Téma: Jak vyleštit zašlý hliníkový plech?

Ahoj, mám doma kosek hliníkového plechu, chtěl bych ho použít na šasí, ale je kapku jetej - vezmu ho šmilgrem, ovšem chtěl bych ho vyleštit, aby to šásko hezky vypadalo, přecijen to bude kousek nábytku..

Web

Re: Jak vyleštit zašlý hliníkový plech?

tak to vem cca 2000 smirkem pod vodou dlouhé rovné tahy a výsledek by mohl být zaručený
když to bude příliš málo lesklý, tak použij jakousi pastu (zubní? lol ) co se používá na leštění litých kol.

Web

Re: Jak vyleštit zašlý hliníkový plech?

diava + leštička na brusce smile funguje skvěle.

Re: Jak vyleštit zašlý hliníkový plech?

houbicka na nadobi:)

Re: Jak vyleštit zašlý hliníkový plech?

Mám doma Neoxid, ale nevim, jestli se ještě vyrábí.

Re: Jak vyleštit zašlý hliníkový plech?

Xerapol a hotovo

Re: Jak vyleštit zašlý hliníkový plech?

vyleštit se šasi dá jako zrcadlo pouze leštícím kotoučem např. filcovým a příslušnou pastou, jiná je na dural, jiná na měkký hliník a leští se tak, aby se povrch trochu natavil a teprve potom udělá jednolitou vrstvu jako např. chrom, kotoučkem na vrtačce, nebo na flexe neuděláš rovinu, ale jamky

Re: Jak vyleštit zašlý hliníkový plech?

Pokud se nepoužíje eloxování s následným uzavřením pórů (pasivace), nemá tento povrch dlouhodobou životnost. Škoda práce.. Jinak lze leštit v podstatě libovolnou lešticí pastou (s abrazivní složkou), třeba polishem na auto.

Web

Re: Jak vyleštit zašlý hliníkový plech?

Solvina, a rovnoměrné tahy.

Re: Jak vyleštit zašlý hliníkový plech?

Záleží jaký chceš povrch.
Jestli to chceš lesklé jako chrom tak to je práce na soustruh s velkým kotoučem a správnou brusnou pastu. Před 15-ti lety jsem takhle vyleštil panel na zesík a dodnes je jako zrcadlo. Vrtačka s malým kotoučem je bohužel k ničemu, to musím potvrdit , neuděláš rovnoměrný povrch.
Pokud chceš bílý povrch tak nejlépe planetová bruska (s krouživým pohybem, klasická vybračka dělá fleky) a jemný smirek, nebo chemie. Když použiješ správný roztok tak budeš mile překvapen.

Re: Jak vyleštit zašlý hliníkový plech?

Každej máte kousek pravdy, zásadní problém je dobře pojmenovat co leštíte, jaký je složení základního materiálu, čímž je daná jeho tvrdost. Čím tvrdší , tím lépe jde leštit do zrcadla, pokud je to bláto , tedy skoro čistý hliník, tak pojmenované experimenty snad , rozhodně  něco nemastého, solvina se mi jeví jako nestejně velké kousky abraziva, Neoxid se dělá je mastnej , já zkoušel RUTO, tekutá suspenze na umývání rukou, CIF na nádobí aplikované houbičkou na nádobí, samozrejmě pod vodou . Leštění na soustruhu , něco rotační, se nesmí zahřát, jinak je výsledek v pr...
No a chemie, někde jsem slyšel kyselina citronová ale nemám zkušenost.
Ale pokud by jste chtěli černý hliník, tak koupit hydroxid sodný, ponořit do studené vody, podotýkám studené, zasypat troškou hydroxidu za ohřát na kamnech , opatrně , začně to utíkat z nádoby, je to černé , matné , ale moc to nedrží. Chce to šetrné zacházení. Vyzkoušel bych to ale předem na vzorku materiálu