(upravil ravenman 11. 7. 2009 13:20)

Téma: cim vycistit plochy reprobanaku?

Zdravim odbornici ,chcel by som vas poziadat o mensiu radu. Mam starsi zosilovac Yamaha AX-490 a reprosustavy pripajam klasicky upnutim (priskrutkovanim ) vodica do reprobanaka ,e stycne plochy su myslim hlinikove  maju na sebe silno-sedy povlak,cistotu originalu poznam lebo od vodica su semtam osuchane a vidiet krasne striborne ryhy . Problem je ze nejdu kompletne odkrutkovat aby som ich mohol jemne prebehnu smirkovym papirem , skusal som sprej na kontakty "Coyote" ale ten nic s tym nespravil asi to bolo treba utierat ,ale nezmesti sa mi tam nic , Dakujem za akekolvek rady , samozrejme som uvazoval o kompletnej vymene svoriek ale to az fakt to posledne lebo ta yamaha ma dost precizne  uchytenie pcb.

http://img297.imageshack.us/img297/6321/dsc01605.jpg http://img297.imageshack.us/img297/dsc01605.jpg/1/w1600.png

Re: cim vycistit plochy reprobanaku?

Čím to vyčistit popravdě nevím. Ale smirek to určitě nebude protože to zničíš definitivně tím že obrousíš tu (asi) poniklovanou vrstvu.

Re: cim vycistit plochy reprobanaku?

Buď bych to vyfoukal vzduchem, jestli máš možnost kompresoru (taky záleží co je na těch závitech za svinstvo). Nebo jemně tenkým kartáčkem, který má ocelové štětinky.
Chemické přípravky, bych raději nepoužíval.

Web

Re: cim vycistit plochy reprobanaku?

Celý ten terminál vytiahni von(2 šróby+vnútri vypájkovať/odpojiť káble), na dve hodiny namoč do vody s pracím práškom, prebehni kefou a frkni KONTAKT 60tku. Vyčisti malou kefkou(tvrdý zubný kartáčik), umy ipou a nechaj na slnku a vetre schnúť(najlepšie parapet)..

(upravil ravenman 13. 7. 2009 12:22)

Re: cim vycistit plochy reprobanaku?

diky moc vyskusam to , inac na prepojenie repro pouzivam tzv krizovu 4 ku ,jeden kanal pozostava 4x2.5mm2 zapojenej do kriza ,chcem sa opytat ake by bolo najrozumnejsie vyhotovenie spoja na predlzenie tej krizovej 4 ky , su tri moznosti ktore myslim,
1) spojit len zkrizovane vodice ,to znamena spajkujem len 2+2 hrube vodice
2)spojit samostatne kazdu zilu 4 + 4 vodice
3)ako prve ale s pouzitim cokoladky

Dakujem

Re: cim vycistit plochy reprobanaku?

... a nebude lepší použít nový, delší kabel?
Prodlužovat reprokabel mi připadne jako zhovadilost

Re: cim vycistit plochy reprobanaku?

aj mne vymenil som ich , diky