Postupovat se dá třeba takhle:
1)
Ujisti se, že dole je napsáno "Audiostream started sucessfully.", případně zkus "Restart stream" nebo restaruj program, po změně nastavení zvukovky. Jak už se to jednou rozběhne, víc na to tlačítko neklikej.
2) Naměř první reprák (třeba vejškáč):
Čas 0 teď bude odpovídat +- vrcholu impulsu.
3) Nastav aktuální stav, tj. offset posledního měření, jako pevnou časovou referenci (jen klikni na "Use"):
Teď když změříš to samé opakovaně (třeba do jiného měřícího slotu), musíš dostávat stále to samé, stejně umístěné na časové ose - jinak nemá smysl dál pokračovat. Pokud ale běží stream, nikdy se mi nestalo, že by to nefungovalo správně.
4) Teď doměř všechny ostatní reproduktory, nehýbej s mikrofonem ani bednou, pro jistotu ani s ničím v programu (až na "Start frequency", nechceš-li např. přetěžovat vejškáč - s tím se dá mezi měřeními hýbat):
Program už teď nebude následně meřené impulsy automaticky umisťovat na časové ose, tj. všechny už budou časově správně vůči sobě navzájem tak, jak odpovídá reproduktorům na ozvučnici vzhledem k poloze mikrofonu. Jen to nesmíš měřit moc zblízka - ideálně tak daleko, aby se výsledný cháry už znatelně neměnily se vzdalujícím se mikrofonem. Na takovýhle dvoupásma je cca 1m asi OK.
5) Teď si ručně posuň všechna měření v čase tak, aby všechny impulsy byly napravo od nuly. Je dobrý, když první impuls začíná co nejblíž nule. U všech měření to samozřejmě musíš posunout o stejný počet samplů, tj. na stejnou hodnotu offsetu.
6) Teď už jen rutina. Nastav okno - začátek na 0 a konec vždy před první odraz. (Na obrázcích výše to bylo všecho bez okna, tj. "Raw response").
Délky oken nemusí být pro všechny reproduktory stejné, všechna okna ale musí začínat na stejném samplu.
7) Teď už jen vyexportovat, včetně fáze, a načíst do simulačního programu... A tohle všechno samozřejmě pro co nejvíc polár, obdodným způsobem.