(upravil iqlogic 9. 3. 2010 13:46)

Téma: Blaupunkt GTw1200

Zdravim,
som tu novy a potreboval by som radu. Mam sub Blaupunkt GTw1200 na zadnom plate v aute (Fiat Punto '96) a planujem vyrobit ozvucnicu. Pytal som sa viacerych ludi ci uzavretu ci bassreflex a mam v tom teraz taky chaoz, ze sa sam neviem rozhodnut.

Tech. specifikacie:
Diameter woofer 300 mm (12-inch)
Max. Power 600 Watts
RMS Power 200 Watts
Impedance 4 Ohm
Frequency response 30 -1,000 Hz
Sensitivity (2,83 V/1 m) 92 dB
Thiele-small data: Fs: 28 Hz; Qts: 0.56; Qes: 0.62; Qms: 6.6; Vas: 61 L; Xmax: +/- 8mm
Membrane material woofer Injected Polypropylene (IPP)
Solid spring terminals for secure cable connection
Wide rubber surround for large cone excursions
Vented pole piece for optimal heat dissipation
Mounting depth 139,0 mm
Mounting outcut size 282,0 mm
Hole circle 297,0 mm

A este, ako je to s litrazou ozvucnic? Kolko by mu bolo idealne pridelit? Rozmyslal som nieco okolo 50l pri pouziti bassreflexu, no o uzavretej som pocul, ze staci menej. Kedze som este nemal moznost pocut ako hra uzavreta, mohol by mi niekto opisat rozdiel medzi bassreflex a uzavretou?
Vopred diky ludkovia

Re: Blaupunkt GTw1200

Koukám nějákej novej styl udávání citlivosti. Jestli dobře vidím je to citlivost pro 2W příkonu, tj reálná citlivost 89dB a  to kdoví jestli.
Napřed bych ten reprák změřil nebo nechal změřit jestli se alespoň trochu dá věřit těm údajům co si napsal.

Re: Blaupunkt GTw1200

Kedysi sa citlivosť udávala zmeraná pri 1 W a z 1 m. Čiže pri 4 ohmovom repráku 2V a pri 8 ohmovom 2,81 V na svorkách.  Teraz (neviem prečo) sa citlivosť sústav udáva pri napätí 2,81 V bez ohľadu na impedanciu, čo pri 4 ohmovom repráku znamená citlivosť vyššiu o 3 dB.

Re: Blaupunkt GTw1200

Kolik ti doporučuje výrobce? Pokud něco doporučuje, držel bych se toho. A pokud nedoporučuje, já bych zvolil uzavřenou bednu s objemem 30-40 litrů.

Re: Blaupunkt GTw1200

Na bassreflexovú ozvučnicu zabudni, GTw1200ka je slabý reproduktor so slabým magnetickým pohonom, štandartne ťažkou IMPP  membránou, výrobca v manuáli veľkosť ozvučnice neuvádza, s ohľadom na výchylku a zaťažiteľnosť je dobré použiť uzavrenku o objeme 30L, osobne by som radšej použil uzavretú 40L pre prehľbenie basov. Spomínanou citlivosťou pri takýchto kúskoch je bežne 85-86db (1W/1m).

Web

Re: Blaupunkt GTw1200

tak dakujem za rady ... uz sa staci pustit do prace smile

Re: Blaupunkt GTw1200

bedna je uz hotova a na moje prekvapenie hra dost solidne ... chcem sa este spytat ci ju mozem vytlmit aj beznym molitanom ... doma ho mam habadej a nechce sa mi vela minat na tlmiaci material ... a este aku hrubku pouzit a ktore steny nim oblepit? Drevotrieska ma hrubku 18mm ... diky moc smile

Re: Blaupunkt GTw1200

molitan klidně použij, zkus ho tam prostě narvat a poposlouchat, když to bude horší tak uber ... Prostě vyzkoušej a uslyšíš smile
Čím ten repro krmíš?

Re: Blaupunkt GTw1200

Napojeny je cez oddeleny vystup autoradia na SUB na zosik Blaupunkt GTA2 Special MKII ... ma to 400W, ale sub je napojeny len na jednu 200W vetvu ... radio Kenwood KDC4037