Téma: Kenwood Basic M1D

Zdravím všechny, nemá někdo servisní manuál na koncový zesilovač  KENWOOD BASIC M1D ???  Večer jsem ho zapoměl vypnout a ráno jen blikala ledka a konec ani nešpitne. Mám slaboproudaře ing. v rodině ale bez schéma zapojení do toho odmítá jít . Dík , Zeziold.

Re: Kenwood Basic M1D

Použij google, manuály se dají běžně kolem 10-15USD koupit

Web

Re: Kenwood Basic M1D

Dobrý den , sinclair dík za radu a nemáte zájem se na to  sám podívat ? Zaplatím manuál a práci .Dík zeziold .

Re: Kenwood Basic M1D

Není problém. Klidně dovez nebo pošli.

Web

Re: Kenwood Basic M1D

Dobrý den , díky pane Leoši za opravený konec a velmi slušnou cenu za opravu . Rád bych si zakoupil něco nového a tak co byste říkal na toto:http://www.hifionline.cz/zesilovace/koncove-zesilovace/1244-vincent-sp-331/ , děkuje Zeziold .

Re: Kenwood Basic M1D

Pane Zezulka, zkuste si vybrat něco od NAD. Jsem jejich servisák, vidím dovnitř, do konstrukce i filozofie návrhu a tak kromě horní cenové kategorie Denonů radím NAD. Jsou to jedny z nejpoctivěji navržených, konstruovaných a vyrobených přístrojů.
Sice se nemusí každému líbit střízlivý NADovský design, ale lze si na to poměrně rychle zvyknout, zapadne to díky střízlivému designu téměř do každého prostředí a navíc už lze koupit tři provedení povrchové úpravy - černá, titan a klasická NADovská šedá.
Klidně běžte i po použitých přístrojích, životnost NADů je až neskutečná, což mi jistě potvrdí vlastníci starších, dodnes bezvadně fungujících přístrojů ještě bez prefixu C /označené jen číslem/.
Z koncových zesilovačů doporučuju například C272, nebo ze starších 208THX /naprostá bomba/, případně starší modely 214 či 216. Nejnovější C275 se prodávají i přes krizi rovněž také velmi dobře.

Web

Re: Kenwood Basic M1D

Dobrý den , jen několik postřehů po pár měsících shánění staršího zesilovače NAD za dobrou - rozumnou cenu . Za prvé , spousta inzerentů nemaže svoje nabídky i 3 měsíce staré . 99% přístrojů je již dávno prodáno a má nové majitele . Na druhou stranu musím uznat , že hifisté jsou slušňáci a všichni mě odpověděli ! Za druhé , hodně nabídek bylo typu: zesilovač stál 20 000 ,- a pár let jsem ho žhavil a nyní chci 19 500 ,- !!!  Tak jsem to zatím vzdal a koupil starší integráč ve vynikajícím stavu za báječnou cenu VINCENT SV- 226 .  Je to zes hybridní konstrukce , kde na předku jsou čtyři elektronky ( 12AX7 obdoba ECC83) a konec je tranzistorový . Zvukový projev síliče je díky použitým lampám velmi příjemný , hlavně na jazz a klasiku . Výborně si rozumí s bednama TVM ARS 380-50 .Ten  doporučovaný NAD jsem ale zcela nevzdal a asi v budoucnu koupím zcela nový . Líbí se mi předzes C165 a konec C275 . Děkuji , Zeziold.

(upravil Milan 23. 3. 2010 13:45)

Re: Kenwood Basic M1D

226 není špatná, snad brzy nezačně svým charakterem vadit. A ty ECC83 by tam měly být 3. Jestli nejsou nové, doporučuju výměnu za tungsol gold. U mě to dost pomohlo a zvuk se stal lepším. Ostatní lampy, které jsem zkoušel v tomto přístroji za moc nestály. Ty původní jsou přímo otřesné.

Web

Re: Kenwood Basic M1D

No a až to změříš tak se pozvracíš.

Web

(upravil Milan 24. 3. 2010 23:48)

Re: Kenwood Basic M1D

jo, měření nevypadá nejlíp, ale na středy a výšky už jdou. I když se tam dal ty lampy, který byly nejpřesnější, tak ale středy byly stejně trochu mázlý. Nicméně v téhle cenové to patí mezi zajímavý kousky podle mě

Web

Re: Kenwood Basic M1D

Zdravím , mládenci ty triody tam mám opravdu čtyři ! V novějším provedení jsou v 226 už jen tři . Je v tom guláš ! Moje provedení nemá dálku a jen čtyři vstupy . Chybí přepínač repro a nemám PRE OUT . Čelní panel je v provedení gold . Jinak spousta a spousta hliníku ! Při běžné hlasitosti je povrch přístroje sotva vlažný ! Repro - ARS 380-50/8 od TVM . Kabel 4x2,5 OFC TWISTER zapojený křížem , ale to už všichni znáte . Kup od prvního majitele přes bazar a za ty prachy jsem to prostě musel vzít ! Zatím Zeziold .