Téma: Stredovysky - Key

Zdravim vsechny priznivce kvalitniho poslechu. Vlastnim pocitacove bedynky Creative GigaWorks T3, jenze stredovysky jsou vsazeny v malych plastovych kelimcich, ktere jsou podle mne nevkusne a ztraci tim i kvalitu poslechu(chapu ze je to ta nejnizsi trida, ze to nikdy nebude hrat dobre, zatim nemam penize a nic drazsiho si nemohu dovolit uz jen z duvodu, ze jsem student) a  tak se chci zeptat jestly by to slo vlozit do drevotrisky 16x10x8cm(sirka drevotrisky 1CM ??). Zajima mne, jestly by se nemel dovnitr vsadit i nejaky molitan nebo nejaka takova latka na zviseni kvality(aspon o malinko). Popr. kam, ktera latka a jak. Dale se chci zeptat, jak vubec vyndat reproduktory z toho plastoveho kelimku ?? Jestly s tim nemate treba nejake zkusenosti, vzhledem k tomu, ze tam nejsou vubec zadne sroubky(tedy aspon na venek nejsou videt). Zakoncim to posledni a hlavni otazkou: pujde to tak vubec udelat ?? Uz jen kvuli vzhledu bych to rad udelal.

Re: Stredovysky - Key

já bych raději investoval do větších a lepších TB měničů, pro které bych už udělal novou bedýnku. tydle malý prdítka nikdy nic dobrýho nezahrajou i v sebevětším objmeu z sebelepšího dřeva

Web

Re: Stredovysky - Key

Hm... OK, ale myslis ze by se to dalo pripichnout na ten aktivni sub?? nechci kupovat zasilovac atd... Jinak tedy, jak bych tu bedynku mel udelat ??

Re: Stredovysky - Key

CO tedy http://www.ges.cz/-arx-150-238-ges07000106.html ??

Bohuzel ale nevim, kolikati ohmove ty creativy jsou... Nevite to nahodou ??

Re: Stredovysky - Key

až vyndáš reproduktory z těch bedýnek tak by to mělo být napsané vzadu na magnetu, nebo jestli máš multimetr
tak to změř s nim

Re: Stredovysky - Key

Já si myslím, že nějaké zlepšení po výměně ozvučnic nastane. Ale kdybys jaakube ten samý čas investoval raději do nějaké brigády, budeš mít na daleko lepší bedny smile

Web

Re: Stredovysky - Key

opampe mas pravdu, jenze na hledani brigady uz je pozde. Ty dobre brigady jsou zamluvene. Hodl priste musim drive reagovat. Jinak, zejtra ty bedny zkusim nejak rozdelat, ale problem je ze nevim jak. Nevite jak ?? Tu mate obrazek jak vypadaj ty satelity: http://images.trustedreviews.com/images … g6400s.jpg . Kdyz bych teda koupil nejake sirokopasmove repro(pokud mate tip, sem s nim, do tech 500kc 1), osadil do nove drevotriskove bedynky s obemem cca 1,5 litru(vzadu uzsi, vepredu sirsi, pry je to lepsi) s vatelinem na vnitrnich stranach, pripojil puvodni cinich, fungovalo by to ?? Jeste se mrknu na ty ohmy a dam vedet.

Re: Stredovysky - Key

Ta bedna bude pravděpodobně slepená, čili bez jejího poškození to asi rozdělat nepůjde. Pokud budeš tak jako tak stavět bedny nové a kupovat nové repráky, ani do toho nelez, třeba to prodáš nebo tak. Ohmy změříš na cinchi bez ničení bedny.

Pro to ARXko, cos uváděl výše, potřebuješ nějakých 5 litrů, pokud to má jít trošku do basů. Větší reprák prostě potřebuje taky větší objem, pak zahraje líp (napsáno hodně nepřesně, jen pro ilustraci).

Mám čím dál tím víc pocit, že to je celé špatný nápad.

Web

(upravil jik 16. 6. 2010 6:55)

Re: Stredovysky - Key

Ono hlavně záleží na tom, jak to výrobce Creative u modelu GigaWorks T3 vyřešil s frekvencema do jednotlivých reproduktorů. Při troše štěstí bude platit, že s jinými satelity to lépe hrát bude. Ale jestli má vyřešený crossover stejně jako např. u http://www.slevyelektro.cz/index.php?id … mp;zb=1478 , tak nenaděláš nic ani kdybys na místo satelitů připojil sebelepší třípásma. Tam prostě kmitočty pod nějakých xxx Hz nejsou.
Je to proto, že z hlediska nejlepšího využtí reproduktorů (frekvenčního, výkonového a z hlediska zkreslení) stejně jako zesilovačů uvnitř (výkony, mohutnost napájecího zdroje atd.) výrobce nenechá v rámci ceny za výrobek do satelitů proudit nízké kmitočty. A jestli u Tvého modelu ano, potom máš štěstí a laborovat můžeš.

(upravil Želva 16. 6. 2010 10:26)

Re: Stredovysky - Key

Podle mne jde o to, jaké máš priority.
Tvé Creativy stojí nejlevněji 4100 Kč, já si za výrobní cenu sterea cca 4500 Kč  postavil vlastní 2-pásma, která na první poslech přehrají 3-pásma za 9000.
Byl to můj první projekt, podle tohoto webu, strávil jsem na tom zhruba 3/4 roku každodenní práce a studia a navíc rozhodně toho času nelituji. Umím dá se říci pouze základy, ale i tak je to, na obecné poměry běžného posluchače, podle mne velmi mnoho znalostí - těch si vážím z celého návrhu nejvíce.
Pokud tomu ten čas "obětuješ", zjistíš nakonec, že dokážeš udělat "za málo peněz hodně muziky" smile a nebude ti to už samotnému znít jako obyčejné satirické rčení smile.

Záleží jen na tobě..
Kdybych se rozhodoval nyní já, po 3/4 roku studia a tvorby beden, tak bych Creativy prodal prvnímu člověku, kterého bych našel a za získané finance vytvořil normální reprosoustavu a ne "tvořič šumu", který se běžně všude prodává.

Re: Stredovysky - Key

Hm... Tak to vidim jen ja ty ozvicnice. Mno jen musim prijit na to, jak rozdelat ty maly bedynky... Nemate s nema nekdo zkusenosti ??