Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Chlazení a blízkost trafa u SPV 250

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Chlazení a blízkost trafa u SPV 250

1/ Budu kupovat krabici z Modushopu pro 2x SPV250. Zvažuji velikost 2U, kde jsou chladiče o velikosti 80x300 mm. Vím, že pro trvalý výkon je to málo, ale pro domácí poslech by to snad postačovalo. Proto bych uvítal zkušenosti těch, kteří máte doma SPV s podobným chladičem - jde mi o jeho teplotu. Nebo mám pro jistotu vybavit chladič snímačem teploty?
2/ Pokud koupím krabici z Modushopu a použiji Aldaxí trafo ATr3B, bude vzdálenost mezi DPS zesilovačů a trafem pouze 4 mm. Je toto trafo natolik odstíněné, že to nebude problém?
Díky.

Re: Chlazení a blízkost trafa u SPV 250

Pepo, podívej se na můj Hifi zesilovač se dvěma SPV-250P na stránkách Aldaxu:
http://www.aldax.cz/index.php?tab=4& … svrcina250
Pokud to vše budeš chtít umístit do normalizované šířky 435mm, bude asi problém, neuvádíš hloubku žeber, ale u modušopu krabic bývá chladič obvykle 40mm i se zakladnou. Po stránce teplotní - chladič 80 x 300mm bude pro domácí poslech zcela určitě vyhovující.
Když jsem stavěl tuto konstrukci, měl jsem už k dispozici už chladiče Fischer SK-501. Musel jsem však použít jiné, s nižší výškou žeber.
Toroid Atr3B je dobře odstíněný, tam bys neměl mít problém, ikdyž bude v těsné blízkosti modulů.

Re: Chlazení a blízkost trafa u SPV 250

V krabicích je prostor 360 mm. Stavebnice SPV 250 mám doma,  je potřeba vyrobit jiný úhelník. Tím se zmenší šířka modulu ze 110 na 100 mm.

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Chlazení a blízkost trafa u SPV 250

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£