Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » problém s SURROUND PROCESOREM, nejde

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: problém s SURROUND PROCESOREM, nejde

Zdravím panove, obracim se na Vas s prosbou o pomoc.. jelikož jsem vůl a vyzkratoval jsem si dva kontakty , procesor nejde.. 

ted k popisu->
jedna se o  procesor sherwood ES 5030R.
Ze zdrojove časti vede do přední části procesoru < deska na který jsou tlačitka ovladani, display a tlacitko spuštění> svazek kabelů..  Procesor byl vypnut, ačkoli zapnut v síti-> ve svazku kabelů jsem omylem spojil kabel s označením 5V a ST < asi standby> , po spojení cvaklo relatko spuštění < pustí 230V do trafa k zesilovači>jako je tomu vždycky při zapnutí přístroje. Pak už procesor nesel našlápnout. Sviti pouze kontrolka standby a chaoticky diody označující režim DSP < rock, hall, theater atd> ..

Mam prave otazku, co se tímto spojením mohlo spálit? na desce je spousta tranzistorů , dva integráče MC14094 a asi 60ti nožičkovej šváb..

Nevíte co mohlo vzít za své? jestli ty integrače, či jestli jsou nachylnější na zkrat tranzistory?
myslím si, že je chyba pouze v teto predni desce..

ja vim, je to otazka typu " nejde mi základní deska v PC, kterej šváb mam vymenit?" , ale trebas mi dá nekdo tip, na co se hlavne zamerit.  Ty integrače jsem si na netu sehnal, horší by byla výmena toho dlouhyho švaba či tranzistorů...

za každej sebemensi postřeh budu vdecnej!   Diky

Re: problém s SURROUND PROCESOREM, nejde

panove, žadne napady? co by se mohlo odpalit driv-> tranzistor či integrac?

Re: problém s SURROUND PROCESOREM, nejde

Mám jeden nápad.
Ještě předtím, než s ním šlehneš do popelnice mi jej pošli. Něco mě napadlo. Nějaký AV receivery Sherwood jsem opravoval a v jednom byla hodně podobná závada, umocněná ještě tím, že to jednou z 30 pokusů šlo zapnout, ale pak už zas nešel vypnout...Cesty elektronů jsou nevyzpytatelný smile

Web

Re: problém s SURROUND PROCESOREM, nejde

sinclaire no to mas presne pravdu!!    asi takto, na aukru jsem jeden tento zesilovač koupil s pro me vyresitelnou zavadou, procesor jsem si da se rict za pul hodky spravil a otestoval-> vse naprosto v poradku. Na aukru se objevil další, uplne stejný typ zesilovače-> koupil jsem ho také , s tím, že podle jednoho funkčního zesilovače prece musim prijit na chybu u druheho-... 

skoncilo to tím, že když jsem promeroval napájení předního panelu u vypnuteho FUNKCNIHO zesilovače, spojil jsem dva osudne kontakty. zesilovac prestal jit..  byl jsme fakt mocne nastvanej, páč mi ted nesel ani jeden.. dneska jsme se do toho zase poštoural a ten dříve funkční jsem zkoušel nahodit tím zpusobem, že jsem opakovaně zastrkaval napajeci kabel do sítě-> povedlo se, najednou se z niceho nic rozsvitil  ä roste jako dřív.. doufam, že funkční zustane..


ted k tomu druhemu, nefunkčnímu..  neustalym zkousením a rozpojovanim zdroje a neustalym zapinanim a vypinanim jsem zjistil to samé jak pises ty-> po nekolikatem zasunutí do site se jakoby na chvilku pustil, pokracoval jsem dal, po dlouhe době začal svitit display a dalo se mačkat s čudlikama ovladaní. Ve finale mi už bezel snad na 100%-> relé pustilo 230 do trafa, zpožděné pripojeni reproduktoru cvaklo-> ačkoli privedeny signal na vstup nebyl v repru slyset.... chvilku jsme laboroval, pak najednou cvalko relatko a zesilovač se vyp----> ted je to ve fazi, že když zesilovač napichnu do zasuvky, klidne se trebas 20krat sam zapne a vypne, pak se trebas chytí a jen jak naskočí display, hned ze zesilovac cely vypne, nebo zesilovac naskočí a pak se vypne po 20 vterinach..
Je to fakt zahada.. 
Jinak, když byl zrouna zapnutý, nasel jsem nějaký živý vstup do zesilovače a overil jeho funkčnost-> zesilovač funguje.

rikam si, bud je to nejaký načatý tranzistor či spaleny nejaký ridici okruh v nejakem integrači či čipu.

Co napadlo tebe sinclaire? trebas by se to obeslo i bez posilani postou, .. 
Jo a do popelnice bych to rozhodne nevyhazoval, zesilovac ma celkem pekný tráfko s dvouma symetrickejma vyvodama a minimalne jeste peknej Al chladič pro hybrida..

Re: problém s SURROUND PROCESOREM, nejde

No kdyby ses chtěl bavit, tak tu mám jeden 5.1 AV receiver Sherwood RD6405. Prodal bych ho.
Je úplně kompletní, nic v něm není shořelé, má diskrétní konce se SanKenama, ale je totálně mrtvej, svítí jen ledka standby a nejde s ním hnout.
http://www.sherwood.se/pictures/sherwood-rd-6405-silver.jpg

Web

Re: problém s SURROUND PROCESOREM, nejde

diky sinclaire za nabidku, ale jedna zahadna mašinka mi už doma leží:) jestli s tim nijak nehnu, jde nazpet na aukro..
Jinak teda netušíš cim by to mohlo byt?  na ty predni desce s displayem je cca 10 tranzistorů , dva integrače a nejakej 65pinovej čip..  ty integrače mužu sehnat, myslis, že to mam zkusit a vymenit je?

jinak teda alespon orientačne za kol by jsi ten receiver nechal?

jeste jedna otazečka, nahodou si nevzpominas když jsi CRASHPCmu tunil autozes rodek 2100 ,co jsi mu tam tunil? ted ho vlastnim ja a crashpc rikal, že jsi mu ho tunil? tak me jen tak zajima co konkretne? < vetrak, zdroj, koncovy tranzistory, filtrace??>diky

Re: problém s SURROUND PROCESOREM, nejde

Ten receiver nechám za 100E. Je v orig krabici i s manuálem a dálkáčem.
Popravdě už nevím, co jsem s tím zesem všechno dělal, prochází mi toho rukama moc...

Web

Re: problém s SURROUND PROCESOREM, nejde

tak asi nene, brat ho nebudu..

jinak co si myslis, ze muze delat tuto zavadu? mam hledat chybu spíš na predni desce , kde je display s tlacitkama atd, nebo myslis, ze muze byt chyba i nekde na hlavním plosnaku kde je i zesilovac?

jnak trebas ti to pomuze-> zesilovac se treba zapnul a ve chvili kdy se seplo relatko zpozdeneho pripojeni repro, tak se zesilovac cely vypnul..

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » problém s SURROUND PROCESOREM, nejde

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£