Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

zdravím všechny jsem tu new a potřeboval bych radu od vás od profíků. rozhodl jsem se tento box osadit celestion bl -15 viz odkaz http://professional.celestion.com/bass/ … -300X8.pdf pokud to teda pujde rozměry bedny jsou výška 780 x šíře 720 x hloubka 335 mm  nevím vůbec nic o ladění basreflexu a jestly tydle dvě 15 můžou být spolu v tedle bedně těchto rozměrů  pokud teda bude dostatečný objem tendle rozměr potřebuju skrz hlavu lampovou která má stejnou šřku ale pokud by objem nestačil musela by se udělat new bedna jen se stejnou šířkou  hloubka a delka by mohla byt už libovolná chci vás poprosit jestly by se někdo na to nepodíval zadarmo to samo nechci icq 486 005 491  raději se poradím než to spachat a pak nemít úspěch a nebo bych to dovezl  k někomu kdo to zvládne dík za rady

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

Nedávej dvě patnáctky do jednoho boxu, bude z toho dunidlo, či přinejmenším moc vintage zvuk. Mobilnější je řešení každé 15“ repro do samostatného boxu a stačí objem okolo 100 litrů s BR. Pak budeš brát podle pódiové situace jeden, nebo oba boxy. A ještě mnohem lepší řešení je mít jeden box s 15“ a druhý s 2x10“. Dosáhneš univerzálnějšího zvuku – spodky zajistí 15“ a průrazný Drive středobas 2x10“ smile

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

Tak to je výborné, když ti nezáleží na váze, tak to proveď třeba takto:

http://s4.postimg.cc/lywtcde7t/84_svm02zm.jpg http://s4.postimg.cc/iohn3z321/84_svmbass_18_210_b.jpg

Tady to mám s EVM-18B a 2x Gamma 10 přes bipolárně zapojené kondenzátory.
http://s4.postimg.cc/iqsbzbry1/84_schema_zapojeni.jpg

Princip bude stejný i pro 15“ reproduktor – hermeticky oddělit desítky!
Do tvé bedny ta kombinace taky vleze, mně se akorát nelíbí malá hloubka tvé bedny.
Ať nemusím znovu vypisovat, podívej se na postup zde:
http://baskytara.com/wiki/Box_SVM_18%2B2x10

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

Dobře tedy, dva BL 15-300X;
Ozvučnice 30mm MDF, hodně bude záležet na tuhosti, reproduktory šikmo nad sebou. Mezi reproduktory vložit desku, která bude spojovat ozvučnici se zadní stěnou. Zajistí tuhost boxu a zabrání vibracím vlivem stojatého vlnění. Bednu vytřít pouze gumoasfaltem, žádné tlumení jak u hifistů. Přišel bys o důležité harmonické v okolí 2 – 2,5 kHz.
Zkusmo jsem prohnal přes WinISD, kteroužto simulaci musíme brát vždy určitou rezervou, co se může týkat skutečnosti.
Ku podivu ve 158 litrech charakteristika nevykazuje nějak velký hrb!
Na 100 Hz je účinnost 100dB, na 50 Hz něco přes 92 dB, což nemusí být s celkovým soundem špatné. Basa bude čitelná.
Do basreflexu použij dva nátrubky fí=100mm, délka 80mm.

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

jo a jeste kdyz to rozdelim tou přepazkou na pul tak tech 188l podelim dvema coz je nejakych 94l no snad to bude stacit ten objem pro jeden basak

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

pokud teda dobre pocitam    siřka 720mm    vyska 780mm    hloubka 335mm  =188  rikam sem absolutni laik normalne bych to ani nedelal ale na new marshall nemam

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

Deska , nebo hranol, propojující ozvučnici a zadní stěnu je cca 15 až 20cm, tloušťka materiálu 2cm. V žádném případě se nejedná o oddělení obou reproduktorů. To by muselo být jen v případě 15 + 2x10.

Uvádíš 188 litrů, doufám že měříš vnitřní rozměry, nikoliv vnější ?! Objem je prostě vnitřek smile

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

jasny objem je vnitrek.  Jinak ty dva basreflexy o 100mm a delkou 80mm plati  na tech 188l ? a jeste jedna otazka ty bassreflexy si muzu umistit  zase do krize nebo mam dat je pod sebe? % :  rozmisteni podle  procent nebo dvoutecky?

(upravil Betaron 20. 12. 2009 9:33)

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

2x BL15-300X v objemu 188 litrů vychází samozřejmě lépe. Na 50 Hz se účinnost posouvá o krapet výše – téměř 94dB.
Basreflex je laděný na 45 Hz a lépe se jeví použití tří nátrubků fí=100mm, o délce 110mm. Umístit vedle sebe dole k jednomu rohu, rovnoběžně s podlahou, jak to dovolí reproduktor. Do příčného rohu nahoře si časem umístíš výškový reproduktor.

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

dik si zlaty clovek moc si me pomohl uz sem byl s toho zoufaly tu predni desku nemam udelat radej s preklizky nejake 13vrstve  sila 20 skz vibrace?

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

..to je jedno, použij na ozvučnici třeba překližku. Pod sílu 20mm, ale určitě nechoď.
Vibracím zabráníš právě tím stažením přední a zadní stěny přes propojku..

