor, ale nie hladanim repra podla rozmeru.

Neviem, ci ma vyznam robit z jedneho boxu poloaktiv a davat k tomu extra Xover a dalsi zosilnovac, radsej zober len EQ a uprav si to na basoch.
Ovela vacsi zmysel ma pridat k tomu jeden aktivny sub a podelit na 100Hz.