Téma: Upravenie EM151

Dobry den chcem sa spytat ci by sa v EM151 dala pouzit bez uprav vyhybky Kappa namiesto Delty.Na sub by neskor isli 18" repro.

Re: Upravenie EM151

asi tazko..porovnaj si ladenie vyhybiek..ked uz si dal peniaze do reprakov, tak sa oplati dat aj 30 eur za vyhybky..niektore suciastky mozno pouzijes aj z deltovej vyhybky..

Re: Upravenie EM151

Použít by šla , ale vzhledem k rozdílné citlivosti reproduktorů ,bys musel dolaďovat na mixu. Proč to nenecháš s Deltou , když budeš mít sub ?

Re: Upravenie EM151

Mám podobný dotaz. Kappy budu mít už o víkendu doma protože se naskytla výhodná příležitost. Chci je použít do EM151 nemá někdo schéma výhybky pro tenhle reprák? Nebo by byl někdo ochotný to nasimulovat? Po Kappách jsem skočil protože se ty bedny budou určo dlouho provozovat bez subu.

Re: Upravenie EM151

Vždyť  to mají odladěno na prodance. V záložce měření/sestavy s 15".  S D220Ti to ale odladěné není a ani nebude. Kappa už snese mnohem mocnější krmení, než delta a taky je třeba jinam směřovat děličku. D220Ti je sice za tu cenu parádní driver, při plném vybuzení kappy by vedle ní asi dlouho nevydržel. Ber to co je odladěno a nepátrej.

Re: Upravenie EM151

Našel jsem to na prodance s tím jiným driverem. Já ale ten příkon nevyužiju,protože ještě nemám adekvátní zesilovač na udávaných 600W a ani asi mít nebudu. Chci to s klasickým D220ti.

Re: Upravenie EM151

Pokud si to nejsi schopný odladit sám, tak tomu moc nadějí nedávám. Lidem se asi nebude chtít ladit sestava, která nemá možnou plnou využitelnost obou použitých měničů.

Re: Upravenie EM151

Koukal jsem na měření em151 s deltou + d220ti a kappa s tím druhým driverem a schéma spodku je u obou stejné, jsou tam odlišnosti jen v hodnotách součástek a to 0,2mH 2M u kondíku a 1R. Má to nějaký význam? v LPSCadu jsem ještě nedělal no...

Re: Upravenie EM151

A je to kappa LF nebo dokonce Kappa LF Pro?
Jinak tyhle LF verze maji mensi citlivost, takze d220ti je k nim jeste celkem vykonove dostatecna, toho bych se nebal.

Re: Upravenie EM151

Je to Kappa LF

Re: Upravenie EM151

Pořád je to patnáctka s nepříliš výkonným jednopalcem, v základu to byla a je lowcost bedna pro začátečníky a myslím, že nemá cenu z toho dělat něco, co to nebude umět. Ty drivery jsou výkonově tak akorát adekvátní k těm Deltám, ke Kappě by to chtělo driver 1,4" a to už je pak ale úplně jiná bedna.

Web

Re: Upravenie EM151

Ne ja musim oponovat - plechova kappaLF s 76mm civkou neni zadnej zazrak a i Hubert to ma odladeno s 1" RCF s 44mm civkou, d220ti ma 50mm civku a je to jeden z nejvykonnejsich 1" driveru. Vykonove bych o to strach nemel.

Chtelo by to udrzovat nejaky rozumny nazor, neni to tak dlouho, co jsem se tu dohadoval s Petrem V. o tom, ze 1" driver k 15" neodymu s parametry 101dB/800W a 100mm civkou nebude to prave...

(upravil Bystrouš 27. 10. 2009 21:11)

Re: Upravenie EM151

Já nebudu ani jeden z nich honit na kraji možností. Proto mi vystačí selenium. Raději bych sehnal někoho, kdo by byl ochotný to odladit(nebo už to má). Vycházím ztoho že kappu už mám a ten dražší driver nechci. I ta horna je pěkně škaredá proti HM25-25 (jo i na to hledim

Edit: Tak jsem výhybku našel v DANu, prodávaj tam tuhle sestavu jako stavebnici. smile

Re: Upravenie EM151

Tak jsem výhybku našel v DANu, prodávaj tam tuhle sestavu jako stavebnici. smile Snad bude vyhovující.

(upravil stanley4a 15. 11. 2009 20:14)

Re: Upravenie EM151

ta kapa by potrebovala delit troska nizsie ako delta, v tom je cely hacik, a tam uz koncia hranice D220ti, v hladine hluku ktory poskytuje D220ti asi problem nie je..ved pri tom vyskaci idu bubienky popraskat..este som nevidel akciu kde by sa ludia stazovali, ze maju malo vysok..dan acoustic ma odladenu aj kapu 15LF a D220Ti..ako plno pasmo ich kludne pustaju aj na zosiky GX5, alebo behrnger EP2500 na plne gule a hra to..

Re: Upravenie EM151

Jo výhybku budu brát z DANu. Zbytek zatím v nedohlednu:(