..a už dělej, ať je vidět nějaký výsledek smile

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

zdravim tak sem to spachal akorat sem udelal tu predni desku s mdf 22  do stredu sem dal tu vyztuhu ktera je spojena ze zadnim a prednim vikem hraje to docela dobre ale nekde je problem jak to vyhulim chytne to vibrace na protilehlem rohu a cele se to zahuhla dela to asi tak na 70w s lamp hlavy co do toho pustim. mam tam dat jeste jednu vyztuhu do toho rohu? a nebo zacpat jeden basreflex dole a udelat jeden na vrchu %?

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

Zajímalo by mne, jak jsi to stažení ozvučnice a zadního čela provedl? Např. u dvou boxů jsem stahoval přes provrtaný hranol osmičkou svorníkem. Dej sem i nějaké fotky s detaily.
V jakém stavu je ta tvoje bedna? Musí mít bytelné spojení všech stěn, žádné rozklížení. Staré Peavey boxy 2x15“ hrávají bez problému do dneška výborně.

(upravil Lukáš33 26. 12. 2009 22:50)

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

Betaron:Máš pravdu,chce to 15+aspoň 2x10 a nejlépe ve výši uší:)Samotněj 15 hraje dole dost,jenže nahoře bída a když jsem se to snažil vylepšit na eq. ,tak tam byla velká směravost a nemohl jsem se moc pohybovat.Dal jsem navrch ještě 2x10 a pohoda.

radarESP:A kde převážně hraješ venku nebo v sále.Já jen že jsem měl Fane axiom 15"300w a málem mě to rozervalo.A ty chceš 2x15?

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

Milane, že dodneska hrají 2x15" Peavey  je spíše už smutné, než by se nad tím dalo jásat. Lukáši mastavení eq je pro většinu basáků problém. Já je mám zaznamenané, jak je používají špičkový hráči v čr třeba na Hartke 300. Já bych se držel koncepce 15" a štěrbinového br.Nepředpokládám, že by jsi v nejbližších dvaceti letech dosáhl na Billyho Sheehena a tím potřebu různých typů beden.

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

pro berouse :  kukal jsem na tu bednu nikde znamky rozklizeni vsechny spoje v pohode tam vybruje ta predni deska  asi je ta mdf 22 slaba jeste udelam ze silnejsi treba 30 jestly sezenu vibruje to v tom rohu ktery je prazdny nemam jeste treba ty rohy nejak vylepit skrz ty basove pasti?  fotky pridam pozdej momentalne mam box ve skusebne doma bych to neotestoval to by me vsichni asi vykuchaly kdybych to osolil smile

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

Jé tak to soráč,já si to asi blbě přečetl.Ty bednu už máš a jen ji chceš osadit,tak to jo.A já měl zase opačný aparát.Zesilovač http://www.audioworks.cz/product_detail … ova--300w/ a k tomu velkou bednu.Na tak malej zesik to hrálo perfektně.

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

jj znam nejsou to spatne zesaky ale ja sem na ty lampy jak si jednou zvykly na lampu tak na trandak se ti pak nechce hrat ale tim nerikam ze je trandak spatny treba trace elliot a nebo to gk  to jsou supr kousky ale lampa je je lampa kdo hral potvrdi vi o cem pisu
smile

(upravil Betaron 18. 1. 2010 22:25)

Re: 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

Radare, celolampa je nezbytná pro kytaristy – zkreslení už do vstupu od krabic, včetně přebuzeného konce. My baskytaristé to takto nutně nepotřebujeme. Taky o tom už něco vím za 35 let praxe smile
Zesilovač Marshall JCM 800 Series, model 1992, Super Bass 100W + box, model 1984, 4x12“, 16 Ohm. Tuto sestavu mám občas k dispozici, pokud jdu hostovat zejména s bezpražcovou basou do spřátelené kapely smile
Konkrétní sestava Marshall je stará asi dvacet pět let a určitě má již něco za sebou.

http://s2.postimg.cc/leeh1brg5/84_jb_2.jpg

Zesilovač JCM 800 byl ve výrobním programu firmy v letech 1981 – 1989. Protože se jedná o legendární, osvědčený baskytarový aparát používaný dříve mnohými významnými hráči.
Ovládací prvky – Slope, což je filtr k ořezání spodních kmitočtů, dále dvoje středy – Middle, Sweep a další jsou Bass, Treble potenciometry. Poslední je Volume. Kromě basů které jsou hodně účinné - ale  zvuk jde spíše do dunění, jsou ostatní korekce poměrně málo účinné, kroutil jsem knoflíky jak se jen dalo. Je potřeba mít dobrý nástroj. Celkově z toho leze vintage zvuk. Pravděpodobně bude třeba zesilovač osadit novými flaškami, především koncovými (nejsou tam EL34) asi 6550 a znovu seřídit pracovní body. Prostě je to jakoby hluché, ikdyž výkon z aparátu leze. Schéma najdeš na stránkách drtube.
Nicméně sestava JCM800 + bassbox 1984 je stále zajímavá rocková sestava smile, zejména pro nostalgiky. Ovšem koncepce baskytarových zesilovačů vyšší třídy se dnes ubírá jiným směrem – dva vstupy, jeden elektronkový, korekce, druhý s fety a koncový zesilovač s tranzistory cca 300 až 1200W yikes Zvukové možnosti jsou hodně variabilní smile

Radare, měl ses držet koncepce boxu 4x12“. V bedně na fotce jsou univerzály Celestion G12-H. Bedna je bez BR.

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 2x15 do baskytarového boxu marshall vbc 412

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£