Téma: Satelity

Zaravím

Chci stavět satelity s použtymí reproduktory 15HPL76+DE250 na A7570.
Co vy říkate je to dobra kombínace Nebo co byste tam zaměnily Jakou ozvučníci byste navrhli...
Chci to postavít misto EM-151 zada sí mě to lepší kombinace než EM-151 a i  lepší zvuk než ty EM-151...
taky piště své nazory!!!!

Re: Satelity

Já bych do těch HPL nešel, jsou to repra z počátku neodymů, na basech to může být dost slabé. Lepší - s vychytanou výhybkou od Huberta je s 15PLB (viz profirepra) a ještě lepší na basech, s lehkým propadem na středech by bylo 15PS76. DE 250 je dobrá volba. Pokud chceš jít ještě výš, pak top kombinace je 15NW76 a ND3030T, chce ale silný zesik a dostatečný objem bedny.

Re: Satelity

Záleží taky, jestli to bude někdy hrát jako fullrange nebo ne, a jak moc záleží na hmotnosti celé bedny... řekl bych, že tam nahoře HPL citlivostí lehce vede, zatímco PLB zas víc zabasuje.

Re: Satelity

A proč né třeba 15NDL76 ?

Re: Satelity

no je to na vekovíní prostor a vnítřní a ja nepotřebují aby ten 15HPL76 basoval to je středobasak  a bude  v te bedně vyhybka a už tak ořezny  přeš aktívní vyhybku... takže tam se moc bassy nedostanou....

Re: Satelity

Na venkovní bude 1" asi málo. Opust koncepci 15 + 1 a pro čistý satelit uvažuj o 12 + 1,4, eventuelně 2 x 12 + 1,4" až 2".

Re: Satelity

A např.kombinaci ve 12"

Re: Satelity

Zásadně bych volil to, co naladil Hubert, je to na profirepra s vychytanou výhybkou. Při vší úctě k schopnostem mnohých dalších lidí kolem bastlení, nemají Mellisu a nejspíš ani třicet let zkušeností.
Top z tamnější nabídky je kombinace RCF 700W 100,5 dB/W:
MB12N351 + ND2530 + HF 94 (pozor, na grafech je kresleno HF 64, je to nutno s Hubertem prokonzultovat, že je 64 omyl). Ty lehké bedny budeš nosit po dvou a pokud Ti nevadí první dojem (moc malé), tak rachot z toho umlčí všechny námitky poté.
Další jsou asi Fane Col 12 MB + DE 610 - více účinné
Fane Col 12 MB + driver, který asi už není v nabídce Prodance, což bych raději nebral.
12NW76 + ND 2530 o dva decibely dolů.

Re: Satelity

Ja som sa rozhodol pre 15ndl76 + DE82TN + ME90, akurat sa neviem dopatrak k spravnej ozvucnici pre tento basak, nasiel som 1 projek kde je upravena megaton151. Pozeral som aj seriovo vyrabany box s tymto basakom, ten je o 20cm nizsi ako 151. Chcel by som nieco na istotu, bez experimentovania, pokus, omyl... ma niekto nejaky tip? dakujem

Re: Satelity

kdekoli mezi 60-100l, podle nároků na basy, příkon, a místo. Dá se to dotlačit téměř kamkoli.

Re: Satelity

Kdysi asi před 6 lety jsem zatoužil nechat si postavit kombinaci s velmi kvalitními výškami a navrhl jsem kombinaci 15NDL76/ND3030T. Hubert se divil, proč tak drahý driver (tenkrát 8500,-) k jedné 15" a doporučil mi 15NW76, "ve všech směrech o trochu lepší, než NDL". Pak to zkusil a vzalo ho to tak, že to důkladně vychytal a byla na světě NDM 152, dodnes asi vlajková loď Megatonů...
Nicméně BCčkové neodymy podle mých zkušeností potřebují notně přidávat na basech, objem raději nad 75 litrů.

Re: Satelity

No, na 15NDL76 se mi to zdá opravdu dost předymenzované. Vždyť to hovado relativně "vpohodě" umí sekundovat snad ještě citlivějším, a dvoum 12" reproduktorům. Takový driver to je, přestože na něj mám takové smíšené názory a pocity.

Re: Satelity

po precitani kvanta prispevkov som sa k tejto kombinacii dopracoval od stavebnice KAPPALITE 3015 + D2500Ti Nd.
Aj tu na tomto fore je viacero rad, ze radsej 1.4" vyskac a nesetrit na nom. Akurat som nenasiel kombinaciu 1.4" s mensim zvukovodom (co dost komplikuje aj stavbu ozvucnice, jej rozmery), ku ktorej by bola aj odladena vyhybka. Najviac sa mi paci 15NW76+ND3030T, ale po zratani komplet vsetkeho aj moj vyber presahuje rozpocet (cca 600e na repro, bez dreva), takze nakoniec asi skoncim 15NDL76+DE500, alebo nejaky podobny 1".
Boxy by mali byt co najviac univerzalne, pre promotion akcie, disko, kapela, na dnu (velky kulturak) aj vonku, mam aj "pozbijane" horny... takze ak treba mam cim posilnit bas, zosilnovace momentalne BV1000 a SEAK810.

Re: Satelity

Na živé hraní je to s 1" už docela o život. Sám 15NDL76 + DE500 mám a trnu hrůzou co bude, až ta situace nastane. Už teď mám asi o decibel zatlumíno rovnou ve vyhybce, a na DSP pak rád o další dva přitlumím, aby se nepřišlo k úhoně. To je hned. Je pravdou, že to ještě dopadlo dobře, když jsem chtěl původně "jen" DE160, ale výšek není nikdy dost smile