Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

(upravil tzhp 5. 6. 2009 13:48)

Téma: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Zdravím,mám problém s TDA 7293.Odešel TDA7293,vyměnil jsem poškozený ventilátor,ale po dvaceti minutách začalo kombo při větším poměru GAIN a VOLUME napískávat pak už jen záblesk.Nový už nemám,mám jen 7293 V lze jej použít?Předem se omlovám za blbé otázky tomuto oboru absolutně nerozumím.http://picasaweb.google.com/tzhp78/Drop … directlink  tento odpor nemá shodné hodnoty se schématem může to být příčina?

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Teď tomu nějak nerozumím já.
Píšeš "tomuto oboru absolutně nerozumím" a klidně se pustíš do opravy komba narvaného elektronikou???

Další vrátný z nemocnice, co si chce slepák vyoperovat sám? Nebo další nejposlednější mechanik ze stáje F1, co by rád vyhrál VC?

Web

(upravil tzhp 5. 6. 2009 14:25)

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Do ničeho se nepouštím nechávám to odborníkovi.Jen mám zítra hraní a rád bych hrál na své.Jen sbírám info.Chtěl jsem mu zajistit součástky.Tak pardon.Nebudu zaclánět.

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Omlouvat se nemusíš, není za co. Drobný postřeh navíc:
Skutečný odborník, který ví, co dělá, si odpovídající materiál obstará sám a nebude to nechávat na laikovi.

Web

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Hm skutečnýmu odborníkovi to sprejsklo za dvacet minut hraní a dopátrat se servisu není moc sranda.Nějaké kotakty mám,ale kdyby někdo dělal Marshall a dobře tak bych byl vděčen.

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

V marshallu je TDA?

Web

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Zkus se zeptat v servisu u firmy Lídl music.Sice jsou dovozci Peavey ale vím že dělají servis na ledasco.
Viz kontakt zde:
http://www.lidlmusic.cz/pobocky/brno.html

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

To:tzhp
Zdravim chtel sem se zeptat jak to dopadlo s AVT. Jestli ste prisli na to cim to bylo? Mam Marshall MG100HDFX
s podobnym problemem a chtel sem se zeptat odkud ste stahl to schema!

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Safra chlapi, to neumíte trochu pohledat po internetu ?
http://www.ampix.org/albums/userpics/10 … 100DFX.pdf

(upravil jik 10. 7. 2009 7:24)

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Teď mám příležitost se zeptat, protože nové vlákno jsem zakládat nechtěl a delší dobu mě to zajímá. Hofi11 a tzhp určitě omluví moje OT.

Hoši, můžete mi někdo říct, jaký praktický význam mají právě takovéto korekce? Viděl jsem desítky schémat komb kytarových a baskytarových a snad ve 100% případů jsou korekce řešeny pasívně a navíc právě takto (potenciometry pod sebou a jeden s jinou hodnotou než zbývající dva). Čekal bych normalní baxandall se třemi stejnými potenciometry ve zpětné vazbě OZ, ale takové kombo jsem ještě neviděl. Připadá mi to jako by existovalo nějaké striktní dělení na hifi a na komba s tím, že v kombech z povinnosti právě takovéto korekce. Odpoví někdo na můj (možná blbý) dotaz?

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Ano, dotaz je to poměrně blbý smile
Jsou to zcela klasické "muzikantské" korekce, třípásmový zpětnovazební Baxandall snad nikdo nikdy na světě v slušném kytarovém aparátu nepoužil..

Web

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Proč? Kvůli přebuditelnosti?

Web

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Nikoliv, kvůli rozsahu, stabilitě a možnostem nastavení. Je to prakticky ustálený standard u nástrojových zesilovačů už od konce padesátých let minulého století.
To jen vrábelští ignoranti a později i RFT-Regent to ignorovali a furt cpali do nástrojových zesilovačů /Tesla Studiosolo, Studiobass, Regent 30H, Regent Vermona 300-1000 apod/ klasické zpětnovazební korekce, nebo běžné dvoupásmové korekce pasivní, což se pochopitelně na jejich zvuku podepsalo.

Web

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Aha, díky!

Web

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Ono má používání tohohle kerektoru ještě širší kontext : kromě toho, že ho všichni znají a jsou na něj zvyklí ( muzikanti jsou opravdu hrozný konzervy smile ), tak má jednu obrovskou výhodu - má tak malej záběr, že i sebevětší pako, ať kroutí, jak kroutí, prakticky nemůže zvuk nijak moc zkurvit, ... smile a že jsou muzikanti paka, věděl Jim Marshall už dávno... smile

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

kazzatel napsal:

a že jsou muzikanti paka, věděl Jim Marshall už dávno... smile

..tak to je docela pravda smile
Ty Jimovy korekce jsem zkoušel taky u svých baskytarových zesilovačů. Lepší zvukově se mi jeví korekce ve zpětnovazebním provedení. Mám něco na této bázi:
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/84_bass_gun_schema.jpg

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Hoši, díky Vám.

Re: AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

To:danhard
Moc diky za schema!!!!

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » AVT 50 Marshall odchází TDA 7293

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£