Téma: Neznámy "známy" modul zosilňovača

Zdravím, snáď piaty krát mám v rukách tohto bazmeka, v každom z nich osadené niečo iné, jeden filtračný elyt nichicon, druhý hneď vedľa neho TEAPO s polovičnou kapacitou, niekde 5532, tu zas 4558. Na konci SanKeny* 2sa1695+2sc4468. Nikde na štítku nič o výrobcovi. Nikde ani stopa po štítku lol.
Vždy je to vyšróbované z niečoho, majitelia sa vymáčknuť nevedia..Poznávate to niekto?
BAZMEK

*-asi možno snáď

Re: Neznámy "známy" modul zosilňovača

Nieje to nejaký autozos z nejakého auta Kia vyrábaného tam u vás? U nás som to ešte nevidel... Ale šak ono to príde aj sem, časom.

Web

Re: Neznámy "známy" modul zosilňovača

Je to samozrejme autozos, marí sa mi, že som to niekde videl(subwoofer tuba??) no zasvet si nespomeniem kde, bsacoustic to nemá..Preto sa pýtam. Navyše to ide v Béčku, dá sa na tom v pohode hrať pri počúvateľnej úrovni aj bez chladiča(ktorý nemám, snáď nejaký existuje).

(upravil babakus 28. 5. 2009 19:00)

Re: Neznámy "známy" modul zosilňovača

RedSun http://hadex.cz/obrazky/q/q518.jpg#q518.jpg# ala HADEX

http://www.autokom-audio.cz/upgrade/image_zesilovace_08/rsa-1299.jpg

Re: Neznámy "známy" modul zosilňovača

Jo je to niečo na ten spôsob, drobný rozdiel je vo vzdialenosti výstupných wirepadov. Akurát mi prosímvás niekto vysvetlite, prečo je hlavné napájanie "napriamo" a vstup REMOTE(byť za nim je iba RC integračný člen 47µF/10R, odtiaľ na TL494) je istený 5A poistkou. Páč som to v živote nevidel lol
Alebo dopredu rátajú s priestrelom TL494??

Re: Neznámy "známy" modul zosilňovača

Ne, to bude tím, že nejslabší autopojistka tohoto provedení má právě 5A, slabší se nedělají, nebo jsem je tedy alespoň neviděl. Nějak mě ale nenapadá, proč jistit vstup REM, vždy je jištěný silový vstup +12V právě kvůli možnosti průstřelu fetů a možnému požáru celého zařízení /potažmo auta/.

Web

Re: Neznámy "známy" modul zosilňovača

Jistit REM na strane zarizeni je blbost. Smysl to muze mit na strane ovladace, ale ne ovladaneho zarizeni.

Re: Neznámy "známy" modul zosilňovača

Slabšie nožové poistky sa robia a to od 2A vyššie. Neviem, či som v šuflíku nemal aj 1A(100% istý si niesom).
To máte ako s 30A sklopoistkami 5x20mm. Nikto ich nikdy nevidel a predsa existujú. Dôkazy mám rukolapné lol .
S tým istením, je to proste tak ako to je, možno "rozmar génia", ktorý to navrhoval. Pri zapínaní 5x slabšie lupne v repráku, ale to bude zrejme tým, že som to oživoval zo zdroja 14V/3A tongue

Re: Neznámy "známy" modul zosilňovača

Vyrábí se i 1A nožovky, mají černou barvu wink