(upravil Deko 14. 8. 2009 13:51)

Téma: Stavebnice EZK

Ahojte, zakoupil jsem si stavebnici od EZK, jedná se o NF 2x150W/4R, jede to zatím v pohodě, ale na webu aldax jsem se dočetl že použité tranzistory MJ4032 a MJ4035 byly zkonstruovány na provoz ve spínacím režimu a jako takové jsou velmi nevhodné a často odcházejí. Tak přemýšlím nad nějakou alternativou čím bych je nahradil ale narážím na neznalost v oboru s kvalitními součástkami. Jsem amatér začátečník, sloit něco podle návodu nabo výroba DPS je pro mě maličkost ale zbytek teprve objevuju. Na tomto webu jsem se dočetl alternativu a to v podobě nahrazení výš uvedených MJ4035/MJ4032  typem MJ 11015G/MJ 11016G nebo MJ 11032/ MJ 11033.  Poraďte prosím protože jsem v pasti. Jinak asi by bylo nejlepší koupit něco od aldaxu ale zrovna jaksi nemám 2 tisíce nazbyt.

Re: Stavebnice EZK

O jaký zesík jde, máš schéma? Možná by tam toho šlo vylepšit víc...

Web

(upravil e-man 14. 8. 2009 15:20)

Re: Stavebnice EZK

Vypadá to na mrdku KSD 8252 . Proč se radíš až po koupi ? Hlavní chyba tam je integrovaný budič 7250 .
Ty Darlingtony jakž takž , sice nemají specifikovaný Ft max , ale další prasárnou je uvádět  výst. výkon stejný ,
jako max. výkon. ztráta koncáků . Doporučuji provozovat se sníženým napájecím napětím do 8- mi   bezpodmínečně použít dobrou komplexní ochranu a při produkci  se tiše modlit , aby se to nedostalo do limitace . Darlingtony jdou pochopitelně také" složit " z jednotlivých trandů . Je možné také laborovat se snímacími
emitorovými odpory , předpokládá to ale měřáky a určité vědomosti .
Ode mne vše .

(upravil Deko 14. 8. 2009 15:45)

Re: Stavebnice EZK

To: e-man, protože to jsem ještě nenašel kouzlo tohoto webu. Máš pravdu je to KSD 8252.

http://uloz.to/2289928/imgksd8252.png (sry nevím jak se nahrávají obrázky na servery, nikdy jsem to nepotřeboval)


No takže plán asi následující. Budu to asi používat jen na nějaké přizvučení doma nebo v dílně, a koupím stavebnici od aldaxu a udělám úplně od základnu nový zesík.

Re: Stavebnice EZK

Obrázek můžeš nahrát přímo sem na fórum ("nahrát obrázek" na horní liště).

Na domácí použití to snad bude v pohodě.

Web

(upravil Deko 14. 8. 2009 15:51)

Re: Stavebnice EZK

Vyhazuje mi to nějakou chybu při nahrávání obrázku, takže si to holt budete muset stáhnout z ulozto.

Re: Stavebnice EZK

Pardon za OT, ale co se stane s tím TDA po limitaci, mám doma taky jeden kousek tohohle "šrotu" jen s MJ11015/016 už asi 4 roky, a zajímalo by mě to. A ještě bych se chtěl zeptat jestli by se to dalo použít na "domácí PA" do 8-mi ohmů. Už jsem s ním párkrát na takovouhle akci vyrazil a poslední dobou se trandy i bez připojené zátěže dost hřejou na cca 60-70°C s chladičem, který jim dříve stačil i k uchlazení normálního hudebního výkonu. Nejspíš už bych ho měl asi vyhodit že? :-)

Web

Re: Stavebnice EZK

V zesilovači jsou teď vestavěné aktivní výhybky na subwoofer a budil jsem tím naposled i 2x Eminence kappalite 3015 z nouze, avšak radši ne na plný výkon... Našel jsem doma DPS na Leach 4.5, tak po brigádě objednám sady z Aldaxu + něco pomalejšího (MJL, nebo MJW) a tenhle šrot zahodim.

