Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » rotel RA-810A

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: rotel RA-810A

Dobrý den všem,

chtěl bych se zeptat jaký je váš názor na zesik Rotel RA-810A, je zachovalý málo jetý a mám možnost ho koupit za zajímavý peníz. Živil bych s ním bedýnky Besie1 od jjj-sat. Tady na foru se vychvalujou zesíky NAD, pořád scháním nejakej zajímavej kousek, ale najednou se naskytl ten Rotel.
Nejsem přehnaně náročný posluchač ani basový masochista, nepožaduju stowky watů, ale mám rád hezky detailní zvuk.
Nemáte ho někdo doma naposlouchaný? nebo  zkušenosti s ním?
Je to dilema a musím se rozhodnout do pondělí dovečera.
Ctěl bych požádat o nějaký komentář Sinclara, ten má přehled jako nikdo jinej tady.
Moc děkuji
S pozdravem

Re: rotel RA-810A

Podle mě byly Rotely zajímavé a hlavně na úrovni tak zhruba do poloviny 90. let. Pak to šlo do hajzlu a na spotřebkovou úroveň jako ostatně skoro všecko.
Rotel má zajištěný servis tuším v Eurostaru Ostrava, takže v případě maléru se sice nedoplatíš /jsou neskutečně drazí/, ale opraví ti to.
Ne že bych jako chtěl kopat za firmu, to zas ne /všecko se jim taky nepovedlo/, ale zkus si vybrat mezi těmi NADy. Jestli nepotřebuješ stovky wattů, jak píšeš, tak by Ti mohl stačit i jetý C320 /2x50W/, případně C352 /2x80W/, ze starších třeba i C350 /2x60W/, pokud máš málo citlivé bedny, tolerantní sousedy a rád si to občas oroštuješ a chceš si to vychutnat při plné dynamice, doporučil bych např. jetou C370 /2x150W/, která se dá splašit už i za 7.000,-Kč.
Jsou to poctivě vyrobené a s mozkem v hlavě konstruované přístroje, jen je potřeba si zvyknout na ten jejich střízlivý design bez cingrlátek a např. také na relativně malý rozsah korekcí /např. jen +/-6dB/. Slušné bedny ovšem razantnější zásahy do charakteristiky nepotřebují.
Servis je bezproblémově zajištěn a můžu Ti doporučit např. i koupi nefunkčního kusu na anglické ebay /tam se NADů vyskytuje nejvíc/, je to většinou opravitelné za pár šupů a za třicet liber tak lze získat přístroj v hodnotě kolem deseti tisíc.
Českým aukčním portálům bych se vyhnul.

Web

(upravil Aleska 31. 1. 2010 18:06)

Re: rotel RA-810A

Já bych se za tu cenu toho kupu nebál. Je-li ta fotka skutečného kusu (všechny ty nabízené zesíky jsou na stejném racku), pak je jako nový a zachovalý. Zesilovače Rotel nemají u nás dobré jméno (Rotel, drátů kotel), ale opak je pravdou. Jak píše Sinclair,  byli na špičcce - já mám doma 3 ks koncových zesilovačů této firmy a jsou dodnes v prvotřídním stavu. Součástky již v té době používali velice kvalitní a konstrukce ještě byla špičková (kdesi jsem četl že výrobky Rotelu jsou konstruovány jako tank). Navíc má phono MM vstup, takže můžeš i jít do grama.

Re: rotel RA-810A

Ber ho s beskama to pojede supr.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » rotel RA-810A

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£