Re: symasym enhanced

Ok, nechám to zatím tak, při těch 500mA byl ten chladič 3U/300mm horký po dvou hodinách jako prase, takže si taky myslím, že to opravdu neuchladí. Těch 250mA mi přijde akorát, ale uvidím pak podle konečných traf. Jinak se dneska chystám na provizorní poslech, takže pak sdělím své dojmy - na osciloskopu ty průběhy vypadaly jak když střelí wink. Ještě k tomu opravdu mírnému brumu, myslíš, že to má cenu nějak řešit nějakým blokováním toho můstku, nebo může to mít nasvědomí ten toroid?

Re: symasym enhanced

nevím čéče , myslím, že blokování hlavně zabraňuje pronikání vyšších frekvencí. tohle bude spíš drátovačkou...

Re: symasym enhanced

No já nevim, ale mě se podařilo u několika stavěných zařízení zbavit se brumu bloknutím ještě AC napětí svitkem 33n.

Re: symasym enhanced

No takže nakonec jsem dal toroid dál od konce, z drátů udělal pěkné "vánočky" a už to je podle mých představ, je po brumu. Je to zatím rozložené po celém stole, takže se nebylo ani čemu divit. Zatím moc děkuji, mám z toho konce teď druhé Vánoce smile.

(upravil pistole 12. 7. 2009 13:29)

Re: symasym enhanced

zkusit to může... rozhodně to nic nezkazí a může i pomoct na průniku vf bordelu.
a hlavně dát bacha až se to bude usazovat v krabici! vše znovu vyzkoušet a ověřit , než to připojíš na bedny...

(upravil rotr 23. 9. 2009 13:18)

Re: symasym enhanced

Pouze pro upresneni - se softstartem od PD vcetne  2 trafo 2x31V, 200VA se na 8 ohm dostanu nekam okolo 80 W ? S TOSHIBAma .Diky

Web

Re: symasym enhanced

asi nějak tak možná spíš 90 W/8

Re: symasym enhanced

Uz jsem to sice nakousknul v jinem vlaknu, ale na Tomase - je predzesilovac s PGA23xx adekvatni tomuhle konci ? Diky

Web

Re: symasym enhanced

Spiš by to chtělo Dispre2 ap....

Web

Re: symasym enhanced

rotr
Je to adekvátne?Posúď sám..
http://www.bvaudio.sk/PGA/PGA.htm

Re: symasym enhanced

BV diky za reprezentativni mereni, technicky to PGAcko nema chybu, zalezi je na tom, jak to pohani zlato-usci.
Nevim, co ty lidi porad blbnou s nejakym Dispre2 ?, ale sam vidis co dokaze reklama a vymyvani mozku smile

Re: symasym enhanced

Jestli se můžu zeptat, co je to za soft a na jaké zvukovce je to měřené?

(upravil BV 16. 10. 2009 15:24)

Re: symasym enhanced

Je to starší Spectra Lab a zvukovka je Lynx L22 (sú to staršie merania,rušenie pod 1kHZ bola závada zvukovky-zvod keramiky, nové meranie je "dole" čisté), ale podobné merania sa dajú realizovať aj s voľným programom ARTA(  napr. http://www.bvaudio.sk/PIC/P1THD.png ) ,rovnako niektorá novšia "slušná" zvukovka bude stačiť.Výsledky budú obdobné. Ide o to, že PGA je lepší ako drtivá väčšina koncov, ktoré má "nakrmiť".

(upravil rotr 19. 10. 2009 10:31)

Re: symasym enhanced

BV : diky
Danhard :Dispre není jen o reklamě a vymývání mozku - je to prostě jedinej projekt, tady i na slovanetu. Ja treba nikde neviděl předzesilovač od pana Dudka

Web

Re: symasym enhanced

Zkusím se zeptat i zdejších odborníků na otázku ohledně napájení původní verze 5.3:

Zeptám se hlav pomazaných,jak vysoko můžu tedy jít s napájením při výhradně osmiohmové zátěži??

Konce mám 2SA1943/2SC5200,budiče 2SA1837/2SC4793,deska je Bitnerova verze 5.3,zbytek osazení dle originál rozpisky.

Je tam v souvislosti s napájením nějaký problém s osazením,kromě těch MPSAček v diferáku? Ty bych třeba nahradil 2SC2547.

Díky všem za rady.

Re: symasym enhanced

Toshiby jsou asi už od 50V nebezpečné samy sobě, ostatně je to vidět i na SOA. Použij radši MJL1302A/3281A. Chápu, že Toshiby jsou laciné, ale jako v každém případě je to něco za něco. Rozhodně bych s Toshibami nešel přes 2x60V, což je při 8R nějakých 130-140W.

Web

Re: symasym enhanced

Leoši,nad +-50 bych moc nešel,šlo mě o to abych se dostal tak na 100 do osmi.....

Re: symasym enhanced

Nikdo jiný nic??

Re: symasym enhanced

rotr:
PGA = zlatoušec první velký říká horší jak alps,ale k symasymu pokud napětí na vstupu nejde nikdy nad 1V asi dostatečný smile zvuk trošku jak sencor DVD z Tesca za 700,- (to není moje hodnocení ale vystihuje to naprosto přesně). Velká Omluva BVA, ale narozdíl od koncáku kterej je výbornej bohužel je za mne subjektivně a asi i objektivně pokud není nějaká revidovaná verze P1SE tragedie.

DJ RIX:
Pokud ti nebude vadit že to bude hrát o fous hůř dej tam MJL... toshiba verze je zvukově lepší ale nedovolí tolik naložit (lineárnější beta,vyšší Ft,nižší kapacity,menší čip=horší SOAR) ... Bittner i PMA verze je dobrá tak max do výkonu 2x40W/8 doplněná ochranama.

Není co dodávat...

Re: symasym enhanced

dawsoo: OK,díky. MJL mám tady taky (byť tedy z GESu). Takže bez rozsáhlejších úprav se z tohoto konkrétního layoutu a zapojení nedá víc než 40 do osmi dostat....?? IMHO si ale myslím že pokud mám provozovat symouše do 40 při osmi,tak můžou bejt i ty toshiby. Nebo jak jsi to myslel??