Web

Re: Stavebnice EZK

2Deko - mohl by jsi se víc rozepsat k čemu to má sloužit - nadoma nebo jako ohlušovač ?  Na zvučení určo vyšší
vatáž. Jaké reproně? Určitě nevynechat ochrany - cena tranzistorů je zlomkem ceny reproduktorů a to se vyplatí !

Re: Stavebnice EZK

To jistě, mně zajímá k čemu a s čím to má makat abychom mu poradili vhodnější řešení .

Re: Stavebnice EZK

Chce to hodně silný žaludek , pakovat se na klonech 7250 . Silně to připomíná žlutou filozofii prodat za každou
cenu . Je to pohrdání zákazníkem a slušností jako takovou . Naštěstí se tito bezpáteřní prodejci a  překupníci
historicky znemožní sami . Nanešťěstí s průvodními jevy viz výše .

Re: Stavebnice EZK

No původně jsem to chtěl na ozvučení dílny. Taky jsem chtěl něco na takové někdy akcičky, teďka když vím že jsem se drbal zbytečně mě to lehce sere protože jsem do toho investoval asi 1500 kč zbytečně, za to mohl být už jeden zdroj od aldaxu, ale chybamise člověk učí a tuto už doufám víckrát neudělám. Začínám odznova zesilovačem, ale když už mám do něho nalít řekněme řekněme dost peněz (pokud to počítám správně tak bez korekčního předezsilovače to vychází asi na 5400,- - 2x SPV250 + zdroj 500VA) tak z toho udělám nějaký umělecký kousek smile, jinak by mě zajímalo (moc sem to nepochopil) co znamenají u těch stavebnic P a P+, je nam připsaný zdroj mají na mysli filtrační kondy a diodový můstek nebo co?

Nemáte nějaký dobrý tip pro korekční předzesilovač? Já jsem v GES koupil k tomu KSD  toto: http://www.ges.cz/?page=index&of=1& … S07800006.

Parametry nejsou něják slavné nemohu teďka najít ten papír od toho ale signál/šum tam je myslím 85dB, zkreslení 0.06%

Mám následující plán: Jednak si chci udělat takové lepší hifi do obýváku 5.1, a potom si chci udělat takové menší PA, HIFI by mělo vlastní zesák , integrovaný do Subwooferu, ale bylo by v něm vš v podstatě tak jak je to v dnešních sestavách čili bylo by v nich 6 zesilovačů. Pro basák SPV250 zbytek asi zesáky po 50 nebo 100W. Inspiroval sem se projektem Domácí kino 7.1 [Beyma, Eminence] až na to že bych měl jen 5.1.

(upravil Bery 15. 8. 2009 14:22)

Re: Stavebnice EZK

U zesilovače kde je jen P je použita filtrace 2x4G7 u P+ je 2x10G... , když se koukneš do e-shopu, tak je to tam napsaný smile
U SPV250 je u P 2x10G a u P+ 4x10G.

Web

Re: Stavebnice EZK

mě jen zmátl ten zdroj co tam mají napsaný, ty kondíky jsem pochopil. Do té SPV250 se napojuje neusměrněné napětí přímo z trafa nebo se ještě mezi dává graetzův můstek?

(upravil sinclair 15. 8. 2009 15:57)

Re: Stavebnice EZK

K SPV250P se připojuje pouze vstup, výstup a transformátor /symetrické výkonové vinutí+jedno jednoduché pomocné vinutí 22V/.
Graetzův můstek 35A je součástí stavebnice a je umístěn na desce vlevo vedle L-profilu.
Ještě drobnost - u SPV250P znamená jednoduché P filtraci 2x10.000uF, přípona P+ pak znamená zvýšenou filtraci 2x20.000uF.
U slabší SPV100 je tomu s kapacitami jinak, úměrně méně.

Web