Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

Nevedeli by ste mi niekto poradiť ako niečo také spraviť? potrebujem zlučíť telefón - klasika dvojlinka a satelitný signál aj s jednosmerným napätím do jedného koaxiálu. Napadlo ma satelit napojiť napriamo a telefón pripojiť cez oddeľovací kondenzátor na vstupe a na výstupe kde sa pripojí účastník dať dolnú priepusť naladenú na 10KHz. Mohlo by to fungovať?
Prakticky mi ide o to že sa mi nešťastím v trubke pri ťahaní drôty zasekli a mám len jeden koaxiál kde musím napojiť telefón aj satelit sad iná možnosť nieje,tak snáď sa to dá zlúčiť?

Re: Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

Já Ti sice neporadím, jak to vyřešit, ale víš jaké jsou napěťové úrovně na běžné analogové tel. lince?
1) Zavěšeno - 50 - 80V DC
2) Vyzvánění - cca 50V 60Hz
3) Hovor - 3-5V "modulovaný DC"
Já osobně bych neslučoval...

Re: Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

Slučovat ani nesmíš, je to neoprávněný zásah do JTS, navíc satelitní kabel máš uzemněn, zatímco telefonní dráty přizemnit nemůžeš.

Teoreticky by se to dalo pořešit koncovým zařízením, které by bylo schopno galvanicky oddělit JTS, předat hovorový signál a nějakým způsobem předat volbu a další. To bude ovšem tak komplikované řešení, že proti tomu rozbít kus zdi je legrace.

Web

Re: Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

jo chlapi tak to ste ma moc nepotešili sad ešte by bola taká možnosť že cez trubku mi vlastne idú dva koaxi a potrebujem cez to dostať signál z dvoch satelitov a telefónu, nedajú sa zlúčiť dva satelity na jeden koax a telefón pustiť cez druhý koaxiál?

Re: Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

Predpokladam, ze vis, co delas a proc to chces udelat, ale je to opravdu nutne tahat telefon (ADSL? Hlas?) az do cile? Nebylo by resenim treba wifi, nebo jiny bezdratovy geret?

Re: Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

Michal,bohužiaľ toto je jediné riešenie. Už nad tým s kamarátom premýšľame hodnú chvíľu. Všetko musí byť spojené káblami ktoré sa ale v trubke zasekli a máme len dva, tretí ak sme ťahali sa pero zaseklo pred koncom trubky a už sa nedajú ani vytiahnuť von, skúšali sme tam už aj naliať olej ale nič. O 50 rokov prídem asi tú stenu rozbúrať a pozriem sa do tej trubky čo je tam za píčovinu big_smile

(upravil Sendy 23. 11. 2009 16:53)

Re: Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

Olej je nesmysl, měli jste koupit půl kilo mletého mastku (talek) a fouknout ho do trubky.

Jsou možnosti - buď ten jeden koax obětuješ na telefon, nebo koncové zařízení s izolovaným obvodem, nebo ještě jedna možnost - bezdrátový telefon, a kdyby bylo nejhůř, dá se satelitní koax navázat s výhybkou na anténní obvod základny telefonu... ale nic jsem neřekl smile

Pokud máš telefon a satelit tažený ve společné trubce, tak máš asi problém, myslím že to normy nedovolují.

Web

Re: Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

"To je antispetický klouzek, to nechte..." smile

V nouzi může posloužit i mýdlo. Ale ten olej je zvláštní nápad...

Co takhle jeden ten koax na jedne strane přerušit, na ten konec co mizí ve trubce přiletovat Cat(telefonní) a NOVÝ koax a tahat na druhé straně? Tím se z tlačení kdovíkam (péro) stane táhnutí správným směrem. smile Použít jeden ten koax jako péro.

Možná tam je trpaslík, který hlídá normy a nedovolí ten telefonní kabel protáhnout... smile

Re: Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

na koniec  koaxialu priviaz snuru..samozrejme pevnu, koaxial vytiahni a v trubke ti ostane len snura. na tu snuru priviaz co potrebujes a tahaj spat. "talek" pomoze. konce samozrejme oblep nejakou paskou.. proste aby to klzalo.

Re: Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

a co takto satelitny videotelefon smile budes mat telefon aj obraz v jednom big_smile

Web

Re: Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

nápady zaujímavé ale som zvedavý kto to vytiahne smile ťahali sme tie koaxy takou silou že jeden to neprežil ale chvalabohu trčí z neho 20cm tak sa dá naspojkovať. Pero sa nedá ťahať,proste tam tie káble tak ostanú už navždy,treba to akurát zapojiť tak aby to šlo.Ťahať ich už nebudem,lebo náhodou sa odtrhnú ešte aj ďalšie a sme v prdeli totálne big_smile existuje nejaká "múdra krabička" čo vie zlúčiť tie dva satelity na jeden koax? a Potom ich zas rozdeliť pre dva príjmače?

Re: Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

Kamoš občas tahá kabely a dobrým pomocníkem je prý lubrikační gel. Největší sranda je prý, když ho kupujou dva chlapi v montérkách a chtěj větší balení....ty vykulený voči těch pokladní uui ...

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Zlúčenie telefónneho signálu zo satelitným

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£