Téma: Napětí na sluchátkovým výstupu.

Potřebuju poradit ohledně zapojení zesilovače na TV. Zesilovač je bez dálky, takže aby bylo možný ovládat hlasitost, musí se zapojit do sluchátkovýho výstupu TV. Je ve výstupu tak silný signál, že může poškodit vstup zesilovače a je tam teda nutný odpor. dělič, nebo se to může nechat na přímo?

Re: Napětí na sluchátkovým výstupu.

Jaký napětí je na odporu dejme tomu 32 ohm při výkonu cca 100mW? smile

Ale děličem cca 5:1 nic nezkazíš.

Web

Re: Napětí na sluchátkovým výstupu.

5:1? Návrh součástek bys neměl?Třeba : odporový dělič s 2,2R na + i - a mezi nima 470R (jak to tu kdysi psal Sinclair)

(upravil Birkoff 12. 4. 2010 18:36)

Re: Napětí na sluchátkovým výstupu.

Osobně bych se zničení vstupních obvodů zesilovače zas tak nebál a zkusil bych stáhnout zvuk na TV na min. , zesilovač tak 1/4 hlasitosti a pomalu "najíždět" hlasitost na TV. Celkem rychle zjistíš, zda je výst. napětí na sluchátkovém výstupu příliš vysoké pro Tvůj zes - bude to řvát a bude to silně zkreslené. IMHO to však bude vpoho, pokud to zapojíš do linkového (CD, AUX,...) vstupu zesíku. Pokud ne, tady máš dělič:

http://s4.postimg.cc/vnbygfr95/3422_dilie.jpg

Horním odporem to můžeš doladit jak potřebuješ.

P.S.
Názorněji to bohužel neumím...

Re: Napětí na sluchátkovým výstupu.

Myslím, že je to polopatické ažaž. Mathesi, opravdu to neumíš spočítat nebo jsi tak línej?!

Web

(upravil Mathes 12. 4. 2010 19:36)

Re: Napětí na sluchátkovým výstupu.

Super Birkofe, děkuju. Že se může zesilovač přebudit mě nikdy ani nenapadlo. Já jsem se obával, že se tam prostě něco odpálí a hotovo...
Opampe, s elektrikou sice pracuju každej den, ale tak maximálně v rámci zapnutí/vypnutí spotřebiče smile