Téma: Mutant Aktiv s Pasivem?

Rozhodl jsem se k přestavbě svého reproduktorového systému,a ke stávajícímu třípásmu přidal ještě jedno.Potíž je v tom,že mám "zrobenů" aktivní vyhybku se třemy pásmy a teď přemýšlím co s tím.Esli navrhnout a realizovat čtyř pásmo(drahé),nebo vklínit k tomu aktivu jeden pasiv,třeba na horní propust napojit středobas a výšku a k té výšce přidat pasiv.Poprosím o nějaké nápady jak toto řešit,díky.

Re: Mutant Aktiv s Pasivem?

Pokud máš nejnižší basy, tak jak je to typické, nejméně citlivé, respektive podobně citlivé jako zbytek, ale jsou zatíženy bafflestepem, hoď na basy dva koncáky do můstku (pakliže to unesou) a zbytek realizuj pasivně na zbylé zesilovače. Akorát si "nenakroutíš" zvuk, aby se ti líbil a musí to někdo změřit+odladit. To by správně měl udělat někdo i u té plně aktivní, ale známe...

Web

Re: Mutant Aktiv s Pasivem?

Vyhodit "moje dítě" aktiv?Se mi moc nechce.A znamená to invertor pro konce.A vééélký cívky do subbasů.Ale je to taky řešení.
Spíš to viděl jak jsem to psal.Hodit horní propust výše a pak stačí pro výšku něco jednoduchého.

Re: Mutant Aktiv s Pasivem?

Není třeba zasahovat stávající 3-pásmo. Stačí k tomu vhodně napojit subbas aktivní dolní propustí z basového pásma aktivní výhybky.

Re: Mutant Aktiv s Pasivem?

MethMan-nerozumím,mám tři pásma,ne čtyři.Sobwoferový výstup tam není.Jedno pásmo bude hrát do 100Hz,druhé do 700Hz,třetí do cca 3000.Takže potřebuju dvě pásmové,dolní a horní.Jaké máš na mysli vhodné zapojení?

Re: Mutant Aktiv s Pasivem?

Nějak jsem přehlédl, že to je teprve ve vývinu.
Vhodné jsem myslel takové, které se dá nastavit podle konkrétního umístění.

Re: Mutant Aktiv s Pasivem?

Vždyť píšu, že aktiv použíješ na oddělení subbasů a zbytku, tzn žádný velký cívky ani koďany nepotřebuješ. Máš přece šest koncáků, čtyři použiješ na subbasy, dva na zbytek, děleno aktivně, zbytek pasivně. Invertor snad není problém.

Web

(upravil Anti 6. 11. 2009 16:39)

Re: Mutant Aktiv s Pasivem?

Nějak mi to nesedí.Na spodek použiju spodní propust,ale zbytek bych teda musel vytáhnout z odbočky na pásmovou propust abych to neořezal.Je to takové "nekošer" použít jen třetinu aktivu.To je jednodušší to vyhodit a zrobit jednoduché dvoupásmo.Jenže když se do toho pustím,rovnou můžu udělat čtyř pásmo.

Re: Mutant Aktiv s Pasivem?

Tak jestli ti jde o tohle, tak subbas a bas aktivně; středovejška a vejška pasivně.

Web

Re: Mutant Aktiv s Pasivem?

Máš aktívne trojpásmo a chceš pásma štyri? Načo? Keď to funguje, tak to nerieš.

Re: Mutant Aktiv s Pasivem?

Dojde ke změně konfigurace,teď je tam 5" a 10",pak tam bude 5",6,5" a 12".